Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Wczoraj w starostwie odbyły się konsultacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Jarocińskiego. Konsultacje dotyczyły projektu rocznego oraz wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Bezpłatne badania

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań ciśnienia krwi, EKG, PSA, a także cholesterolu i cukru we krwi. Badania wykonywane będą od 5 listopada do 8 grudnia 2012r. w jarocińskim szpital. Przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu powiatu jarocińskiego.

Podziękowania dla powiatu

W październiku, w Pałacu w Tarcach odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej zatytułowany „Papieskie śpiewanie”. Podczas imprezy Ireneusz Lamprecht – sekretarz powiatu odebrał od organizatorów konkursu: Parafii w Twardowie i Gimnazjum w Woli Książęcej podziękowania dla naszego samorządu za wspieranie imprezy.

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Powstańcza lekcja patriotyczna

W przededniu Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie mieli okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji patriotycznej, którą zafundowali im członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich im. gen. Stanisława Taczaka z Mieszkowa.

30 października 2012

Odznaczeni za zasługi dla kolarstwa

Dwóch Jarociniaków: Romuald Gruchalski i Robert Mikler otrzymało odznaczenia „Za Zasługi dla Rozwoju Polskiego Związku Kolarskiego”. Wyróżnienia zostały wręczone dziesięciu Wielkopolanom w trakcie sprawozdawczo-wyborczego zebrania Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu.

30 października 2012

Folklor ze smakiem

Co ma wspólnego białe kwaśne na golonce z golińską „Snutką” haftowaną przy dźwiękach kapeli folklorystycznej? Ano to, że wszystkich tych elementów „kosztowano” podczas Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który odbył się pod koniec października w Jarocinie i Potarzycy. Impreza, która integruje środowiska związane z kultywowaniem tradycji regionalnych wspierana jest środkami pochodzącymi z budżetu Powiatu Jarocińskiego.

Nową ścieżką bezpieczniej

Ścieżka rowerowa łącząca Jarocin z Mieszkowem została otwarta w miniony piątek. 6 kilometrowa inwestycja jest jedną z ważniejszych w ruchu rowerowym powiatu jarocińskiego. Pozwala bezpiecznie ominąć drogę krajową nr 11. Przedsięwzięcie kosztowało 2.350.000 zł. Gmina Jarocin zrealizowała inwestycję w porozumieniu z poznańskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poświęcenia ścieżki dokonali proboszcz parafii w Cielczy ks. Krzysztof Rozmiarek i proboszcz parafii w Mieszkowie ks. Eugeniusz Kiszka.

N Jak Nadwarciańska droga św. Jakuba

Kolejne spotkanie w ramach Turystycznego Alfabetu Regionu odbędzie się 14 listopada 2012 roku o godz. 17 w Czytelni „Pod Ratuszem”. Tym razem tematem będzie „N jak Nadwarciańska droga św. Jakuba”, o której opowiadać będą państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie.

Organizatorami przedsięwzięcia są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Filia nr 1 „Pod Ratuszem” oraz Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie.

Bezpieczniej na dworzec

Już w najbliższy poniedziałek 29 października zamknięte zostanie przejście przez kładkę łączące jarocińską stację kolejową z miastem. Kładka zostanie przebudowana przez firmę Skanska na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiadukty im. Ks. Niedźwiedzińskiego

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego wyszli z propozycją nadania imienia Ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego nowopowstającym wiaduktom na ul. Powstańców Wlkp. Warto przypomnieć, że rok 2012 decyzją Rady Miejskiej w Jarocinie ogłoszony został „Rokiem ks. Niedźwiedzińskiego”, nadanie imienia postaci roku mogłoby uwieńczyć całoroczne imprezy.

Dzień Kształcenia Ustawicznego

W sobotę, 17 listopada 2012 r., w pięciu wielkopolskich miastach: Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu zaplanowany został Dzień Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce. W godzinach od 10 do 14 uruchomione zostaną punkty informacyjne, odbędą się warsztaty i spotkania oraz inne imprezy związane z tematyką kształcenia ustawicznego.