otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Poziom Prosny nie wzrasta

Nadal trwa walka o utrzymanie wałów w Chwałowie (gm. Żerków). W tej chwili pracuje tam ok. 500 osób (żołnierze, strażacy, mieszkańcy). Do tej pory na wałach ułożono 65 tys. worków z piaskiem. Sytuacja na Warcie się stabilizuje, a poziom Prosny od kilku godzin nie wzrasta – informuje starosta jarociński Stanisław Martuzalski. Fala na Warcie uległa spłaszczeniu, ponieważ otwarto przepusty w tzw. „Polderze Zagórów” do poziomu nie zagrażającego mieszkańcom. Na terenie wylewiskowym o powierzchni 1145 ha znajdują się w większości łąki oraz grunty orne. Z ostatnich informacji wynika, że fala kulminacyjna na Warcie niebezpieczna dla Ziemi Żerkowskiej ma nadejść za kilka godzin.

Sytuację na obu rzekach monitoruje powiatowy sztab kryzysowy, który dziś wieczorem zbierze się na nadzwyczajnej naradzie w Żerkowie.

25 maja 2010
Informacje ogólne

Zamknięty przejazd w Chrzanie

Od środy 26 maja 2010 roku od godz. 8.00 do czwartku 27 maja 2010 roku do godz. 17.00 zamknięty zostanie przejazd kolejowy w miejscowości Chrzan na drodze powiatowej z Klęki do Żerkowa. W związku z planowanym remontem kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu przez miejscowości Radliniec, Radlin i Stęgosz. Przejazd i objazd do niego będzie oznakowany zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu, uzgodnionym przez Policję i zarządców dróg zatwierdzonym przez Starostę Jarocińskiego.

25 maja 2010
Informacje ogólne

Bronią się przed falą

Od kilku dni trwają prace przy umacnianiu 6 kilometrowego odcinka wału na Prośnie pomiędzy miejscowościami Chwałów (gm. Żerków, powiat jarociński) i Lisewo (gm. Pyzdry, powiat wrzesiński). Od piątku ułożono na wałach 40 tys. worków z piaskiem. W akcji ratowania przed wielką falą żerkowskich wsi biorą udział mieszkańcy, strażacy PSP oraz OSP z terenu powiatu jarocińskiego, żołnierze z jarocińskiej jednostki, Leszna i Śremu, więźniowie, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, a także siostry zakonne wraz z wychowankami domu dziecka z Dobieszczyzny. Z pomocą przybyli także górnicy ze Śląska.

25 maja 2010
Informacje ogólne

Alarm przeciwpowodziowy

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla Poznania i 30 gmin województwa wielkopolskiego. Alarm, obowiązujący od 24 maja br. od godz. 18:00, dotyczy m.in. Gminy Żerków i Gminy Nowe Miasto nad Wartą. Decyzja wojewody ma związek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych poziomu wód w rzekach województwa oraz pogarszającą się sytuacją hydrometeorologiczną.

25 maja 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 24-25 maja br. Szczegóły w załączniku.

Komunikat Komunikat

 

24 maja 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegają o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 23-24 maja br. Szczegóły w załączniku.

24 maja 2010
Informacje ogólne

Czekając na Chopina

Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie wraz z Dyrekcją i Zespołem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zapraszają na spektakl EN ATTENDANT CHOPIN / CZEKAJĄC NA CHOPINA, który odbędzie się w sobotę 29 maja 2010 r. o godz. 18.00 w salach pałacu w Śmiełowie.

 Więcej informacji

21 maja 2010
Informacje ogólne

Startuj z biznesem

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Startuj z biznesem” na spotkanie informacyjne, podczas którego wszyscy chętni będą mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z uczestnictwem w projekcie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 24 maja 2010r. o godz. 14:00 w hotelu Mercure w Poznaniu.

21 maja 2010
Informacje ogólne

Pomóżmy powodzianom!

Jarociński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przyłączył się do akcji zbierania darów na rzecz powodzian.

21 maja 2010
Informacje ogólne

Ośrodek geodezyjny w strukturach starostwa

{jgxtimg title:=[szkolenie] src:=[images/stories/aktualnosci_2010/szkoleniepodgik.jpg] width:=[220] align=left}

 Przedstawiciele kilku wielkopolskich powiatów uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym likwidacji  gospodarstw pomocniczych, funduszy celowych oraz spraw pracowniczych wynikających z procesu likwidacji. Temat dotyczy przede wszystkim Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, które już niebawem przejmie w swe struktury jarociński ośrodek geodezyjny. Poza gospodarzami w szkoleniu uczestniczyli urzędnicy z Ostrowa Wlkp., Rawicza, Gostynia, Śremu, Krotoszyna, Wrześni.

20 maja 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 18-19 maja br. Szczegóły w załączniku.

Komunikat

19 maja 2010
Informacje ogólne

Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE

„Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE” – takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Ziemi zorganizowanym w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tajemniczo brzmiący skrót "ZSEE"oznacza zużyty, niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. W przeprowadzeniu akcji pomógł placówce Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie, który odebrał zgromadzone urządzenia oraz zużyte baterie i kartridże.

18 maja 2010
×