otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Czy wrócą kursy pociągów do Gniezna?

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak zwrócił się do marszałka województwa wielkopolskiego o rozważenie możliwości przywrócenia kursów pociągów na linii Jarocin – Gniezno – Jarocin.

05 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Dożynki w Magnuszewicach

Tegoroczne dożynki Powiatu Jarocińskiego odbędą się w Magnuszewicach. Tym razem współgospodarzem imprezy będzie Gmina Kotlin. Święto plonów zaplanowano na niedzielę - 8 września. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Urząd Gminy Kotlin przewidują szereg atrakcji, m.in. rowerowy rajd żniwny, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i tradycyjną zabawę ludową z zespołem Two Boys. Starostami tegorocznych dożynek gminno - powiatowych będą: Dominika Kwiecińska – sołtys Twardowa i Zbigniew Orpel – sołtys Magnuszewic.

02 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Zatrzymaj się i oddaj hołd

1 sierpnia o godz. 17 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe upamiętniające 69. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zatrzymajmy się  na moment i my, by w rocznicę godziny "W" oddać hołd powstańcom - zachęca starosta jarociński Mikołaj Szymczak. Wcześniej władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin uczciły wydarzenie składając kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

01 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Rozwiązano umowę z dyrektorem DPS

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje, że z dniem 31 lipca 2013 roku została rozwiązana umowa o pracę z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie - Konradem Krzynowkiem.

31 lipca 2013
Informacje ogólne

Wspólnie z gminami

Starosta Mikołaj Szymczak spotkał się dziś z przedstawicielami gmin powiatu jarocińskiego. Tematem narady były ustalenia związane z tworzeniem Jarocińskiego Obszaru Funkcjonalnego. Spotkanie było też doskonałym momentem do omówienia możliwości realizacji wspólnych inwestycji z uwzględnieniem kolejnego rozdania środków unijnych, planowanego na lata 2014-2020.

31 lipca 2013
Informacje ogólne

Pierwsze samochody na wiaduktach

Wiadukty przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie uruchomione. Pierwszych dziesięciu kierowców otrzymało od starosty Mikołaja Szymczaka upominek – mapę powiatu jarocińskiego i komplet widokówek. Samochody przejeżdżają przez wiadukty od godziny 8.30.

Zobacz więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.242909985859975.1073741859.100004229264217&type=1&l=c6c94502a7


31 lipca 2013
Informacje ogólne

Od jutra ruch na wiaduktach

Jutro w godzinach przedpołudniowych uruchomiony zostanie ruch na wiaduktach przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Prace przy przebudowie wiaduktów trwały ponad rok. Powiatowa inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł. W połowie przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków, które powiat pozyskał z ministerstwa infrastruktury.

30 lipca 2013
Informacje ogólne

Spotkanie TPPW w starostwie

W  jarocińskim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Prezesów Kół Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Kierownictwa Zarządu Głównego TPPW z Poznania: Prezes Zarządu Głównego, Stefan Barłóg oraz Prezes Oddziału Wielkopolskiego, Andrzej Szymankiewicz oraz starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

29 lipca 2013
Informacje ogólne

Sąd oddalił skargę kasacyjną powiatu

9 lipca 2013 roku  Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w Warszawie oddalił skargę kasacyjną powiatu jarocińskiego ustalając, że zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie nie podpadał pod działanie przepisów dekretu PKWN z dnia 6 września 1944 roku o przeprowadzeniu reformy rolnej. Rozstrzygnięcie to jest ostateczne i prawomocne.

26 lipca 2013
Informacje ogólne

Unieważniony przetarg na budowę lądowiska

Unieważniono przetarg na „Budowę lądowiska dla helikopterów na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Jarocinie”. Powodem był fakt, że najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, którą szpital zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

26 lipca 2013
Informacje ogólne

Weekendowe upały

To może być najgorętszy weekend tego roku. Poznański oddział Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach, które rozpoczną się dziś o 14.00 i potrwają do poniedziałku do godz. 20.00.

Meteorolodzy przewidują, że temperatura przekroczy 30 stopni C. W poniedziałek na termometrze może pojawić się nawet 38 stopni C.

26 lipca 2013
Informacje ogólne

Remont w geodezji

Dziś rozpoczął się remont pomieszczeń w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Kościuszki 10 (wydział geodezji i gospodarki nieruchomościami). Wymieniane są okna i remontowane będą pomieszczenia. Remonty mogą powodować utrudnienia w obsłudze interesantów, za co przepraszamy.

24 lipca 2013
×