otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kwalifikacje na miarę europejską

Uroczyste wręczenie rzemieślniczych dyplomów mistrzowskich i świadectw czeladniczych zakończyło realizację projektu „Kwalifikacje na miarę europejską. Program formalnego potwierdzania kwalifikacji rzemieślniczych w woj. wielkopolskim”. Przedsięwzięcie dofinansowane było przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Wśród zaproszonych na uroczystość gości był m.in. starosta Mikołaj Szymczak.

16 listopada 2012
Informacje ogólne

Starosta przekazał projekt budżetu

15 listopada mija termin przedstawienia projektu samorządowego budżetu na kolejny rok budżetowy. Dzisiaj starosta jarociński Mikołaj Szymczak podpisał projekt planu finansowego na rok 2013, który wcześniej przyjął Zarząd Powiatu w Jarocinie. Dokument został przekazany do Regionalnej Izby Obrachunkowej i Rady Powiatu Jarocińskiego, która zgodnie z przepisami do końca tego roku zobowiązana jest uchwalić budżet na rok 2013.

15 listopada 2012
Informacje ogólne

Mamy Mistrza Polski!

Łukasz Twardowski – uczeń ZSP nr 2 w Jarocinie zdobył tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim JIU JITSU. Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportowej odbyły się 11 listopada w Łodzi. W imprezie wzięło udział 800 uczestników w różnych kategoriach wagowych, wiekowych i stopniu zaawansowania.

15 listopada 2012
Informacje ogólne

Święto drzewa

„Święto Drzewa” to ogólopolska akcja sadzenia drzew, do której przyłączyli się w tym roku uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

15 listopada 2012
Informacje ogólne

Komunikat ostrzegawczy

Uwaga na mgłę!

ostrzezenie.pdf ostrzezenie.pdf

14 listopada 2012
Informacje ogólne

Pożegnanie i powitanie dowódcy

Dzisiaj ppłk Mariusz Borowiak – dotychczasowy dowódca 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk przekazał dowodzenie jednostką ppłk Andrzejowi Galanowi – swemu dotychczasowemu zastępcy. Oficjalne przekazanie obowiązków odbyło się na terenie jarocińskich  koszar w obecności gen. Włodzimierza Usarka - dowódcy II Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

14 listopada 2012
Informacje ogólne

Bezpieczeństwo pracy w Tarcach

„Kultura bezpieczeństwa pracy” – pod taką nazwą rozpoczął się ogólnopolski program Państwowej Inspekcji Pracy, którym została objęta grupa 13 nauczycieli przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

14 listopada 2012
Informacje ogólne

Olimpiada logistyczna rozpoczęta

36 uczniów technikum logistyki z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Na starcie olimpiady zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski.

13 listopada 2012
Informacje ogólne

Nowe technologie w oświacie

„Nowe technologie w oświacie. RSA-biofeedback – prezentacja metody i możliwości jej wykorzystania” to temat wykładu, który organizuje Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Jarocinie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie.  Seminarium skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządowych i dyrektorów szkół z terenu powiatu, a odbędzie się w najbliższą środę w jarocińskim starostwie.

13 listopada 2012
Informacje ogólne

Patriotyczna uroczystość w Mieszkowie

Niezapomnianą lekcję patriotyzmu zafundowali nam wczoraj  członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich z Mieszkowa organizując obchody Święta Niepodległości pod pomnikiem gen. S. Taczaka w Mieszkowie.

12 listopada 2012
Informacje ogólne

Capstrzyk Niepodległościowy

Obchody Święta Niepodległości w Jarocinie rozpoczęły się już 8 listopada capstrzykiem zorganizowanym na rynku. Nie zabrakło Apelu Pamięci, salwy honorowej i złożenia wiązanek kwiatów w miejscach pamięci. Obchody rozpoczęto w 94. rocznicę wybuchu buntu w jarocińskich koszarach. Bo to właśnie w Jarocinie powstała pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, której członkowie potrafili w dyplomatyczny sposób przekonać niemieckie wojska do odwrotu, a tym samym nie dopuścić do rozlewu krwi. Wydarzenia sprzed lat są świadectwem niezniszczalnych pragnień naszych rodaków, są wyrazem odpowiedzialności narodu za swoje państwo, są dowodem, jak silna w naszym społeczeństwie jest idea wolności – podkreślił w swym wystąpieniu wicestarosta Mirosław Drzazga.

12 listopada 2012
Informacje ogólne

Podpory już stoją

Wiadukty na ul. Powstańców Wlkp. pną się w górę. Z dnia na dzień prace przy największej inwestycji drogowej powiatu jarocińskiego są coraz bardziej widoczne: stanęły już podpory, niebawem pojawi się układ nośny, trwają prace związane z budową dróg dojazdowych. Dla przypomnienia - łączny koszt przebudowy - ok. 12 mln zł, w tym ponad 6 mln zł powiat pozyskał z budżetu państwa. Przebudowa rozpoczęła się w lipcu tego roku. Przez nowe wiadukty będzie można przejeżdżać najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

12 listopada 2012
×