Uwaga Stowarzyszenia!

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Jarocińskiego do składania uwag do projektu: „Rocznego programu współpracy Powiatu Jarocińskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2012”.

21 września 2011

Starosta z tytułem srebrnego promotora

Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak otrzymał ho­no­rową na­grodę Srebr­nego Pro­mo­tora Orłów Agro­biz­nesu przy­znaną przez ka­pi­tułę kon­kursu Orzeł Agro­biz­nesu. Powiat Jarociński udzie­lił re­ko­men­da­cji Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie, w efek­cie któ­rej jarocińska mleczarnia zo­stała na­gro­dzona Or­łem Agro­biz­nesu.

Hołd w Dzień Sybiraka

17 września, w 72. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, przedstawiciele władz powiatu i gminy Jarocin, organizacji kombatanckich, członków rodzin Sybiraków, wojska i harcerzy złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie, oddając hołd ofiarom prześladowań stalinowskich. Od 20 lat 17 września obchodzony jest jako Dzień Sybiraka.

Kontynuacja współpracy z Białrusią

Delegacja białoruskich samorządowców na zaproszenie starosty Mikołaja Szymczaka gościła w powiecie jarocińskim. - Minęło już ponad 6 lat od momentu zawarcia umowy o współpracy pomiędzy naszymi samorządami. Chcielibyśmy, aby nasze wspólne inicjatywy rozwijały się jeszcze dynamiczniej, nadal wiele możemy się od siebie nauczyć - stwierdził Vladimir Misko przewodniczący Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Stołpcach podpisując dokument zapowiadający kontynuację współpracy pomiędzy Powiatem Jarocińskim i białoruskim obwodem.

19 września 2011

Wielka siatkówka w nowej hali

Pokazowy mecz piłki sitkowej drużyn plusligi mężczyzn będzie z pewnością nie lada gratką dla kibiców tego sportu. 24 września w Jarocinie spotkają się zawodnicy Delekty Bydgoszcz i Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Mecz towarzyski rozegrany zostanie w nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Przegląd Chórów w Jarocinie

W sobotę 24 września w Jarocinie odbędzie się XXIV Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski.  Impreza organizowana jest przez Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Ostrowie Wielkopolskim przy udziale środków finansowych Powiatu Jarocińskiego.

Powiatowe Forum Gospodarcze

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego mogą wziąć udział w Forum Gospodarczym, które odbędzie się 23 września w Pałacu Witaszyce. Spotkanie organizuje Starostwo Powiatowe w Jarocinie przy udziale finansowym Banku BGŻ.

16 września 2011

Akcja "Sprzątanie świata - Polska 2011"

„Lasy to życie – chrońmy je” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011”. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 16, 17 i 18 września na terenie całej Polski, na terytorium powiatu jarocińskiego kulminacja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011” przypadnie na dzień 16 września.

14 września 2011

Otwarcie na Wybudowanej

Nowa nawierzchnia jezdni na ul. Wybudowanej w Jarocinie stała się faktem. Mieszkańcy korzystają też z nowego chodnika. Oficjalne otwarcie pierwszego etapu prac powiatowej inwestycji odbyło się 7 września.

08 września 2011

AZS AWFiS Gdańsk znów najlepszy!

Rugbiści AZS AWFiS Gdańsk zwyciężyli w turnieju Jarocin Sevens 2011. Jeden z największych turniejów w siedmioosobowej odmianie rugby znów gościł na boisku na osiedlu Tumidaj, a jego organizatorem była Sparta Jarocin. Organizację turnieju wsparł Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Gospodarze w tej prestiżowej imprezie zajęli 5. miejsce.

Odebrali symbol rolniczego trudu

Gospodarze dożynek gminno - powiatowych w Cielczy: Mikołaj Szymczak – starosta jarociński i burmistrz Jarocina Adam Pawlicki odebrali symboliczny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż z rąk starostów dożynkowych: Gabrieli Krzyżaniak z Cielczy i  Janusza Idczaka z Cząszczewa.

Tłumy na dożynkach w Cielczy

Dożynki gminno – powiatowe, które odbyły się w minioną niedzielę w Cielczy przeszły już do historii. Cielecką „ciotę” na miotle z kłosów zbóż, która była symbolem tegorocznego święta plonów zapamiętamy jednak na dłużej, tak jak szereg atrakcji, które zgotowali organizatorzy biesiady w Cielczy. Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy uczestników rolniczego święta, którzy podziwiali ustrojoną wieś i dochodzący zewsząd turkot starych ciągników.

07 września 2011