otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kampania "Drugie Życie"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

01 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Aneta Finalistką Olimpiady!

Aneta Aleksandrowska uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w centralnym etapie XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbył się marcu w Szczecinie, zdobyła tytuł finalisty. Opiekunem prowadzącym Anety był Marek Kwaśniewski.

01 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Powstaną lokalne Centra Rozwoju Edukacji

Zmiany dotyczące poprawy funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w Polsce były tematem spotkania samorządowców z Wielkopolski z Ministrem Edukacji Narodowej, Katarzyną Hall.

31 marca 2011
Informacje ogólne

Drużyna z "Jedynki" awansowała do ścisłego finału

 Reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zwyciężyły w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i uzyskały prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 6 kwietnia w poznańskiej ARENIE. 

31 marca 2011
Informacje ogólne

Starostowie wybrali nowe władze

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w XIV Walnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które odbyło się  24-25 marca w Warszawie. Podczas posiedzenia wybrano nowe władze Zarządu oraz członków Komisji Rewizyjnej.

31 marca 2011
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs proekologiczny

Sprzęt rekreacyjny, fotograficzny oraz sprzęt audio to tylko część nagród, które można wygrać w konkursie „Śmieciom – STOP!”. Dzisiaj ruszyła XII edycja tego powiatowego przedsięwzięcia. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „CO Z BIO-ODPADAMI?”.

28 marca 2011
Informacje ogólne

Eliminacje rejonowe konkursu z zakresu Obrony Cywilnej

Dużym sukcesem zakończył się start uczniów jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach rejonowych konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 17 marca br. w Zdunach. W klasyfikacji indywidualnej i drużynowej reprezentanci „Ogólniaka” uplasowali się na pierwszej pozycji, a uczniowie ”Dwójki” zajęli drugie miejsce. Zwycięzcy zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 15 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. 

 

28 marca 2011
Informacje ogólne

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę

UWAGA!!!

Z dniem 04.04.2011 r. (poniedziałek) Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę na:

ul. Zaciszna 2 w Jarocinie.

W związku z przeprowadzką, w dniu  01.04.2011 r. (piątek) Urząd czynny będzie do godz. 14.00.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

28 marca 2011
Informacje ogólne

Wyprzedzić zmianę

Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z Wielkopolski uczestniczyli w konferencji kończącej projekt „Wyprzedzić Zmianę - wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w Wielkopolsce i jej subregionach”. W projekcie uczestniczyło także Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

24 marca 2011
Informacje ogólne

Jaki zawód najlepszy?

Niski poziom świadomości uczniów dotyczący rynku pracy to wynik badań zaprezentowanych podczas konferencji „Diagnoza potrzeb edukacyjnych w obszarze szkolnictwa zawodowego w Wielkopolsce w kontekście zapotrzebowania rynku pracy”. W spotkaniu, które odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu uczestniczył wicestarosta Mirosław Drzazga.

24 marca 2011
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2011 na terenie powiatu jarocińskiego

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego odbędzie się w terminie od 4 do 29 kwietnia. W Jarocińskim Ośrodku Kultury, przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się mężczyźni urodzeni w 1992 roku. Wzywane będą również osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Komisja będzie funkcjonowała we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.30 do godz. 15.30.  

24 marca 2011
Informacje ogólne

Szkoła Odkrywców Talentu

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie uzyskało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów nadany przez Ministra Edukacji Narodowej panią Katarzynę Hall i tym samym znalazło się na ogólnopolskiej mapie szkół zaangażowanych we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

 

23 marca 2011
×