otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiatowy Zjazd Sołtysów

Sołtysi z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w II Powiatowym Zjeździe Sołtysów, który odbył się wczoraj w Pałacu w Witaszycach. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

19 marca 2010
Informacje ogólne

Artystyczne sukcesy licealistów

Tomasz Wosik, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie zajął drugie miejsce w regionalnych eliminacjach 28 Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej. Tym samym 17 kwietnia zaprezentuje się w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Pałacu Staszica w Warszawie.

16 marca 2010
Informacje ogólne

Kary w ustawie o odpadach

Wprowadzenie wysokich kar pieniężnych za brak stosownych zezwoleń dotyczących gospodarowania odpadami to jedna ze zmian przepisów, które weszły w życie kilka dni temu. Sankcje dotyczą także braku prowadzenia ewidencji odpadów. Przepisy odnoszą się do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i innych jednostek, które wytwarzają odpady, z wyłączeniem osób fizycznych.

16 marca 2010
Informacje ogólne

Najlepszy chemik w regionie

Łukasz Praczyk, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie został zwycięzcą VIII Regionalnych Zawodów Chemicznych, które odbyły się 10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie.

16 marca 2010
Informacje ogólne

Oblężenie "ogólniaka"

W sobotę 6 marca 2010 roku tłumy gimnazjalistów odwiedziły Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T.Kościuszki w Jarocinie, który tego dnia otworzył szeroko swe drzwi zapraszając przyszłych uczniów do zapoznania się z ofertą kształcenia szkoły.  

12 marca 2010
Informacje ogólne

Starosta na kongresie samorządowym

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski uczestniczył w Kongresie 20-lecia samorządu terytorialnego, który odbył się 8 i 9 marca w Poznaniu. W zgromadzeniu wzięło udział ponad 1200 wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, przewodniczących rad, radnych i pracowników samorządowych.

10 marca 2010
Informacje ogólne

BHP w rolnictwie

44 uczniów technikum architektury krajobrazu oraz technikum agrobiznesu z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w eliminacjach do konkursu „BHP w rolnictwie”.  

10 marca 2010
Informacje ogólne

Nowy szef interny

Dr hab. Jacek Piątek został nowym ordynatorem oddziału wewnętrznego jarocińskiego szpitala. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego ordynatora Krzysztofa Ochmana, który zrezygnował z kierowania oddziałem interny ze względów zdrowotnych.

10 marca 2010
Informacje ogólne

Pokoleniowe pojednanie

Przez pięć miesięcy młodzieżowa i dorosła część społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie brała udział w projekcie pod nazwą „Co nas łączy, co nas dzieli”. Podsumowanie przedsięwzięcia połączone z widowiskiem słowno – muzycznym miało miejsce auli jarocińskiej „Jedynki”.


 

10 marca 2010
Informacje ogólne

Konkurs na rozwój mikroprzedsiębiorstw

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie, mieszczący się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie informuje, że w marcu br. planowane jest ogłoszenie naboru wniosków w ramach WRPO na lata 2007-2013 dla Działania 1.1. Rozwój mikroprzedsiębiorstw.

10 marca 2010
Informacje ogólne

Fala gimnazjalistów w "Dwójce"

26 i 27 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otworzył swoje drzwi przed uczniami zainteresowanymi nauką w szkole. Jeszcze nigdy jarocińska „Dwójka” nie gościła tak licznej rzeszy gimnazjalistów zainteresowanych nauką w szkole.

05 marca 2010
Informacje ogólne

W kwietniu rusza przebudowa drogi Kotlin - Sławoszew

Wczoraj starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak podpisali z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu”.  Koszt inwestycji oszacowany został na ponad 4 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powiat pozyskał 2.146.534,45 zł. 500 tys. zł zabezpieczyła w swoim budżecie Gmina Kotlin, która jest partnerem projektu. Pozostałą kwotę – ponad 1,6 mln zł wyłoży Powiat Jarociński. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na kwiecień. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu tego roku.

05 marca 2010
×