Komunikat ostrzegawczy

Uwaga na mgłę!

ostrzezenie.pdf ostrzezenie.pdf

Pożegnanie i powitanie dowódcy

Dzisiaj ppłk Mariusz Borowiak – dotychczasowy dowódca 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk przekazał dowodzenie jednostką ppłk Andrzejowi Galanowi – swemu dotychczasowemu zastępcy. Oficjalne przekazanie obowiązków odbyło się na terenie jarocińskich  koszar w obecności gen. Włodzimierza Usarka - dowódcy II Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Bezpieczeństwo pracy w Tarcach

„Kultura bezpieczeństwa pracy” – pod taką nazwą rozpoczął się ogólnopolski program Państwowej Inspekcji Pracy, którym została objęta grupa 13 nauczycieli przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

Olimpiada logistyczna rozpoczęta

36 uczniów technikum logistyki z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Na starcie olimpiady zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski.

13 listopada 2012

Nowe technologie w oświacie

„Nowe technologie w oświacie. RSA-biofeedback – prezentacja metody i możliwości jej wykorzystania” to temat wykładu, który organizuje Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jarocinie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie.  Seminarium skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządowych i dyrektorów szkół z terenu powiatu, a odbędzie się w najbliższą środę w jarocińskim starostwie.

13 listopada 2012

Patriotyczna uroczystość w Mieszkowie

Niezapomnianą lekcję patriotyzmu zafundowali nam wczoraj  członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich z Mieszkowa organizując obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem gen. S. Taczaka w Mieszkowie.

Capstrzyk Niepodległościowy

Obchody Święta Niepodległości w Jarocinie rozpoczęły się już 8 listopada capstrzykiem zorganizowanym na rynku. Nie zabrakło Apelu Pamięci, salwy honorowej i złożenia wiązanek kwiatów w miejscach pamięci. Obchody rozpoczęto w 94. rocznicę wybuchu buntu w jarocińskich koszarach. Bo to właśnie w Jarocinie powstała pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, której członkowie potrafili w dyplomatyczny sposób przekonać niemieckie wojska do odwrotu, a tym samym nie dopuścić do rozlewu krwi. Wydarzenia sprzed lat są świadectwem niezniszczalnych pragnień naszych rodaków, są wyrazem odpowiedzialności narodu za swoje państwo, są dowodem, jak silna w naszym społeczeństwie jest idea wolności – podkreślił w swym wystąpieniu wicestarosta Mirosław Drzazga.

Podpory już stoją

Wiadukty na ul. Powstańców Wlkp. pną się w górę. Z dnia na dzień prace przy największej inwestycji drogowej powiatu jarocińskiego są coraz bardziej widoczne: stanęły już podpory, niebawem pojawi się układ nośny, trwają prace związane z budową dróg dojazdowych. Dla przypomnienia - łączny koszt przebudowy - ok. 12 mln zł, w tym ponad 6 mln zł powiat pozyskał z budżetu państwa. Przebudowa rozpoczęła się w lipcu tego roku. Przez nowe wiadukty będzie można przejeżdżać najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Urząd powiadomi cię sms-em

Jeśli złożyłeś wniosek o wydanie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu w jarocińskim wydziale komunikacji, informację o terminie odbioru dokumentów możesz otrzymać drogą mailową lub w formie sms-a. Oznacza to, że nie musisz, jak to było dotychczas dzwonić, czy dopytywać się o to, na jakim etapie jest załatwiana przez ciebie sprawa, ponieważ ta wiadomość sama do ciebie trafi.

07 listopada 2012

Kliknij po książkę

„Kliknij po książkę” – to nazwa projektu, na realizację którego Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin wykonująca także zadania biblioteki powiatowej pozyskała 20.000 zł. Dotacja pozwoli na doposażenie 3 filii bibliotecznych w nowe komputery. Dzięki temu do końca 2014 r. wszystkie filie biblioteczne będą obsługiwały czytelników drogą elektroniczną.

06 listopada 2012

Wywieśmy flagi narodowe

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości - najważniejsze polskie święto narodowe. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność. Oddajmy hołd niepodległościowym bohaterom wywieszając flagi narodowe na swoich domach – zachęca do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

05 listopada 2012

Sukces kulturysty z "Dwójki"

Krzysztof Masztalerz, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajął wysokie - 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness. Impreza odbyła się 20 października w Mińsku Mazowieckim, a Krzysztof był debiutantem na tego typu zawodach.

05 listopada 2012