otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jarocińska biblioteka Najlepsza w Polsce

Najlepsze w Polsce – takim godłem może się posługiwać przez najbliższe trzy lata Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Certyfikat Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce” – „The best in Poland” jarocińska książnica otrzymała za kreatywność w tworzeniu atrakcyjnej oferty kulturalnej i edukacyjnej dla społeczeństwa.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Powstanie w Bibliotece

W poniedziałek, 6 grudnia 2010 dyrektor  Banku Zachodniego WBK S.A. Oddział w Jarocinie Zbigniew Szymczak oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin Agnieszka Borkiewicz podpisali umowę darowizny dla Biblioteki w wysokości 4500 zł na realizację projektu „ŚLADAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Nowy reklamowy kierunek w Tarcach

Począwszy od roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół Przyrodniczo–Biznesowych w Tarcach młodzież,  po ukończeniu gimnazjum, będzie mogła kształcić się w nowym, bardzo atrakcyjnym zawodzie  technik organizacji reklamy, który dotychczas był dostępny tylko  w szkole policealnej.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Państwowa Inspekcja Pracy w Tarcach

W Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach w dniu 20 grudnia 2010 r. odbyły się dwa seminaria dla wszystkich uczniów kończących szkołę w 2011 r. z zakresu prawa pracy, które prowadziła inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp – Agnieszka Mamot.
   

28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Paczki od uczniów

Uczniowie technikum logistyki, architektury krajobrazu, weterynarii i agrobiznesu w ZSP-B w Tarcach zrezygnowali z obdarowywania się wzajemnie świątecznymi upominkami. Postanowili zrobić niespodziankę wychowankom domów dziecka.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Bożonarodzeniowy stół pięknie nakryty

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się międzyszkolny konkurs „Bożonarodzeniowy stół pięknie nakryty”. Zadaniem uczestników było samodzielne ręczne wykonanie elementu dekoracyjnego oraz   nakrycie świątecznego stołu dla  dwóch osób.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Ortografia (nie) jest moją słabą stroną

Nauka ortografii sprawia dzieciom i młodzieży wiele trudności. Chcąc dodatkowo zdopingować uczniów do pracy,  w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowany został X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla Młodzieży Gimnazjów Specjalnych: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”.
    
 

28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Wyprawka szkolna z Bankiem Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK

82 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięło udział w warsztatach edukacyjno – plastycznych, w ramach projektu „Wyprawka szkolna”.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Starostwo nieczynne

Informujemy, że w Wigilię Bożego Narodzenia, tj. 24 grudnia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie nieczynne. Dzień ten został wyznaczony jako dzień wolny od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego na podstawie art. 130 § 2 ustawy kodeksu pracy.

20 grudnia 2010
Informacje ogólne

Drużyna z Dwójki powalczy w województwie

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie okazała się bezkonkurencyjna w finale rejonu Poznań - teren wschód w halowej piłce nożnej, który odbył się w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.


16 grudnia 2010
Informacje ogólne

Walczyli z AIDS

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zorganizował konkurs pt. „Nieśmy pomoc” dla gimnazjalistów powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych. W konkursie wzięło udział 8 czteroosobych drużyn wraz z opiekunami z gimnazjów nr 1, nr 3 i nr 5 w Jarocinie, Sulęcinka, Woli Książęcej, Chociczy, Potarzycy i Kotlina.

16 grudnia 2010
×