Akcja "Sprzątanie świata - Polska 2011"

„Lasy to życie – chrońmy je” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011”. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ. Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 16, 17 i 18 września na terenie całej Polski, na terytorium powiatu jarocińskiego kulminacja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2011” przypadnie na dzień 16 września.

14 września 2011

Otwarcie na Wybudowanej

Nowa nawierzchnia jezdni na ul. Wybudowanej w Jarocinie stała się faktem. Mieszkańcy korzystają też z nowego chodnika. Oficjalne otwarcie pierwszego etapu prac powiatowej inwestycji odbyło się 7 września.

08 września 2011

AZS AWFiS Gdańsk znów najlepszy!

Rugbiści AZS AWFiS Gdańsk zwyciężyli w turnieju Jarocin Sevens 2011. Jeden z największych turniejów w siedmioosobowej odmianie rugby znów gościł na boisku na osiedlu Tumidaj, a jego organizatorem była Sparta Jarocin. Organizację turnieju wsparł Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Gospodarze w tej prestiżowej imprezie zajęli 5. miejsce.

Odebrali symbol rolniczego trudu

Gospodarze dożynek gminno - powiatowych w Cielczy: Mikołaj Szymczak – starosta jarociński i burmistrz Jarocina Adam Pawlicki odebrali symboliczny bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż z rąk starostów dożynkowych: Gabrieli Krzyżaniak z Cielczy i  Janusza Idczaka z Cząszczewa.

Tłumy na dożynkach w Cielczy

Dożynki gminno – powiatowe, które odbyły się w minioną niedzielę w Cielczy przeszły już do historii. Cielecką „ciotę” na miotle z kłosów zbóż, która była symbolem tegorocznego święta plonów zapamiętamy jednak na dłużej, tak jak szereg atrakcji, które zgotowali organizatorzy biesiady w Cielczy. Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy uczestników rolniczego święta, którzy podziwiali ustrojoną wieś i dochodzący zewsząd turkot starych ciągników.

07 września 2011

"Snutki" na Bałkanach

Sierpniowa trasa artystyczna Zespołu Folklorystycznego „Snutki” przebiegała przez trzy kraje bałkańskie m.in. Słowenię, Czarnogórę i Albanię. Tę niezwykłą, bo najdłuższą w historii zespołu, kilkunastodniową wyprawę poprzedził udział w VII Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych w Żywcu. Towarzyszami podróży potarzyckich artystów byli tancerze z zespołu „Cybinka” z Grodziska Wielkopolskiego.

07 września 2011

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Gospodarzem tegorocznej powiatowej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012 był Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. W nowej scenerii świeżo odnowionej sali sportowej spotkali się uczniowie, nauczyciele, władze powiatu oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, jednostki wojskowej, straży miejskiej, straży pożarnej, policji a także dyrektorzy jarocińskich banków.

05 września 2011

Rolnicze perspektywy dla powiatu

Przedstawiciele lokalnych samorządów, rolników, organizacji i instytucji zajmujących się obsługą rolnictwa uczestniczyli w seminarium rolniczym zatytułowanym „Perspektywy rozwoju rolnictwa na terenie powiatu jarocińskiego”.

05 września 2011

72. rocznica wybuchu II wojny światowej

Z okazji rocznicy pamięć o poległych uczczono w Parku Zwycięstwa w Jarocinie. Biało-czerwone wiązanki, pod pomnikiem upamiętniającym bohaterskich synów Ziemi Jarocińskiej 1939 – 1945, złożyli Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak wraz z członkami zarządu powiatu, władzami gminy oraz przedstawicielami służb mundurowych. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe organizacji kombatanckich działających na terenie powiatu oraz asysta wojskowa.

72. rocznica wybuchu II wojny światowej

Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

Włodarze powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin dla uczczenia 31 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych złożyli 30 sierpnia br. kwiaty pod pomnikiem Solidarności przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Jarocinie.

02 września 2011

Remonty w powiatowych placówkach oświatowych

Wakacje to zawsze najlepszy czas na remonty w placówkach edukacyjnych. W większości szkół powiatowych zostały już zakończone zaplanowane na rok szkolny 2010/2011 prace remontowo-adaptacyjne. Odnawiano klasy lekcyjne, sale gimnastyczne, klatki schodowe i korytarze, gdzie m.in. wymieniono posadzki na antypoślizgowe. W kilku szkołach modernizacji poddano sanitariaty i wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Wiodącą inwestycją była budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgminazjalnych nr 2 w Jarocinie.

01 września 2011