otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przedsiębiorcza integracja

Po raz kolejny włodarze Powiatu Jarocińskiego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców rynku lokalnego zorganizowali spotkanie, w trakcie którego mogli oni poszerzyć swoją wiedzę w zakresie kontroli skarbowych, innowacji i promocji. Głównym celem seminarium było jednak stworzenie możliwości poznania się właścicieli firm, którzy w niedalekiej przyszłości mogliby nawiązać współpracę.


22 listopada 2011
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.

22 listopada 2011
Informacje ogólne

Akademia Słońca

Szkolenie informacyjne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego na temat odnawialnych źródeł energii (OZO), zorganizowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie wraz z realizatorami projektu Akademia Słońca. Projekt ten, realizowany we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ma na celu promocję odnawialnych źródeł energii oraz podniesienie wiedzy na ten ważny z punktu ochrony środowiska temat.

21 listopada 2011
Informacje ogólne

Seminarium dla pracodawców

Zapraszamy na seminarium „Elastyczne formy zatrudnienia - korzyści dla pracodawców i pracowników” w Pleszewie.

17 listopada 2011
Informacje ogólne

Zadeklarowli współpracę

Podpisanie deklaracji o współpracy pomiędzy Powiatem Jarocińskim i Rejonem Winnica było głównym celem wizyty delegacji z Ukrainy, która w listopadzie gościła w Jarocinie.

17 listopada 2011
Informacje ogólne

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości obchodzone było w Jarocinie już 8 listopada. To dla Jarocina bardzo ważna data, bowiem w nocy z 8 na 9 listopada 1918 roku, po rewolucji w jarocińskich koszarach ukonstytuowała się pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, mająca ogromny wpływ na dalsze losy walki o niepodległość.

16 listopada 2011
Informacje ogólne

Dzień bezpłatnych porad dla dzieci i rodziców

Kolejny już raz rodzice zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji. W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych oraz rehabilitacyjnych udzielać będą specjaliści. Każdy, kto boryka się z problemem dotyczącym rozwoju swojego dziecka, może skorzystać z takiej formy pomocy – wystarczy zadzwonić, umówić się na spotkanie i przyjechać z dzieckiem w wyznaczonym terminie. 

15 listopada 2011
Informacje ogólne

Przegląd kultury ludowej

Tegoroczny VIII Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej pod patronatem Starosty Jarocińskiego odbył się w październiku br. Swoje umiejętności zaprezentowały zespoły folklorystyczne, twórcy ludowi oraz mistrzynie kunsztu kulinarnego. Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy, a część biesiadną spotkania przygotowywał Zespół Śpiewaczy „Ciświczanie”.

15 listopada 2011
Informacje ogólne

Na lwowska nutę

Biesiada Lwowska zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyciągnęła do Jarocińskiego Ośrodka Kultury licznych wielbicieli tego rodzaju muzyki.

14 listopada 2011
Informacje ogólne

Utrudnieniach w ruchu drogowym

W związku z trwającą „Przebudową drogi powiatowej nr 4202P na odcinku Witaszyce – Prusy – Magnuszewice” Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje o następujących utrudnieniach w ruchu drogowym:

- od 08.11.2011 r. do dnia 20.11.2011 r. wyłączony z ruchu został odcinek Prusy – Magnuszewice,

- w dniu 12.11.2011 r. w godz. od 7.00 do 18.00 wyłączony z ruchu zostanie odcinek Witaszyce – Prusy.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu przepraszamy.

10 listopada 2011
Informacje ogólne

Akademia słońca

We wrześniu w Wielkopolsce ruszyła druga edycja projektu AKADEMIA SŁOŃCA mającego na celu podniesie wiedzy Wielkopolan z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) na przykładzie kolektorów słonecznych. Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu: 16 listopada o godzinie 14.00 w budynku Starostwa przy Al. Niepodległości 10, sala 30.  

 

 

08 listopada 2011
Informacje ogólne

Jarocin w olimpiadzie logistycznej

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród uczestników byli uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Jarocinie. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

04 listopada 2011
×