otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiat wspiera szkoły z pasją

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało prestiżowy tytuł: „Samorząd wspierający szkoły z pasją”.

25 października 2012
Informacje ogólne

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

30 października o godz. 15.00 w jarocińskim starostwie odbędą się konsultacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu jarocińskiego. Konsultacjom poddane zostaną projekty: rocznego oraz wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. 

25 października 2012
Informacje ogólne

Nowa pracownia hotelarska w "Dwójce"

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otwarto nową pracownię hotelarską. Piękny pokój z łazienką będzie służył klasom technikum hotelarskiego. Pracownia powstała dzięki ofiarności sponsorów, których wśród których znaleźli się: Sebastian Matysiak i Tomasz Matysiak (Milord S.C.), Janusz Rajczowski (Regulski-Rajczowski Sp.J.), Robert Ratajczak (Firma Handlowa Robert Ratajczak), Krzysztof Taler (prezes Opoczno Sp.z o.o.), Przemysław Powalacz (prezes Sanitec Koło Sp.z o.o.), Mieczysław Mikołajczak i Robert Gruszka (PH M&G Księgarnia Na Rogu S.C.).

24 października 2012
Informacje ogólne

Konkurs kulinarny dla uczniów

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w trzeciej  edycji  międzyszkolnego konkursu „STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY”, pt. „PRZYJĘCIE  KOMUNIJNE”. Celem konkursu jest popularyzacja dbałości o estetykę nakrycia stołu, rozwijanie inwencji twórczej młodzieży, doskonalenie umiejętności doboru zastawy stołowej, szkła, dekoracji i innych elementów stołu do określonego tematu. Konkurs odbędzie się 11 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w ZSP nr 1 do dnia 9 listopada 2012r.

24 października 2012
Informacje ogólne

Nowe umiejętności - nowe możliwości

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w ramach projektu „Nowe umiejętności – nowe możliwości" organizowany jest kurs Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych połączony z zajęciami z języka angielskiego. Kurs ten dla uczniów ZSP Nr 1 jest BEZPŁATNY!!! Zajęcia prowadzone są w bardzo małych 8-osobowych grupach, dzięki czemu każdemu z uczestników poświęca się maksimum uwagi.

24 października 2012
Informacje ogólne

Unijne pieniądze czekają

Jeszcze w październiku można ubiegać się pozyskanie środków unijnych. W konkursach rozstrzygających o przyznaniu środków, o dofinansowania mogą starać się mogą zarówno instytucje, jak i osoby fizyczne. Szkoły mogą pozyskać dodatkowe środki na owoce dla swoich uczniów, przedszkola - na początek i rozwój swojej działalności, instytucje opiekujące się osobami niepełnosprawnymi - na promowanie swoich działań, a osoby bezrobotne i zagrożone zwolnieniem z pracy mogą liczyć na wsparcie w zakresie szkoleń i doradztwa, a także na fundusze na otwarcie własnej działalności gospodarczej...


23 października 2012
Informacje ogólne

Srebro w Licealiadzie

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zdobyła srebrny medal w finale Sztafetowych Biegów Przełajowych zorganizowanych w ramach IV Licealiady Województwa Wielkopolskiego. Impreza odbyła się 12 października na Hipodromie  Wola w Poznaniu.

22 października 2012
Informacje ogólne

Pomoc dla bezdomnych

Jarocińscy policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy kolejowi, a także pracowniczy i działacze PCK, gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czynnie włączą się w akcję mającą na celu przeciwdziałanie zjawisku bezdomności i jego negatywnym skutkom. Działania rozpoczną się już 26 października.

22 października 2012
Informacje ogólne

Wiadukty "wychodzą" z ziemi

Trwają prace żelbetowe związane z budową fundamentów pod nowe wiadukty na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Wykonano już palowania pod fundamenty, to znak, że inwestycja zaczyna wychodzić z ziemi.

19 października 2012
Informacje ogólne

Pobiegnij z Taczakiem

W najbliższą niedzielę odbędzie się II Mieszkowski Bieg im. Generała Stanisława Taczaka. Impreza, której patronuje Starosta Jarociński ma na celu popularyzację wybitnej postaci, jaką był urodzony w Mieszkowie generał Stanisław Taczak.

19 października 2012
Informacje ogólne

Tydzień Kultury Regionalnej z biblioteką

Tydzień Kultury Regionalnej – pod takim hasłem odbędzie się cykl imprez zaplanowanych na początku listopada w Pałacu Radolińskich. Ich organizatorem jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

18 października 2012
Informacje ogólne

Mniej śmieci w powiecie

8 tys. uczestników z terenu powiatu jarocińskiego wzięło udział w tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2012”. Porządkując okoliczne tereny uzbierali 550 worków śmieci. W przedsięwzięciu uczestniczyli głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów,  szkół ponadgimnazjalnych oraz wychowanków placówek oświatowo-wychowawczych z terenu powiatu, a także Społeczna Straż Rybacka i Koło Polskiego Związku Wędkarskiego: „Jarocin-Miasto” w Jarocinie, Koło w Żerkowie, Koło „Karaś” w Kotlinie i Koło Nr 4 w Jaraczewie.

18 października 2012
×