otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowy dom dla pensjonariuszek

Po wielu miesiącach analiz władze powiatu jarocińskiego podjęły ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji Domu Pomocy Społecznej. Rozpoczęły się prace nad założeniami do projektu przebudowy obiektu w Kotlinie, który samorząd kupił na potrzeby placówki. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę, powiat ogłosi przetarg na realizację inwestycji szacowanej na kwotę 7 mln zł.

13 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Powiatowe dożynki w Wojciechowie

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminno – powiatowych będą sołectwa Łowęcice i Wojciechowo. Uroczystości zaplanowano na niedzielę 9 września. Rozpoczną się mszą św. dziękczynną - polową, która zostanie odprawiona na placu przy sali wiejskiej w Wojciechowie. Nie zabraknie tradycyjnej części obrzędowej, występów artystycznych i zabawy tanecznej.

12 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Podlesie w Witaszycach w porozumieniu

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisali porozumienie dotyczące współfinansowania przez powiat gminnej inwestycji - przebudowy ul. Podlesie w Witaszycach.

11 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Spadkobiercy żądają milionów

16 mln zł domaga się od Powiatu Jarocińskiego kancelaria prawna działająca w imieniu spadkobierców Karola Draheim – byłego właściciela nieruchomości w Zakrzewie, obecnej siedzibie Domu Pomocy Społecznej. Na początku lipca kancelaria wezwała samorząd do uiszczenia tej kwoty wskazując swoje konto i termin zapłaty – 30 lipca 2012 roku.  

10 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Udogodnienia dla uczniów z Ługów

W związku z trwającą przebudową wiaduktów na ul. Powstańców Wielkopolskich zarząd powiatu prowadzi rozmowy ze spółkami zarządzającymi nieruchomościami kolejowymi na temat zorganizowania udogodnień komunikacyjnych dla mieszkańców Ługów.

09 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Szpital sie rozrasta

Trwają prace związane z rozbudową i nadbudową jarocińskiego szpitala. Inwestycja będzie kosztowała ponad 10 mln zł. Na jej sfinansowanie szpital zaciągnął obligacje poręczone przez powiat jarociński.

09 sierpnia 2012
Informacje ogólne

O naszym projekcie w "Uważam Rze"


W najnowszym numerze tygodnika "Uważam Rze" ukazała się obszerna publikacja o Wielkopolskim Szlaku Napoleońskim i na temat powiatowego projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”. Łukasz Zalesiński w artykule „Cesarskie lato” opisuje m. in. wydarzenia, które odbędą się w powiecie średzkim, w Gostyniu na Świętej Górze i jesienią w Witaszycach.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Wyburzaja wiadukty

Ruszyła przebudowa dwóch wiaduktów na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. To ostatni moment, by przejazdy zobaczyć w takiej formie, w jakiej zostały wybudowane w 1976 roku. Pierwszy z nich wyburzony zostanie pomiędzy 10-12 sierpnia, drugi na przełomie sierpnia i września. W ich miejsce powstaną nowe wiadukty umożliwiające przejazd samochodów powyżej 5 ton. W ten sposób władze powiatu chcą udrożnić ruch w centrum Jarocina.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Stanowisko Rady Nadzorczej "Szpilala Powiatowego w Jarocinie spółka z o.o." w sprawie wyboru prezesa

W związku z wyborem Marcina Jantasa na prezesa zarządu "Szpital Powiatowy spółka z o.o." Rada Nadzorcza  spółki wydała stanowisko, którego treść publikujemy poniżej.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Nowy prezes szpitala

Marcin Jantas został wybrany na stanowisko prezesa zarządu Szpitala Powiatowego spółka z o.o. w Jarocinie”. Wyboru dokonali członkowie Rady Nadzorczej spółki, po przeprowadzeniu procedury konkursowej.

08 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Zawiadomienie Starosty

Zgodnie z §34 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. Nr 38, poz. 454) zawiadamiam o wszczęciu postępowania w sprawie założenia ewidencji budynków i lokali dla nieruchomości położonych w mieście Jarocinie, w obrębie ewidencyjnym Jarocin, arkusz mapy ewidencyjnej 8, 14, 15, 28 oraz w obrębie Bogusław – Kasztanowe, arkusze mapy ewidencyjnej 1, 2, 3, 4.

Postępowanie prowadzone będzie na podsatwie art. 4 ust 1 i art. 20 ust. 1-3 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (tj. z 2010r. Dz. U. Nr 193, poz. 1287) oraz przepisów ww. rozporządzenia.

Do wykonania czynności technicznych związanych z opracowaniem operatu ewidencyjnego upoważniona została firma GEOSTAR Usługi Geodezyjne Piotr Starczyński, ul. Domańska 1, 63-500 Konin.

Starosta Jarociński

Mikołaj Szymczak

07 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Uwaga Mieszkańcy "Parowozowni"

Z powodu wyburzania oraz budowy nowych wiaduktów w ciągu ulicy Powstańców Wlkp. niemożliwy będzie dojazd samochodami prywatnymi do posesji zlokalizowanych w tzw. „Parowozowni”.  

Za utrudnienia przepraszamy. 

W załączeniu szczegółowa informacja oraz mapa objazdu.  

03 sierpnia 2012
×