otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jarocińscy lekkoatleci na podium

Dwa srebrne oraz trzy brązowe medale wywalczyli uczniowie z jarocińskich szkół na Mistrzostwach Wielkopolski w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.

18 października 2011
Informacje ogólne

Konferencja BHP w Tarcach

Z okazji 5-lecia szkoły policealnej w zawodzie technik bhp w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się okolicznościowa konferencja tematycznie związana z profilem kształcenia szkoły.  

18 października 2011
Informacje ogólne

Droga Stęgosz - Żerków w przyszłym roku?

Powiat jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy drogi ze Stęgoszy do Żerkowa. Na początku października samorząd złożył wniosek w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Decyzja o przyznaniu dotacji ma zapaść do końca tego roku.

14 października 2011
Informacje ogólne

Wygrały wyposażenie dla pracowni fizycznej

Uczennice klasy 2 TE a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wywalczyły dla szkoły czek w wysokości 2 tys. zł. Nagroda zdobyta w konkursie wojewódzkim „Cała prawda o elektrowni atomowej w Wielkopolsce” zostanie przeznaczona na wyposażenie szkolnej pracowni fizycznej.

13 października 2011
Informacje ogólne

Otwarcie drogi w Wojciechowie

Symbolicznym przecięciem wstęgi w Wojciechowie otwarto powiatową inwestycję realizowaną na drodze Jaraczewo – Rusko. Przebudowa drogi kosztowała blisko 6 mln złotych. Przedsięwzięcie realizowane było przy udziale dotacji, którą powiat jarociński pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

11 października 2011
Informacje ogólne

Seminarium młodzieżowe w Berlinie

Już po raz trzeci w tym roku Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach przy współpracy z Deutsch-Polnisches Jugendwerk w Niemczech zorganizował seminarium w ramach wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, tym razem spotkanie miało miejsce w Berlinie.


10 października 2011
Informacje ogólne

Śmieci z lasów trafiły na wysypisko

„Lasy to życie – chrońmy je” to hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata – Polska". Dzieci i młodzież wraz z opiekunami zaopatrzeni w rękawice i plastikowe worki wyruszyli w pobliskie lasy, by pozbierać zalegające tam śmieci. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączyła się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.

10 października 2011
Informacje ogólne

Kolejna "schetynówka" na drodze powiatowej

We wrześniu ruszyły prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 4202 P na odcinku Witaszyce – Prusy – Magnuszewice. Powiatowa inwestycja będzie kosztowała ponad 3,1 mln zł. Przebudowa będzie realizowana przy udziale środków pozyskanych z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

07 października 2011
Informacje ogólne

Nowy kierownik i sprzęt medyczny

Szpital Powiatowy w Jarocinie przechodzi prawdziwą metamorfozę, która obejmuje nie tylko tworzenie nowych oddziałów ale również zmiany personalne. Od 1 października jarocińską placówką kieruje Mariusz Krasicki, który pod swoją pieczę przejął także funkcjonujące zaledwie od kilku tygodni dwa nowe oddziały: Kardiologii oraz Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

06 października 2011
Informacje ogólne

Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski

W ostatnią sobotę września w Jarocinie odbył się XXIV Przegląd Chórów Południowej Wielkopolski.  Śpiewacze przedsięwzięcie zorganizowane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr oddział w Ostrowie Wielkopolskim przy udziale środków finansowych Powiatu Jarocińskiego doskonale komponowało się z obchodzonym w tym roku jubileuszem 120 – lecia Chóru im. Kazimierza Tomasza Barwickiego w Jarocinie.

05 października 2011
Informacje ogólne

Festiwal akordeonowy po raz 16.

Za sprawą XVI Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych Kotlin 2011 pierwsza połowa października zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla fanów brzmień akordeonowych. Tradycyjnie już w czasie trwania przeglądu zaplanowano koncerty, projekcje filmowe oraz biesiadę akordeonową.

05 października 2011
Informacje ogólne

Spotkanie z kombatantami

Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki spotkali się z przedstawicielami lokalnych organizacji kombatanckich aby uczcić Dzień Weterana.

04 października 2011
×