Z Napoleonem w Witaszycach

W miniony piątek miłośnicy epoki napoleońskiej mieli okazję wziąć udział w międzynarodowej konferencji „Napoleon Bonaparte i ziemie polskie w latach 1806-1813”, która odbyła się na terenie powiatu jarocińskiego, w Witaszycach. Spotkanie było kolejnym punktem realizowanego od ubiegłego roku projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”.

08 października 2012

Kolejny krok ku obwodnicy

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podtrzymał wydaną w grudniu ubiegłego roku przez wojewodę wielkopolskiego zgodę na realizację budowy obwodnicy Jarocina. Oznacza to, że nie ma już przeszkód natury prawnej by rozpocząć realizację inwestycji.

08 października 2012

Nowa kotłownia na Szubiankach

Nowa kotłownia gazowa i rozdzielnia elektryczna powstały w budynku przy ul. Szubianki w Jarocinie, w którym zlokalizowane są instytucje pomocy społecznej. Powiatowa inwestycja kosztowała ponad 178 tys. zł.

Powiat na półmetku

Największa dotacja drogowa w historii powiatu, rozbudowa szpitala i powrót specjalistycznych poradni lekarskich, cieplejsze szkoły to efekty działań samorządu powiatu IV kadencji. Zbliża się półmetek pracy rady i zarządu powiatu, czas na podsumowanie.

PREZENTACJA

Nowa Kotłownia na Szubiankach

Starosta Szymczak zostaje

Mikołaj Szymczak nadal pełni funkcję starosty jarocińskiego. Tak zadecydowali radni powiatu, którzy podczas wczorajszej sesji odrzucili złożony przez pięciu radnych  wniosek o odwołanie starosty.

03 października 2012

Konkurs "Wielkopolska Moja Marka: Rok 2030"

Uczennice klasy 2 LO a ZSP1 w Jarocinie KAROLINA ADAMKIEWICZ, EDYTA PODLEWSKA, ANNA ANTCZAK biorą udział w konkursie „Wielkopolska Moja Marka: Rok 2030”.  PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSOW NA PRACE na portalu społecznościowym Facebook!!! TERMIN DO 4 PAŹDZIERNIA.

03 października 2012

Powstańcza izba w Mieszkowie

W Mieszkowie powstała Izba Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka. To kolejne przedsięwzięcie realizowane w miejscowości, w której w 1874 roku na świat przyszedł wielki Polak - Stanisław Taczak.

26 września 2012

Starostwo aktualizuje bazę stowarzyszeń

Starostwo Powiatowe w Jarocinie rozpoczęło prace związane z aktualizacją bazy stowarzyszeń działających na terenie powiatu jarocińskiego. Organizacje proszone są o wypełnienie specjalnego formularza – karty organizacji, który dostępny jest na stronie internetowej www.powiat-jarocinski.pl w zakładce organizacje pozarządowe.

26 września 2012

Nowe kierunki kształcenia w Tarcach

Od roku szkolnego 2013/2014 do Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach powróci kształcenie na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie będą mogli uzyskać kwalifikacje fotografa, ogrodnika oraz operatora maszyn przemysłu spożywczego.

20 września 2012

Wielkopolskie Śpiewanie

Zespół Szkół Przyrodniczo Biznesowych w Tarcach, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jarocinie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Alfonsa Kowalskiego w Jarocinie zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, które odbędą się w poniedziałek 1 października.

19 września 2012