otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jarociniacy żegnają Prezydenta RP

Od wczoraj w holu jarocińskiego ratusza wyłożona jest księga, w której można dokonywać wpisów kondolencyjnych ku czci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W ten sposób mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej żegnają elitę polityczną Rzeczypospolitej Polskiej. Oficjalna polska delegacja, której przewodniczył Prezydent RP Lech Kaczyński miała dotrzeć do Katynia, by pochylić się nad ofiarami zbrodni sprzed 70 lat. Niestety Katyń pochłonął kolejne ofiary.

12 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Łączymy się w bólu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką i uczestnikami polskiej delegacji.

W poczuciu wielkiej odpowiedzialności władze Powiatu Jarocińskiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie solidaryzują się z rodzinami i przyjaciółmi tragicznie zmarłych. Łącząc się w głębokim smutku i żalu, z wyrazami kondolencji, przekazujemy słowa otuchy i pocieszenia.

Ciągle uczymy się kochać ludzi, tak szybko i tak nagle od nas odchodzących.

12 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Kolejny sukces księgowej

Ewa Lewandowicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości. Konkurs zorganizowany został przez Zakład Finansów oraz Rachunkowości Instytutu Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce- Oddział Okręgowy w Koszalinie oraz Studenckie Forum Business Centre Club.

09 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa na finiszu

W siedzibie Jarocińskiego Ośrodka Kultury w Jarocinie prowadzona jest kwalifikacja wojskowa. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiają się mężczyźni urodzeni w 1991 roku. Wzywane również są osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie wezwani są również mężczyźni urodzeni w latach 1986-1990 oraz kobiety urodzone w latach 1986-1991 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Wózek i koparka za unijną dotację

Koparka VOLVO, specjalistyczny wózek elektryczno-widłowy oraz podnośnik koszowy to sprzęt kupiony przez jarocińską firmę BUD-REM, dzięki unijnej dotacji z WRPO.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Bezkonkurencyjna księgowa z Jarocina

Ewa Lewandowicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie okazała się bezkonkurencyjna podczas finału Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”. W nagrodę zwyciężczyni otrzymała laptopa, kurs na głównego księgowego, zwolnienie z opłat czesnego w WSHiR w Poznaniu na pierwszym roku studiów i książki o tematyce ekonomicznej. Dobra postawa uczniów jarocińskiej „Jedynki” pozwoliła wywalczyć dla szkoły rzutnik multimedialny, który podczas gali wręczenia nagród odebrała dyrektor ZSP nr 1, Małgorzata Karwacka.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Z matematyką na co dzień

Czworo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie: Natalia Baraniak, Anna Nawrot, Magdalena Forszpaniak oraz Jakub Kubiak wzięło udział V Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla Szkół Specjalnych w Kaliszu.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Nabór wniosków na Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstwPunkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie informuje, iż Zarząd Województwa Wielkopolskiego, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla Działania 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw, Schemat I Projekty inwestycyjne oraz Schemat II Specjalistyczne projekty doradcze w ramach Wielkopolskich Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

01 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Smaczna Wielkanoc po jarocińsku

Trzy uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wzięły udział w Konkursie Gastronomicznym, podczas którego wywalczyły drugie i czwarte miejsce oraz wyróżnienie. Konkurs odbył się 25 marca w Objezierzu.

31 marca 2010
Informacje ogólne

Gala z chopinowską nutą

Gala Powiatu Jarocińskiego zorganizowana w Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie była okazją do wyróżnienia osobowości działających na terenie Ziemi Jarocińskiej. Władze powiatu uhonorowały Marzenę Kościelniak - lekkoatletkę,  Czesława Owczarka - trenera "Jaroty - Jarocin", Zarząd Rejowowy PCK w Jarocinie oraz posła Rafała Grupińskiego statuetkami "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego".  Odznakę honorową "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" otrzymał Andrzej Kostołowski - wieloletni kustosz Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie.

31 marca 2010
Informacje ogólne

Odpady - dziś to nie problem

Rozpoczęła się XI edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tegoroczna akcja, której patronuje Starosta Jarociński zostanie przeprowadzona pod hasłem: „ODPADY – dziś to nie problem”.

29 marca 2010
Informacje ogólne

Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

12 kwietnia 2010 r. o godz. 10 odbędzie się bezpłatne szkolenie w zakresie pozyskania środków unijnych z Działania 1.1 WRPO, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie w formie refundacji m.in. na projekty inwestycyjne takie jak: utworzenie nowej firmy, rozbudowę firmy, wprowadzenie na rynek nowych produktów, wprowadzenie zmian w procesie produkcji.

29 marca 2010
×