otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Srebrna drużyna z Jedynki

Iga Durczak ,Katarzyna Mikołajczak i Julita Michalska , uczennice ZSP 1w Jarocinie zdobyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Finał Wojewódzki rozgrywany był w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w ramach XII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Licealiada 2010/ 2011, pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Walkowiak.16 grudnia 2010
Informacje ogólne

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13. grudnia Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak, włodarze gminy Jarocin oraz  przedstawiciele organizacji kombatanckich uczcili rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pod pomnikiem „Solidarności” oddając hołd ofiarom tego okresu zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów.


13 grudnia 2010
Informacje ogólne

Kto zasłużył się dla Powiatu Jarocińskiego

Jeśli tylko uważasz, że któraś z organizacji, firm, a może konkretna osoba zasługuje na zaszczytne, honorowe wyróżnienie za zasługi w rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego złóż wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Jarocińskiego.


09 grudnia 2010
Informacje ogólne

Sukces Bajkowego Chaosu

Wystawione przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie przedstawienie zwyciężyło w konkursie organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie w ramach obchodzonego w tamtejszej uczelni Dnia Germanisty.


09 grudnia 2010
Informacje ogólne

Ogłoszenie

W związku z likwidacją Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym Starostwo Powiatowe w Jarocinie Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami uprzejmie informuje, iż w dniach 27-31.12.2010 r. przez tutejszy Wydział  zostanie wstrzymane naliczanie jakichkolwiek opłat za czynności geodezyjne, a tym samym wydawanie materiałów geodezyjnych. Za powstałe utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

08 grudnia 2010
Informacje ogólne

Ogłoszenie

W grudniu Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej obradować będzie w następujących dniach:
- 09.12.2010r. (projekt należy dostarczyć do dnia 07.12.2010r. do godziny 16:00)
- 27.12.2010r. (projekt należy dostarczyć do dnia 23.12.2010r. do godziny 16:00)

08 grudnia 2010
Informacje ogólne

W Tarcach o funduszach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przystąpił do konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach”. Organizatorem rywalizacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, a w Powiecie Jarocińskim nadzoruje ją Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich funkcjonujący przy Starostwie Powiatowym w Jarocinie.


07 grudnia 2010
Informacje ogólne

Nowy Starosta Jarociński

Mikołaj Szymczak został nowym Starostą Jarocińskim. Radni dokonali wyboru włodarza powiatu w trakcie pierwszych obrad sesyjnych IV kadencji. W drodze głosowania wyłoniono również członków Zarządu Powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu.


03 grudnia 2010
Informacje ogólne

Starosta zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski znalazł się w zacnym gronie wyróżnionych odznaczeniem Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.  Zasłużonych uhonorowali Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Mendelak.


02 grudnia 2010
Informacje ogólne

Urodziny u Marcinka

Misie, Plastusie, Myszki, Krasnale i Pszczółki z Przedszkola nr 5 „Marcinek” z pomocą uczniów Technikum Żywienia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przygotowały urodzinowy tort dla swoich rodziców.

30 listopada 2010
Informacje ogólne

Pamięci wieszcza...

26 listopada minęła 156. rocznica śmierci Adama Mickiewicza. Pielęgnując pamięć o poecie, delegacja samorządowców Powiatu Jarocińskiego wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Historycznego w Jarocinie, złożyła kwiaty pod pomnikiem wieszcza.

26 listopada 2010
Informacje ogólne

Nowa sala w Tarcach

Ponad 680 tysięcy złotych, w latach 2007-2010, zainwestowano w remonty, modernizację i termomodernizację sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Obiekt przebudowano, ocieplono i wyposażono w sprzęt sportowy.

26 listopada 2010
×