Rocznica stanu wojennego

W 31. rocznicę wybuchu stanu wojennego w Polsce władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego złożyły kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

13 grudnia 2012

Powiatowa paczka pod choinkę

Szlachetna paczka przygotowana przez pracowników jarocińskiego starostwa przy udziale powiatowych radnych i jednostek organizacyjnych powiatu trafiła już do rodziny z Jarocina, dla której była organizowana.

12 grudnia 2012

Dumni ze swych synów

Dziesięć osób z terenu powiatu jarocińskiego otrzymało srebrne medale Za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczenia są wyrazem wielkiego szacunku i uznania Kierownictwa Resortu Obrony Narodowej i całej armii dla rodziców, których synowie nie uchylają się od obowiązku pełnienia służby wojskowej. Medal otrzymały osoby, których trzech lub czterech synów służyło w wojsku.

12 grudnia 2012

Zgłoś kandydata do nagrody za zasługi dla powiatu

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwój i promocję Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.

07 grudnia 2012

Zgłoś kandydata do nagrody za zasługi dla powiatu

07 grudnia 2012

Dziękujemy wolontariuszom

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Chcemy podziękować wszystkim wolontariuszom za gotowość, serce, oddanie i przede wszystkim - siłę Pudziana, z którą pomagają innym.

05 grudnia 2012

Radiowóz od powiatu

Jarocińska policja wzbogaciła się o kolejny radiowóz oznakowany. Samochód Kia Ceeg dofinansowany został środkami z budżetu Powiatu Jarocińskiego. Dzisiaj, podczas uroczystego przekazania, samochód poświęcił ksiądz kanonik Andrzej Sośniak – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Jarocinie.

05 grudnia 2012

Pożegnanie powiatowego inspektora sanitarnego

Zygmunt Jasiński – dotychczasowy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie objął podobne stanowisko w Koninie. Podczas sesji Rady Powiatu Jarocińskiego samorządowcy podziękowali Zygmuntowi Jasińskiemu za pięć lat pracy na stanowisku powiatowego inspektora sanitarnego.

04 grudnia 2012

Starosta zaprosił do udziału w komitecie obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Starosta Mikołaj Szymczak zaproponował utworzenie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 95. rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego na terenie powiatu jarocińskiego. Do komitetu starosta zaprosił wójtów, burmistrzów, przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego oraz przewodniczących rad gmin wchodzących w skład powiatu.

03 grudnia 2012

Zmiany w radzie powiatu

Tomasz Kosiński, dotychczasowy wiceprzewodniczący, został nowym przewodniczącym Rady Powiatu Jarocińskiego. Rada podjęła taką decyzję po wcześniejszej rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady Jarosława Łukasiewicza. W prezydium rady na stanowisku wiceprzewodniczącego pozostał Kasper Ekert, a funkcję drugiego wiceprzewodniczącego radni powierzyli Janowi Szczerbaniowi.

30 listopada 2012

Ortografia (nie) jest moją słabą stroną

Już po raz dwunasty w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań poprawnością języka polskiego oraz wyrabianie nawyku stosowania zasad pisowni w praktyce.

28 listopada 2012