Rajd z "Misiem"

II Jarociński Integracyjny Rajd Rowerowy pod patronatem Starosty Jarocińskiego zaplanowano na ostatnią sobotę czerwca. Rowerowa eskapada rozpocznie się na parkingu przy ul. Św. Ducha w Jarocinie. Stamtąd uczestnicy rajdu pojadą przez Słupię, Hilarów, Wilkowyję, Annapol z powrotem do Jarocina na Free Wolną Polanę. Szczegóły rajdu na stronie www.stowarzyszenie-mis.pl

Gimnazjaliści w starostwie

Gimnazjaliści z Cielczy pogłębiali swoją wiedzę o samorządzie powiatowym podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Dowiedzieli się, jakie zadania realizuje powiat i jakie sprawy można załatwić w urzędzie powiatowym.

Sukces uczennic "Jedynki"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie : Katarzyna Filipiak, Roksana Kubiak, Klaudia Jarzyniak zostały krajowymi laureatkami Międzynarodowego Konkursu Statystycznego. Zajmując III miejsce w Polsce udowodniły, że statystyka nie jest taka trudna, a wyniki uzyskane z badań pozwalają analizować i wyciągać wiele wniosków nie tylko z dziedziny ekonomicznej - komentuje Małgorzata Ginter, opiekun zespołu.

Integracja w Zakrzewie

XXV Integracja odbędzie się 21 czerwca w Zakrzewie. Uroczystość rozpocznie Msza św. W części artystycznej wystąpią: Kapela Jaroczewioki, Grupa Centrum i Przyjaciele, Grupa Ostrów i Zespół Max-Well.

Kładą asfalt na wiaduktach

Przebudowa wiaduktów w Jarocinie zbliża się ku końcowi. Dziś drogowcy rozpoczęli prace związane z położeniem warstwy asfaltu.

Jak wydobyć środki na S11

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wspólnie z innymi samorządowcami powiatów i gmin, przez które przebiega Droga Krajowa nr 11 zastanawiali się jak przekonać rząd, by dał pieniądze na budowę trasy ekspresowej S11. Droga o długości 545 kilometrów, a prowadząca z Kołobrzegu do Tarnowskich Gór, przez Koszalin, Bobolice, Szczecinek, Piłę, Poznań, Jarocin dziś jest w opłakanym stanie. W spotkaniu, które odbyło się w Koszalinie głosem doradczym służyli naukowcy Poznania, Wrocławia i Koszalina.

Więcej czytaj na stronie http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/koszalin-dyskusja-o-drodze-s-11

W sobotę w Żerkowie koncert AFROMENTAL

Już w sobotę na stadionie Miejskim w Żerkowie wystąpi olszyńska grupa AFROMENTAL. Zespół działa od 2004 roku, wykonuje muzykę z pogranicza funk, reggae, R&B, hip-hopu i soul.

Udany festyn z "Pyrkiem"

Konkursy z nagrodami, bieg w workach, jazda w alkogoglach, szaleństwa w małpim gaju i na mini rodeo -  to tylko niektóre atrakcje „Festynu z Pyrkiem”, który odbył się na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Podczas imprezy dzieci mogły też odwiedzić stoisko PCK, na którym przyglądały się, jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Wiadukty rosną

Od połowy kwietnia pogoda sprzyja powiatowej inwestycji realizowanej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Dwa wiadukty - bo o nich mowa - rosną w oczach. Inwestycja kosztuje ponad 12 mln zł. Połowę środków samorząd powiatu pozyskał z budżetu państwa.

Wawrzyn dla Jarocinianki

Wawrzyn X Muzy otrzymała Karolina Patoka – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie - laureatka pierwszego miejsca  Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu muzyki i tańca”.

Będzie nowy chodnik w Przybysławiu

Już niebawem rozpocznie się remont chodnika w Przybysławiu. Wczoraj plac budowy przekazano wykonawcy zadania - Związkowi Spółek Wodnych z Jarocina. Na wykonanie zadania samorząd Powiatu Jarocińskiego wyda kwotę ponad 33 tys. zł.

06 czerwca 2013

Afromental po napoleońsku

„Z Napoleonem do Wielkopolski”

Moc atrakcji czeka uczestników imprezy, która odbędzie się już 15 czerwca w Żerkowie. Liczne konkursy z Napoleonem w tle, francuskie degustacje, ogromne Wesołe Miasteczko, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy sceniczne… a na finał energetyczny koncert zespołu Afromental.

06 czerwca 2013