otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zagłosuj na uczniów z powiatu jarocińskiego

Tanecznym krokiem przeszli drogę zamiany pomidora w keczup. Odzyskali także naturalną energię na biesiadzie wielkopolskiej i mieli oko na kreatywny Jarocin. Uczniowie z powiatu jarocińskiego, biorący udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” nie próżnowali. Teraz czas na odpoczynek i nagrody dla najlepszych. Chcesz, aby nasi wygrali? Zagłosuj!

11 lipca 2012
Informacje ogólne

Objazdy wiaduktów

Od 18 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu. Ulica Powstańców Wlkp. zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ługi do skrzyżowania z ulicą Węglową. Na okres przebudowy wiaduktów przewidziano objazd w kierunku Leszna i Krotoszyna z wykorzystaniem dróg krajowych nr 12, 11 i 15. Dojazd do ul. Parowozownia oraz do obiektów zlokalizowanych pomiędzy obiektami WK1 i WK2 będzie zapewniony poprzez dojazd do PKP Energetyka i tymczasowy przejazd kolejowy. Zakończenie prac związanych z przebudową wiaduktów przewidziano na koniec roku 2012.

 

10 lipca 2012
Informacje ogólne

Rusza przebudowa wiaduktów

Lada moment rozpocznie się remont wiaduktów drogowych na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. 13 milionowa inwestycja realizowana będzie przy udziale ponad 6 mln zł, które powiat pozyskał z ministerstwa transportu. To największa dotacja drogowa, jaką udało się pozyskać naszemu samorządowi od 1999 roku – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak dodając, że dzięki temu zadanie może być zrealizowane w tak krótkim czasie. Ambitne plany mówią o tym, że z nowych przejazdów kierowcy będą mogli korzystać już pod koniec tego roku.

09 lipca 2012
Informacje ogólne

Będzie konkurs na prezesa szpitala

Mariusz Krasicki pełni obowiązki prezesa „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Sp. z o.o. W pracach zarządu wspomaga go Jarosław Juska. Tymczasowy zarząd będzie prowadził spółkę do momentu ostatecznego wyboru zarządu, wyłonionego w drodze konkursu.

06 lipca 2012
Informacje ogólne

Spotkania folklorystyczne i wystawa sztuki

Już jutro rozpoczną się kolejne – XV Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy zespoły z Macedonii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Polski. W niedzielę, w okolicy jarocińskiego amfiteatru będzie można odwiedzić Wystawę Sztuki Ludowej, którą od lat - jako imprezę towarzysząca festiwalowi - organizuje Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

05 lipca 2012
Informacje ogólne

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne

Informujemy, że w dniach od 10.07 do 31.07. 2012r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61 851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

05 lipca 2012
Informacje ogólne

Absolwent nagrodził najlepszych

Po raz pierwszy w historii szkoły w Tarcach absolwent dr Piotr Skowron ufundował trzy znaczące nagrody pieniężne dla wyróżniających się uczniów pod względem nauki i oryginalnych zdolności. 

05 lipca 2012
Informacje ogólne

Porozumienie w sprawie wiaduktów podpisane

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisali dzisiaj dwa porozumienia dotyczące współfinansowania inwestycji drogowych. Pierwszy dokument zakłada współfinansowanie przez gminę „Przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie”, drugi - współfinansowanie przez powiat gminnej inwestycji – przebudowy ul. Podlesie w Witaszycach.

05 lipca 2012
Informacje ogólne

Uwaga! Czasowe zamknięcie drogi pomiędzy Stęgoszą a Żerkowem

W związku z „Przebudową drogi powiatowej nr 3742 P na odcinku Mieszków – Żerków etap I Stęgosz – Żerków” w dniach od 9-21 lipca 2012 r. w godz. od 7.00 do 20.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi pomiędzy Stęgoszą a Żerkowem. Zamknięcie spowodowane jest układaniem nowej nawierzchni asfaltowej. W związku z tym kierowcy proszeni są o korzystanie z objazdów.  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

03 lipca 2012
Informacje ogólne

Powiat kupił nieruchomość w Kotlinie

5 mln zł kosztował zakup nieruchomości w Kotlinie, którą powiat chce przeznaczyć na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodę na zakup nieruchomości wyrazili w kwietniu powiatowi radni. Proces dostosowywania obiektu zaplanowano na najbliższe dwa lata. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont budynku, a w przyszłym jego wyposażanie.

02 lipca 2012
Informacje ogólne

Absolutorium dla zarządu powiatu

Najlepszy budżet ostatnich lat, budżet proinwestycyjny, rozwojowy, jeden z najlepszych budżetów dla drogownictwa  – takie słowa zarówno ze strony samorządowców rządzącej powiatem koalicji, jak i opozycji przewijały się podczas oceny realizacji ubiegłorocznego budżetu powiatu. Podczas wczorajszej sesji Rada Powiatu Jarocińskiego jednogłośnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu w Jarocinie za rok 2011.

29 czerwca 2012
Informacje ogólne

Rada powiatu w pełnym składzie

Bogdan Bednarek zasilił wczoraj grono radnych Rady Powiatu Jarocińskiego.  Mandat objął po zmarłym w kwietniu radnym Bogdanie Kubaszewskim.

29 czerwca 2012
×