otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zmiany w konkursie ofert

Informacja dotycząca zmian w konkursie ofert na realizację zadań pożytku publicznego.

http://bip.wokiss.pl/jarocinp/zasoby/files/mwaszkiewicz/uchwala_376-12_zmiana_uchwaly_366-12.pdf

31 grudnia 2012
Informacje ogólne

Pamięci Powstańców Wielkopolskichich

Wczoraj, 27 grudnia godnie uczczono pamięć tych, którzy 94 lata temu walczyli o wolność naszej ojczyzny w trakcie Powstania Wielkopolskiego. Główne uroczystości odbyły się w Mieszkowie - miejscu urodzenia pierwszego przywódcy powstania – gen. Stanisława Taczaka.

28 grudnia 2012
Informacje ogólne

Konsultacje w sprawie granic

Zarząd Powiatu w Jarocinie uprzejmie informuje, że w dniu 15.01.2013r. o godz. 1800  w sali wiejskiej w Mieszkowie odbędzie się zebranie z mieszkańcami Gminy Jarocin w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych w związku z planowaną zmianą granic administracyjnych powiatu jarocińskiego z powiatem średzkim. Na spotkanie wszystkich zainteresowanych mieszkańców zaprasza Mikołaj Szymczak Starosta Jarociński.

28 grudnia 2012
Informacje ogólne

Otwarcie powiatowej inwestycji w Żerkowie

Wczoraj oficjalnie otwarto przebudowaną drogę powiatową na odcinku Mieszków – Żerków. Zrealizowanie pierwszego etapu inwestycji (4,5 km) kosztowało 3,5 mln zł. Część środków – 1 mln zł powiat pozyskał z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W realizację zadania zaangażował się także samorząd Gminy Żerków (ok. 833 tys. zł) oraz samorząd gminy Jarocin (ok. 227 tys. zł). Do udziału w realizacji inwestycji powiat zachęcił też Jarocińskie Linie Autobusowe oraz firmę „Neorol” sp. z o.o.  Wykonawcą przebudowy była firma „Skanska” S.A.

21 grudnia 2012
Informacje ogólne

Świąteczne gotowanie

„Na Świątecznym Stole” to hasło przewodnie konkursu, w którym swoje umiejętności kulinarne zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

21 grudnia 2012
Informacje ogólne

Krócej w Wigilię

W poniedziałek (24 grudnia), w Wigilię Bożego Narodzenia, Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne w godzinach od 8.00 do 12.00.

21 grudnia 2012
Informacje ogólne

Bema od powiatu i spółdzielni

400 tys. zł powiat jarociński zainwestował w ostatni etap budowy ulicy Bema w Jarocinie. Jej realizacja stanowi długooczekiwany przez mieszkańców łącznik ulic: Wojska Polskiego i Powstańców Wielkopolskich. Dziś symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającego nową drogę dokonali miedzy innymi przedstawiciele instytucji współrealizujących zadanie: starosta Mikołaj Szymczak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie - Paweł Niewiadomski, przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie - Robert Kaźmierczak oraz jedna z mieszkanek. Nową ulicę poświęcił ojciec Joel Kokot proboszcz parafii p.w. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

14 grudnia 2012
Informacje ogólne

Rocznica stanu wojennego

W 31. rocznicę wybuchu stanu wojennego w Polsce władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego złożyły kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

13 grudnia 2012
Informacje ogólne

Powiatowa paczka pod choinkę

Szlachetna paczka przygotowana przez pracowników jarocińskiego starostwa przy udziale powiatowych radnych i jednostek organizacyjnych powiatu trafiła już do rodziny z Jarocina, dla której była organizowana.

12 grudnia 2012
×