Dzieci Jarocina mają głos

Reportaż o międzypokoleniowym zespole Dzieci Jarocinie wyemituje kilkukrotnie w najbliższych dniach Telewizja Proart. Premiera już w piątek 5 lipca o godz. 18.00.

03 lipca 2013

Powiat na pocztówkach

Powiat Jarociński wyprodukował serię 14 pocztówek promujących atrakcje naszego regionu. Na kartkach można podziwiać perełki architektury sakralnej, wybrane imprezy kulturalne i sportowe czy piękno otaczającego nas krajobrazu. Zobaczcie sami...

02 lipca 2013

Spotkania na folklorystyczną nutę

Czternaście zespołów z pięciu państw: Turcji, Bułgarii, Ukrainy, Węgier i Polski weźmie udział w XVI Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych. Impreza rozpocznie się w piątek 5 lipca i potrwa do niedzieli 7 lipca.

02 lipca 2013

Spot reklamowy powiatu

Powiat Jarociński wyprodukował nowy spot reklamowy. Zobaczcie efekt

spot_m.jpg

01 lipca 2013

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne

Informujemy, że w dniach od 01.07 do 12.07. 2013r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne.
W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61 851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

28 czerwca 2013

Zarząd otrzymał absolutorium

Zarząd Powiatu w Jarocinie uzyskał absolutorium za realizację budżetu za rok 2012. Decyzja rady była poprzedzona pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu - najważniejszego organu nadzoru finansowego dla samorządów.

27 czerwca 2013

Wielomilionowe inwestycje powiatu

Blisko 19 mln zł wyniosły inwestycje powiatu jarocińskiego zrealizowane w 2012 roku.  Ubiegłoroczny budżet to także rekordowe wydatki na pomoce naukowe i dydaktyczne dla szkół. Realizację budżetu powiatu jarocińskiego za rok 2012 pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa. Dziś Zarząd Powiatu w Jarocinie poddany zostanie ocenie radnych, którzy głosować będą nad udzieleniem absolutorium.

27 czerwca 2013

Uruchom wyobraźnię i wygraj!

Konkurs w ramach Mistrzostw Polski MTB Żerków 2013

Wygraj roczną prenumeratę Magazynu rowerowego, pakiet startowy na sobotni Maraton Rowerowy w Żerkowie oraz okulary sportowe marki Goggle !

więcej http://www.mtb2013.pl/sub,pl,aktualnosci,565.html

26 czerwca 2013

Rozmawiali o wirtuaalnym muzeum pocztówek

Projekt stworzenia wirtualnego muzeum pocztówek Jarocina i Powiatu jarocińskiego był tematem spotkania, które odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - prof. UAM dr hab. Kazimierz Ilski oraz wicestarosta Mirosław Drzazga.

26 czerwca 2013

Współpraca szkoły i uczelni

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podpisał porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.

24 czerwca 2013