otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Podziękowania za udział w proekologicznej akcji

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowo-wychowawczych, harcerze, przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej oraz Kół Wędkarskich PZW wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Sprzątanie świata – Polska 2012”. Akcja przeprowadzona została w całym kraju w miniony weekend, a na terenie naszego powiatu jej kulminacja przypadła 14 września 2012 r. Symboliczne podziękowania dla wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu złożył starosta Mikołaj Szymczak, który w piątek spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach sprzątającymi lasy otaczające szkołę. Po zakończonej pracy młodzież wzięła udział w ognisku, które odbyło się miejscowym wigwamie.

17 września 2012
Informacje ogólne

Poparcie dla obywatelskiego projektu

Starosta Mikołaj Szymczak popiera obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

14 września 2012
Informacje ogólne

"Kocham, lubię, szanuję ... nie śmiecę"

Pod takim hasłem rusza tegoroczna, 19 już akcja „Sprzątanie świata – Polska 2012”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” i Fundacja Nasza Ziemia zachęcają do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami, w szczególności zwracając uwagę na problem dzikich wysypisk odpadów.


12 września 2012
Informacje ogólne

Ewidencja budynków w Żerkowie

Na podstawie § 34 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz. U. Nr 38, poz. 454 ) Starosta Jarociński zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie założenia ewidencji budynków i lokali dla nieruchomości położonych w jednostce ewidencyjnej Żerków-miasto, obręb Żerków arkusze map ewidencyjnych nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.

Podstawą prowadzonego postępowania będą art. 4 ust. 1 i art. 20 ust. 1-3 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. Nr 193, poz. 1287) oraz przepisy ww rozporządzenia.

Do wykonania czynności technicznych związanych z opracowaniem operatu ewidencyjnego upoważniona została Kancelaria Geodezyjno - Prawna GEO-LEX Józef Starczyński z/s w Koninie, przy ul. Piłsudskiego 8/17, 62-500 Konin.


11 września 2012
Informacje ogólne

Przejście przez tory już jest!

Przebudowa wiaduktów na ulicy Powstańców Wlkp. potrwa do końca bieżącego roku. W tym czasie zarówno samorządowcy powiatu jarocińskiego, jak i pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych oraz realizującej inwestycję firmy Skanska, starają się łagodzić skutki powstałych utrudnień komunikacyjnych. Od piątku mieszkańcy osiedla Ługi oraz Parowozowni mogą korzystać z pieszego przejścia przez torowisko. Opracowany projekt został zatwierdzony przez Komendę Wojewódzką Policji i PKP. Przejście w formie chodnika oznakowano i zabezpieczono barierkami. Piesi na ulicę Węglową mogą przejść istniejącymi już wcześniej schodami bądź odgrodzonym przejściem po zabezpieczonej skarpie.

10 września 2012
Informacje ogólne

Dzielili się chlebem dożynkowym

Dożynkowy korowód z pięknymi wieńcami żniwnymi przemierzał wczoraj przez miejscowość Wojciechowo, gdzie odbyły się Gminno – Powiatowe Dożynki 2012. Mieszkańcy zadbali o wystrój wioski, a organizatorzy o dobrą zabawę. Dopisała też słoneczna pogoda. Ale najważniejszy był chleb wypieczony z tegorocznych plonów. „Niech ten chleb będzie symbolem pokoju i pojednania”- powiedział starosta Mikołaj Szymczak, który wspólnie z wójtem Jaraczewa odebrał tradycyjny bochen z rąk starostów dożynek.

10 września 2012
Informacje ogólne

Kolejny etap przebudowy wiaduktów

Dzisiaj w godzinach wieczornych rozpocznie się kolejny etap przebudowy wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie.

06 września 2012
Informacje ogólne

Ku chwale Solidarności

31 sierpnia włodarze Powiatu jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności, ustanowiony w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku,

03 września 2012
Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej samorządowcy powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich w asyście honorowej żołnierzy z jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej” w Parku Zwycięstwa. Przy obelisku, tragiczną historię wybuchu wojny zgromadzonym przedstawiła Lesława Dębska.

03 września 2012
Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej samorządowcy powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich w asyście honorowej żołnierzy z jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej” w Parku Zwycięstwa. Przy obelisku, tragiczną historię wybuchu wojny zgromadzonym przedstawiła Lechosława Dębska.

03 września 2012
Informacje ogólne

Ku chwale Solidarności

31 sierpnia włodarze Powiatu jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności,

03 września 2012
Informacje ogólne

Komisja rewizyjna zbada wniosek radnych

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Jarocińskiego zbada zasadność złożenia wniosku wystosowanego przez pięciu radnych, którzy domagają się odwołania starosty jarocińskiego Mikołaja Szymczaka.

31 sierpnia 2012
×