otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dzielili się chlebem dożynkowym

Dożynkowy korowód z pięknymi wieńcami żniwnymi przemierzał wczoraj przez miejscowość Wojciechowo, gdzie odbyły się Gminno – Powiatowe Dożynki 2012. Mieszkańcy zadbali o wystrój wioski, a organizatorzy o dobrą zabawę. Dopisała też słoneczna pogoda. Ale najważniejszy był chleb wypieczony z tegorocznych plonów. „Niech ten chleb będzie symbolem pokoju i pojednania”- powiedział starosta Mikołaj Szymczak, który wspólnie z wójtem Jaraczewa odebrał tradycyjny bochen z rąk starostów dożynek.

10 września 2012
Informacje ogólne

Kolejny etap przebudowy wiaduktów

Dzisiaj w godzinach wieczornych rozpocznie się kolejny etap przebudowy wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie.

06 września 2012
Informacje ogólne

Ku chwale Solidarności

31 sierpnia włodarze Powiatu jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności, ustanowiony w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku,

03 września 2012
Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej samorządowcy powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich w asyście honorowej żołnierzy z jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej” w Parku Zwycięstwa. Przy obelisku, tragiczną historię wybuchu wojny zgromadzonym przedstawiła Lesława Dębska.

03 września 2012
Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej samorządowcy powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich w asyście honorowej żołnierzy z jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej” w Parku Zwycięstwa. Przy obelisku, tragiczną historię wybuchu wojny zgromadzonym przedstawiła Lechosława Dębska.

03 września 2012
Informacje ogólne

Ku chwale Solidarności

31 sierpnia włodarze Powiatu jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności,

03 września 2012
Informacje ogólne

Komisja rewizyjna zbada wniosek radnych

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Jarocińskiego zbada zasadność złożenia wniosku wystosowanego przez pięciu radnych, którzy domagają się odwołania starosty jarocińskiego Mikołaja Szymczaka.

31 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Prace nocne przy budowie wiaduktów w Jarocinie

Przez najbliższe trzy noce będą trwały prace przy przebudowie wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Inwestycję wartą ponad 12 mln zł brutto realizuje Powiat Jarociński a generalnym wykonawcą jest firma Skanska. 

28 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Drugi wiadukt do rozbiórki

W piątek 24 sierpnia zostanie zamknięty dla ruchu drugi wiadukt przy ulicy Powstańców Wlkp., nad torami PKP w Jarocinie. - Cieszy nas niezmiernie, że realizacja tak ważnej inwestycji idzie zgodnie z planem mimo „niespodzianek” na jakie trafia wykonawca. Wykopane kable czy rury nie hamują postępu prac. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z utrudnień w ruchu zarówno dla mieszkańców, jak i przejeżdżających przez Jarocin kierowców. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Należy jednak pamiętać, że dzięki realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji, jest to tylko sytuacja przejściowa. – stwierdza starosta Mikołaj Szymczak.23 sierpnia 2012
×