otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"MAHLE w DWÓJCE"

Przedstawiciel firmy MAHLE Polska przeprowadził w lutym br. szkolenia dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, zapoznając ich z zakresem działalności firmy oraz specyfiką produkcji.

14 marca 2012
Informacje ogólne

Mandaty wygaszone

Kolejnych dwóch radnych powiatowych zrzekło się mandatu. Hanna Szałkowska i Mikołaj Kostka lada moment mają zostać wiceburmistrzami w samorządzie Gminy Jarocin. By ich plany mogły się ziścić, podjęli decyzję o rezygnacji z pracy w radzie powiatu, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem nie można łączyć obu funkcji. Mandaty Hanny Szałkowskiej i Mikołaja Kostki wygaszono podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

13 marca 2012
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2012

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego odbędzie się w terminie od 19 marca do 23 kwietnia. W Jarocińskim Ośrodku Kultury, przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się mężczyźni urodzeni w 1993 roku. Wzywane będą również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja będzie funkcjonowała we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.30 do godz. 15.30. 

09 marca 2012
Informacje ogólne

Zagraniczni partnerzy powiatu

Dzięki wielu rozmowom i spotkaniom z zagranicznymi partnerami udało się nam określić podstawowe kierunki dalszych działań, między innymi chcielibyśmy poszerzyć horyzonty współpracy naszych przedsiębiorców z przedsiębiorcami, którzy rozwijają swoje firmy na Ukrainie i Białorusi oraz działania z zakresu kultury i oświaty – zwrócił się do członków komisji budżetowej wicestarosta Mirosław Drzazga omawiając efekty współpracy powiatu z partnerami zagranicznymi w 2011 roku.

07 marca 2012
Informacje ogólne

Turniej Kręglarski

W miłej, sportowej atmosferze przebiegał marcowy V Turniej Kręglarski w Pleszewie. Wśród uczestników spotkania znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z Jarocina. 

07 marca 2012
Informacje ogólne

Wkrótce ruszają prace na Bema

12 marca rozpoczną się prace związane z budową – wydłużeniem ulicy Bema wraz z budową miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie prosi mieszkańców o nie parkowanie samochodów wzdłuż bloków 33,35,37 od dnia rozpoczęcia robót do ich zakończenia.

06 marca 2012
Informacje ogólne

Polityczno - dziennikarski patronat

Wszechstronną współpracę pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  zapowiedziano w porozumieniu podpisanym 1 marca 2012 roku przez szkołę i uczelnię. Uniwersytet objął patronatem licealne klasy humanistyczne z warsztatami dziennikarskimi.

06 marca 2012
Informacje ogólne

Łączymy sie w bólu...

Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i poszkodowanymi w tragicznej katastrofie kolejowej, która wydarzyła się  w okolicach Szczekocin w województwie śląskim.

Z wyrazami najgłębszego współczucia

Starosta Jarociński - Mikołaj Szymczak

Przewodniczący Rady Powiatu - Jarosław Łukasiewicz

05 marca 2012
Informacje ogólne

Za zmianą granic powiatu

Uczestnicy konsultacji społecznych jednogłośnie opowiedzieli się za zmianą granic  administracyjnych powiatu jarocińskiego. Konsultacje przeprowadzono 28 lutego w Sierszewie (gm. Żerków).

05 marca 2012
Informacje ogólne

Starostowie debatowali o oświacie i ratownictwie medycznym

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wzięli udział w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się w Gnieźnie.

05 marca 2012
Informacje ogólne

Mój domowy regał z książkami

„Mój domowy regał z książkami” – pod takim hasłem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin organizuje konkurs fotograficzny. Zadaniem uczestników jest przygotowanie fotografii, która w ciekawy, nietypowy sposób przedstawia regał z książkami. Zdjęcia należy dostarczyć do biblioteki w terminie do 31 marca 2012 roku. W maju tego roku prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w holu Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Więcej informacji na stronie www.bibliotekajarocin.pl.

05 marca 2012
Informacje ogólne

52. rocznica śmierci gen. Taczaka

W 52. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka złożono kwiaty pod jego pomnikiem w Mieszkowie.

05 marca 2012
×