Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dziś o godz. 14.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy całej społeczności oświatowej, aby trud włożony w kształtowanie wiedzy i umiejętności uczniów, w wyzwalanie ich pasji i uzdolnień, zaowocował w przyszłych dokonaniach absolwentów, aby każdego dnia umacniała się wiara w piękno pracy na rzecz kształcenia nowych pokoleń.

Nadanie imienia gimnazjum w Cielczy

11 października odbyła się uroczystość nadania imienia Bohaterów Westerplatte gimnazjum oraz przekazanie sztandaru Zespołowi Szkół w Cielczy. W uroczystości uczestniczyli starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący rady powiatu – Tomasz Kosiński.

Wyróżnienia dla działaczy sportowych

Jubileuszowe obchody 60 - lecia Szkolnego Związku Sportowego były okazją do wyróżnień nauczycieli wychowania fizycznego, działaczy i organizatorów sportu.

Podsumowanie akcji "Sprzątanie świata" 2013

Pod takim hasłem akcja „Sprzątanie świata – Polska” odbyła się po raz dwudziesty!!! Na terenie powiatu jarocińskiego kulminacja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2013” przypadła na dzień 20 września 2013 r.

Zasłużona dla kultury ludowej

Eugenia Wieczorek – jarocińska koronczarka, artystka i popularyzatorka koronek czółenkowych - frywolitek otrzymała Nagrodę Oskara Kolberga. Prestiżowe wyróżnienie honoruje całokształt działalności i wyróżnia wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej.Artystka odebrała nagrodę z rąk ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dzień Edukacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie obchodzono dziś Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który przekazał na ręce społeczności szkolnej życzenia z okazji poniedziałkowego święta. Spotkanie było też okazją do złożenia przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania.

Szkoła przygotowywała się dziś do poniedziałkowej uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji, która rozpocznie się o godz. 14.30.

Dzień Edukacji w Zespole Szkół Specjalnych

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia, połączona z pasowaniem na ucznia dzieci i młodzież przyjętą do szkoły w roku szkolnym 2013-2014. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny: recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli, otrzymując gromkie podziękowania. Na zakończenie uroczystości dyrektor złożył wszystkim podziękowania za dotychczasową pracę i działalność. W uroczystości uczestniczyli m.in.: wicestarosta Mirosław Drzazga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Lidia Kalinowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców -  Grażyna Michalak, którzy złożyli życzenia całej kadrze placówki.

"Optymalizacja" obwodnicy

7 października poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił I etap przetargu na budowę obwodnicy Jarocina na drodze krajowej S11.
Termin składania ofert upływa 7 listopada. Przetarg będzie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap to tzw. wstępna kwalifikacja, podczas której wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Po zakończeniu tego etapu GDDKiA zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert cenowych (II etap). Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na połowę przyszłego roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić do końca roku 2016.

09 października 2013

Mobilne Punkty Informacyjne wróciły

Po przerwie wakacyjnej Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie kontynuuje cykliczne dyżury w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych, które organizuje w siedzibach gmin wchodzących w skład Powiatu Jarocińskiego: w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Urzędzie Gminy Kotlin, w każdy pierwszy wtorek miesiąca w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków i w każdy pierwszą środę miesiąca w Urzędzie Gminy w Jaraczewie.

08 października 2013

Uwaga na ćwiczenia taktyczno-bojowe

Jutro od godz. 11.30 rozpoczną się ćwiczenia taktyczno – bojowe na terenie lasu w Tarcach. Celem ćwiczeń będzie zgrywanie współpracy oraz sprawdzenie możliwości organizowania i podejmowania działań ratowniczych przez powiatowe i gminne służby zarządzania kryzysowego oraz służby ratownicze i porządkowe we współpracy z Nadleśnictwem Jarocin na wypadek pożaru. W ćwiczeniach wezmą udział wszystkie zastępy OSP z terenu gminy Jarocin oraz struktury zarządzania kryzysowego, Państwowa Straż Pożarna,  Policja, Straż Miejska i Nadleśnictwo Jarocin.

Uwaga na ćwiczenia taktyczno-bojowe

Powiat na targach Agromarsz

„Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie” to temat jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ, które w najbliższą niedzielę odbędą się w Marszewie. Na imprezie nie zabraknie stoiska Powiatu Jarocińskiego reprezentowanego przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.