Uwaga!

W związku z przerwą urlopową od jutra, tj. od 25 stycznia do 11 lutego br. nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Niezbędne informacje można uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 800 800 008.

24 stycznia 2011

Kolejni absolwenci szkoły policealnej w Tarcach

Dziewiętnastu słuchaczy czwartego rocznika techników BHP otrzymało w piątek 14 stycznia br. świadectwa ukończenia szkoły policealnej w Tarcach. Gratulacje absolwentom złożył członek zarządu powiatu Jan Szczerbań oraz dyrekcja i nauczyciele szkoły. Cieszę się, że szkole policealnej w Tarcach udało się spełnić Państwa oczekiwania – mówił do absolwentów dyrektor szkoły Sławomir Adamiak – sądzę, że potwierdzicie swoje kompetencje zawodowe zdając egzamin zawodowy, co najmniej tak dobrze, jak poprzednie roczniki.

19 stycznia 2011

Współpraca to podstawa

Współpraca powiatu i gmin jest podstawą do realizacji przedsięwzięć służących mieszkańcom – podkreślił Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak w trakcie spotkania z włodarzami gmin Powiatu Jarocińskiego. Celem wizyty wójtów i burmistrzów u starosty było omówienie zakresu działań, jakie samorządy planują podjąć.

18 stycznia 2011

Pierwszy LipDub już w Jarocinie

Do Jarocina dotarła już moda na tzw. lipDuby, czyli krótkie, amatorskie filmiki kręcone w jednym ujęciu. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie postanowili w ten nietypowy sposób zaprezentować swoją szkołę. Długie przygotowania – nauka tekstu piosenki, wymyślenie choreografii, przydział ról, zaowocowały powstaniem pierwszego Lipdubu w naszym mieście.

18 stycznia 2011

Nowe kierunki kształcenia w powiecie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie od września br. otwiera dwa nowe kierunki kształcenia. Będą to technik fryzjer oraz technik mechanik z przysposobieniem pożarniczym.

17 stycznia 2011

Powiat, gmina i spółdzielnia dla mieszkańców

Współpraca dominowała w naszych hasłach wyborczych, teraz pokazujemy, jaka jest dla nas ważna na wszystkich płaszczyznach działalności. To porozumienie, to pierwszy krok w kierunku jej rozwoju – stwierdził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak tuż przed złożeniem podpisu pod porozumieniem, jakie zostało zawarte pomiędzy Powiatem Jarocińskim, Gminą Jarocin i Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Jarocinie.

13 stycznia 2011

Koncert kolęd u Ojców Franciszkanów

We wtorkowy wieczór 4 stycznia br. dowódca Garnizonu Jarocin ppłk Marian Borowiak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawliki i Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak zaprosili mieszkańców na wspólne śpiewanie kolęd wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania.

12 stycznia 2011

Medale za synów patriotów

Cieszy nas niezmiernie, że możemy dziś złożyć Państwu gratulacje. Wychowaliście swoich synów w duchu patriotyzmu przez co spełnili oni swój obywatelski obowiązek pełniąc służbę wojskową – stwierdził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak, rozpoczynając dzisiejsze spotkanie w trakcie, którego wręczono srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju”.

11 stycznia 2011

Echo 1edynki w pierwszej 20 najlepszych Qmamów!!!

Szkolna e - gazetka "Echo Jedynki" została wybrana spośród 1300 opublikowanych do tej pory qmamów - multimedialnych gazetek tworzonych online i znalazła się w najlepszej dwudziestce nominowanych do nagrody jubileuszowej Fundacji Nowe Media.

11 stycznia 2011

Świąteczny prezent dla szpitala

Tir po brzegi wypełniony łóżkami, urządzeniami rehabilitacyjnymi, wózkami inwalidzkimi, stołami, a nawet zabawkami na dzień przed wigilią Bożego Narodzenia podjechał pod jarociński szpital powiatowy.

31 grudnia 2010

Uczcili Powstańców

W 92 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego delegacje samorządowców, organizacji kombatanckich i społecznych, służb mundurowych oraz młodzieży szkolnej oddały hołd uczestnikom walki o niepodległość i pierwszemu jej przywódcy gen. Stanisławowi Taczakowi.

29 grudnia 2010

Kasy czynne krócej

Uprzejmie informujemy, że 31 grudnia 2010 roku (piątek), kasy w Starostwie Powiatowym w Jarocinie będą czynne do godziny 11.00. Skrócony czas obsługi kas spowodowany jest koniecznością dokonania wcześniejszych rozliczeń z bankami. Za utrudnienia przepraszamy.

28 grudnia 2010