otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiatowo-spółdzielcza inwestycja

Remont ulicy Bema i Al. Solidarności będzie rozwiązywał problem bardzo licznej grupy mieszkańców, którą porównać by można do liczby mieszkańców jednej z gmin Powiatu Jarocińskiego, dlatego nie możemy zapominać o ich potrzebach – podkreślał niespełna rok temu starosta Mikołaj Szymczak w trakcie podpisania porozumienia pomiędzy Powiatem Jarocińskim, Gminą Jarocin i Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Jarocinie. Dziś słowa się ziszczają, w projekcie budżetu Powiatu Jarocińskiego na rok 2012 w wydatkach majątkowych zabezpieczono 540 tys. zł. na III etap budowy ulicy Bema.


20 grudnia 2011
Informacje ogólne

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

30 lat temu 13 grudnia, o godzinie 6.00 rano Polacy otrzymali informację o wprowadzeniu stanu wojennego. Rocznicę tych wydarzeń uczcili samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna a przede wszystkim mieszkańcy Jarocina.


20 grudnia 2011
Informacje ogólne

Wojskowe wyróżnienia dla rodziców z powiatu jarocińskiego

Leonarda Maćkowiak z Jarocina otrzymała złoty medal Za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczenie jest wyrazem wielkiego szacunku i uznania Kierownictwa Resortu Obrony Narodowej i całej armii dla rodziców, których synowie nie uchylają się od obowiązku pełnienia służby wojskowej. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystości, która odbyła się w jarocińskim starostwie.


20 grudnia 2011
Informacje ogólne

Patronat poznańskiego UAM nad klasą ZSO w Jarocinie

Wydział Chemii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu objął patronat nad jarocińską klasą licealną o profilu biologiczno – chemicznym. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie  jest jedną z dwóch szkół Wielkopolski, która podpisała z władzami uczelni porozumienie o współpracy.

19 grudnia 2011
Informacje ogólne

Wieści ze szkół

Aktualności z powiatowych szkół 

19 grudnia 2011
Informacje ogólne

Dofinansowanie usług doradczych świadczonych na rzecz rolników

Działalność rolnicza w całej Unii Europejskiej objęta jest od wielu lat różnymi formami wsparcia w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat formy i zakres wspierania sektora rolnego ulegały zasadniczym zmianom wskutek przyjmowanych reform unijnej polityki rolnej.

08 grudnia 2011
Informacje ogólne

Bajki Mikołajki

Wszystkie chętne dzieci wraz z opiekunami mogą wziąć udział w przedstawieniu z cyklu "Bajki Mikołajki". W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, w niedzielę 11 grudnia br. o godz. 16.00, uczniowie zaprezentują bajkę „Jaś i Małgosia”. Opłata za bilet wstępu jest dobrowolna. Pieniądze zostaną przeznaczone na świąteczną pomoc dla uczniów. Zapraszamy!

08 grudnia 2011
Informacje ogólne

30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Od rana we wtorek 13 grudnia na jarocińskim rynku będzie można spotkać funkcjonariuszy ZOMO oraz żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego ogrzewających się przy koksownikach w sąsiedztwie transportera opancerzonego SKOT. Słup ogłoszeniowy zostanie wyklejony reprintami dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego, odezwą PZPR, SD i ZSL do mieszkańców województwa wielkopolskiego, afiszami informującymi o sprzedaży rajstop i pończoch w sklepach WPHW i GS na terenie gminy oraz o reglamentacji sprzedaży masła i tłuszczy roślinnych.

08 grudnia 2011
Informacje ogólne

Konkurs ofert dla organizacji pożytku publicznego

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego w 2012 roku. Oferty można składać w terminie do 28 grudnia 2011 r. do godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12 , nr pok. 23 lub listownie.

Czytaj dalej...

07 grudnia 2011
Informacje ogólne

Medale od kombatantów

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak został uhonorowany Złotym Medalem Za Zasługi na rzecz Związku Inwalidów Wojennych RP. Medal wręczył prezes jarocińskiego oddziału związku - Eugeniusz Marek podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w ratuszu.

01 grudnia 2011
Informacje ogólne

W Wilkowyi świętowali przebudowę drogi

Blisko 2 ml złotych kosztowała przebudowa powiatowej drogi Wilkowyja - Tarce. Uwieńczeniem inwestycji było oficjalne otwarcie drogi, które odbyło się 29 listopada w Wilkowyi.

30 listopada 2011
Informacje ogólne

Profilaktyka chroni przed HIV

Znamy już rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu pod hasłem „Zrób test na HIV”. Do etapu wojewódzkiego została wytypowana najlepsza praca, którą wykonała Joanna Stawska, uczennica Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

23 listopada 2011
×