otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jurek Owsiak dziękuje starostwu

Jurek Owsiak – prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przesłał podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Jarocinie za udział w 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

13 lutego 2013
Informacje ogólne

Starosta pogratulował prezesowi Małyniczowi

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył serdeczne gratulacje na ręce Mariusza Małynicza - prezesa ZGO sp. z o.o. w Jarocinie z okazji pozyskania przez spółkę ministerialnej dotacji w wysokości 87 mln zł. Dzięki temu na terenie naszego powiatu powstanie najnowocześniejszy w regionie zakład obróbki odpadów - przedsięwzięcie warte 147 mln zł.

11 lutego 2013
Informacje ogólne

Czujki dymu w starostwie

10 darmowych czujek dymu trafiło do kolejnych mieszkańców powiatu jarocińskiego. Tym razem urządzenia wykrywające dym można było otrzymać biorąc udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie i Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

08 lutego 2013
Informacje ogólne

Starosta wyróżnił zasłużonych

Podczas powiatowej Gali, która odbyła się 6 lutego w kinie Echo poznaliśmy laureatów nagrody Starosty Jarocińskiego „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego” w roku 2012. Uroczystość uświetniły występy taneczne zespołu JAST oraz wokalne „Dzieci Jarocina”.

07 lutego 2013
Informacje ogólne

Złożyli kwiaty w Bielejewie

Delegacja Powiatu Jarocińskiego na czele ze starostą jarocińskim Mikołajem Szymczakiem oraz przedstawiciele Gminy Jaraczewo uczcili 68. rocznicę wyzwolenia Ziemi Jarocińskiej oddając hołd pod obeliskiem w Bielejecie.  Obelisk upamiętnia krwawą potyczkę między ukrywającymi się żołnierzami niemieckimi a polskimi siłami porządkowymi z Mieszkowa, która miała miejsce 31 stycznia 1945 roku w lesie między Osiekiem a Bielejewem. Trzech zabitych Mieszkowian pochowano we wspólnej mogile na cmentarzu parafialnym.

31 stycznia 2013
Informacje ogólne

Lekcje Europejskie na półmetku

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie przeprowadzają Lekcje Europejskie w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do końca lutego przeszkolą ponad 300 uczniów z powiatów: jarocińskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, śremskiego, średzkiego oraz krotoszyńskiego.

30 stycznia 2013
Informacje ogólne

W rocznicę wyzwolenia

24 stycznia 1945 roku wojska radzieckie wkroczyły do Jarocina, dla mieszkańców Ziemi Jarocińskiej skończył się czas kilkuletniego terroru hitlerowskiego. W 68. rocznicę tych wydarzeń, ku czci walczących o niepodległość w trakcie II wojny światowej włodarze powiatu – starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga oraz delegacje samorządu gminnego i organizacji kombatanckich, w asyście żołnierzy jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty i zapalili znicze w  Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie.

24 stycznia 2013
Informacje ogólne

Pamięć o powstańcach

Dziś mija 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, największego w historii Polski zrywu narodowego przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W walkach o niepodległość uczestniczyli również mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej. Do dziś na terenie powiatu jarocińskiego zachowało się 11 grobów powstańców styczniowych. Z inicjatywy włodarza powiatu dziś na wszystkich złożono kwiaty i zapalono znicze. Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobach powstańców w Jarocinie, Siedleminie, Wilkowyi i Radlinie.

22 stycznia 2013
Informacje ogólne

Zgłoś propozycję do "Krajowej Listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego"

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczął nabór wniosków o wpis na „Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego”. O wpis lokalnych tradycji związanych z Ziemią Jarocińską będzie zabiegał starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

18 stycznia 2013
Informacje ogólne

Mieszkańcy za powiększeniem powiatu

Podczas przeprowadzonych przez jarocińskie starostwo konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic administracyjnych Powiatu Jarocińskiego, mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za powiększeniem powiatu jarocińskiego o 4 działki o łącznej powierzchni 0,8415 ha. Zmiana granic wywołana została prośbą jednego z mieszkańców Mieszkowa, który przynależał do obrębu ewidencyjnego Wolica Pusta w gminie Nowe Miasto.  Zmiana granicy powiatu będzie możliwa z dniem 1 stycznia 2014 roku.

17 stycznia 2013
Informacje ogólne

Będą szacować nieruchomości pod obwodnicę Jarocina

Wojewoda Wielkopolski zawiadomił Starostę Jarocińskiego o wszczęciu postępowania w sprawie określenia wartości nieruchomości przeznaczonych pod budowę obwodnicy Jarocina. W tym celu wojewoda powoła rzeczoznawcę majątkowego, który określi wartość przejmowanych na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości. Jednocześnie wojewoda zawiadomił, że „z uwagi na czasochłonne czynności postępowania administracyjnego, podejmowane w sprawie o ustalenie odszkodowania, takie jak konieczność powołania rzeczoznawcy majątkowego, dokonania wyceny nieruchomości oraz na znaczną ilość prowadzonych w tym zakresie postępowań”  termin załatwienia sprawy przedłużony został do 30 kwietnia 2013 roku.

17 stycznia 2013
Informacje ogólne

Klikasz i oglądasz mapę

Zasoby geodezyjne jarocińskiego starostwa są już dostępne w Internecie. Można je przeglądać nie wychodząc z domu, tylko klikając na baner zamieszczony na stronie www.powiat-jarocinski.pl.

16 stycznia 2013
×