otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wolni od dymu tytoniowego

Powiat jarociński przystąpił do lokalnej koalicji realizującej projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie regulacji prawnych ograniczających palenie tytoniu w miejscach publicznych, a także skutków zdrowotnych biernego i czynnego palenia.

27 marca 2012
Informacje ogólne

Akcja krwiodawstwa zamiast wagarów

16 litrów krwi oddali uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach podczas akcji krwiodawstwa, która została zorganizowana w tzw. „Dzień Wagarowicza”.


26 marca 2012
Informacje ogólne

"Poczuj chemię do chemii"

Trzydziestopięcio osobowa grupa uczniów klas drugich o profilu biologiczno-chemicznym z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie wzięła udział w kolejnych zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu w ramach projektu „Poczuj chemię do chemii”.


26 marca 2012
Informacje ogólne

Drzwi Otwarte w ZSP-B w Tarcach

Rekordowa liczba – prawie 400 uczniów z 18 gimnazjów, nie tylko z powiatu jarocińskiego, wzięła udział w drzwiach otwartych w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, które odbyły się 16 i 24 marca.

          

26 marca 2012
Informacje ogólne

Wesoło i kolorowo przywitali wiosnę

Wspólną wesołą zabawą, rozwiązując wiosenne zagadki i ubierając Marzannę uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie przywitali pierwszy dzień wiosny.

22 marca 2012
Informacje ogólne

Talenty na pierwszy dzień wiosny

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przywitali wiosnę drugą edycją szkolnego konkursu „Pokaż swój talent”. Młodzież ZSP nr 2 udowodniła rodzicom i nauczycielom, że pierwszy dzień wiosny można spędzić twórczo, radośnie i ciekawie, a co najważniejsze bezpiecznie w szkole, a nie na „wagarach”.

22 marca 2012
Informacje ogólne

Wojewódzkie zmagania młodych astronomów

15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wielkopolski wzięło udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Zmagania konkursowe w ramach Wojewódzkiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego odbyły się w marcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W czasie seminarium uczestnicy mieli możliwość przedstawienia wniosków ze swoich amatorskich obserwacji nieba jury oraz rówieśnikom uczestniczącym w spotkaniu.

20 marca 2012
Informacje ogólne

III miejsce dla "Dwójki"

Sukcesem zakończył się start uczniów ZSP nr 2 w Jarocinie w corocznych eliminacjach Rejonowych Konkursu Wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Reprezentanci ”Dwójki” zajęli drużynowo III miejsce.

20 marca 2012
Informacje ogólne

"Hotelarze" mają nową pracownię

Nową pracownię - recepcję hotelową - oddano do użytku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Będzie ona służyła uczniom technikum hotelarskiego.

19 marca 2012
Informacje ogólne

Europejskie Dni Pracy

20 marca w Poznaniu odbędą się EUROPEJSKIE DNI PRACY.  Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Hotelu Novotel Centrum Poznań, Pl. Andersa 1. Szczegółowy program w załączeniu.

HARMONOGRAM 2012.doc HARMONOGRAM 2012.doc (822.50 KB)

19 marca 2012
Informacje ogólne

Włoski staż dla bezrobotnych

Młodzi bezrobotni z terenu powiatu jarocińskiego mogą wziąć udział w trzymiesięcznym stażu zagranicznym pt. „Europejski Hotel – nowe kompetencje zawodowe”. Staż odbędzie się w okresie od połowy czerwca do połowy września tego roku we włoskiej nadmorskiej miejscowości Ricione. W maju rozpocznie się kurs przygotowujący do odbycia stażu.

19 marca 2012
Informacje ogólne

Rekreacyjnie z Napoleonem

Tworzenie nowego szlaku turystycznego nazywanego potocznie szlakiem napoleońskim, którego ciekawe miejsca znajdują się na terenie sześciu powiatów w tym również powiatu jarocińskiego, zaczyna nabierać tempa. W ramach promocji szlaku w 2012 roku zaplanowano 8 imprez rekreacyjno-turystycznych.

16 marca 2012
×