otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Tuba na miarę zwycięstwa

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie: Amadeusz Gąsiorek, Paweł Błaszczyk i Kamil Zaworski zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie na DOŚWIADCZENIE FIZYCZNE. Pokaz przygotowanej samodzielnie przez uczniów Tuby Rubensa wywarł duże wrażenie na pozostałych uczestnikach konkursu i nagrodzony został  gromkimi oklaskami.  

14 czerwca 2013
Informacje ogólne

Jarociniacy na obozie klas mundurowych

25 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie z klasy liceum ogólnokształcącego przysposobieniem wojskowym uczestniczyło w I Ogólnopolskim obozie klas mundurowych, który odbył się w Warszawie. Inicjatorami spotkania była Akademia Obrony Narodowej oraz Wojskowa Akademia Techniczna,  a zaproszenie przyjęło 80 szkół. W obozie uczestniczyło blisko 2 tysięce uczniów.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Rajd z "Misiem"

II Jarociński Integracyjny Rajd Rowerowy pod patronatem Starosty Jarocińskiego zaplanowano na ostatnią sobotę czerwca. Rowerowa eskapada rozpocznie się na parkingu przy ul. Św. Ducha w Jarocinie. Stamtąd uczestnicy rajdu pojadą przez Słupię, Hilarów, Wilkowyję, Annapol z powrotem do Jarocina na Free Wolną Polanę. Szczegóły rajdu na stronie www.stowarzyszenie-mis.pl

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Gimnazjaliści w starostwie

Gimnazjaliści z Cielczy pogłębiali swoją wiedzę o samorządzie powiatowym podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Dowiedzieli się, jakie zadania realizuje powiat i jakie sprawy można załatwić w urzędzie powiatowym.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Sukces uczennic "Jedynki"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie : Katarzyna Filipiak, Roksana Kubiak, Klaudia Jarzyniak zostały krajowymi laureatkami Międzynarodowego Konkursu Statystycznego. Zajmując III miejsce w Polsce udowodniły, że statystyka nie jest taka trudna, a wyniki uzyskane z badań pozwalają analizować i wyciągać wiele wniosków nie tylko z dziedziny ekonomicznej - komentuje Małgorzata Ginter, opiekun zespołu.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Integracja w Zakrzewie

XXV Integracja odbędzie się 21 czerwca w Zakrzewie. Uroczystość rozpocznie Msza św. W części artystycznej wystąpią: Kapela Jaroczewioki, Grupa Centrum i Przyjaciele, Grupa Ostrów i Zespół Max-Well.

13 czerwca 2013
Informacje ogólne

Kładą asfalt na wiaduktach

Przebudowa wiaduktów w Jarocinie zbliża się ku końcowi. Dziś drogowcy rozpoczęli prace związane z położeniem warstwy asfaltu.

12 czerwca 2013
Informacje ogólne

Jak wydobyć środki na S11

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wspólnie z innymi samorządowcami powiatów i gmin, przez które przebiega Droga Krajowa nr 11 zastanawiali się jak przekonać rząd, by dał pieniądze na budowę trasy ekspresowej S11. Droga o długości 545 kilometrów, a prowadząca z Kołobrzegu do Tarnowskich Gór, przez Koszalin, Bobolice, Szczecinek, Piłę, Poznań, Jarocin dziś jest w opłakanym stanie. W spotkaniu, które odbyło się w Koszalinie głosem doradczym służyli naukowcy Poznania, Wrocławia i Koszalina.

Więcej czytaj na stronie http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artykul/koszalin-dyskusja-o-drodze-s-11

12 czerwca 2013
Informacje ogólne

W sobotę w Żerkowie koncert AFROMENTAL

Już w sobotę na stadionie Miejskim w Żerkowie wystąpi olszyńska grupa AFROMENTAL. Zespół działa od 2004 roku, wykonuje muzykę z pogranicza funk, reggae, R&B, hip-hopu i soul.

 


12 czerwca 2013
Informacje ogólne

Udany festyn z "Pyrkiem"

Konkursy z nagrodami, bieg w workach, jazda w alkogoglach, szaleństwa w małpim gaju i na mini rodeo -  to tylko niektóre atrakcje „Festynu z Pyrkiem”, który odbył się na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Podczas imprezy dzieci mogły też odwiedzić stoisko PCK, na którym przyglądały się, jak należy udzielać pierwszej pomocy.

10 czerwca 2013
Informacje ogólne

Wiadukty rosną

Od połowy kwietnia pogoda sprzyja powiatowej inwestycji realizowanej przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Dwa wiadukty - bo o nich mowa - rosną w oczach. Inwestycja kosztuje ponad 12 mln zł. Połowę środków samorząd powiatu pozyskał z budżetu państwa.

10 czerwca 2013
Informacje ogólne

Wawrzyn dla Jarocinianki

Wawrzyn X Muzy otrzymała Karolina Patoka – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie - laureatka pierwszego miejsca  Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu muzyki i tańca”.

10 czerwca 2013
×