otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowe kierunki kształcenia w powiecie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie od września br. otwiera dwa nowe kierunki kształcenia. Będą to technik fryzjer oraz technik mechanik z przysposobieniem pożarniczym.

17 stycznia 2011
Informacje ogólne

Powiat, gmina i spółdzielnia dla mieszkańców

Współpraca dominowała w naszych hasłach wyborczych, teraz pokazujemy, jaka jest dla nas ważna na wszystkich płaszczyznach działalności. To porozumienie, to pierwszy krok w kierunku jej rozwoju – stwierdził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak tuż przed złożeniem podpisu pod porozumieniem, jakie zostało zawarte pomiędzy Powiatem Jarocińskim, Gminą Jarocin i Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Jarocinie.


13 stycznia 2011
Informacje ogólne

Koncert kolęd u Ojców Franciszkanów

We wtorkowy wieczór 4 stycznia br. dowódca Garnizonu Jarocin ppłk Marian Borowiak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawliki i Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak zaprosili mieszkańców na wspólne śpiewanie kolęd wraz z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Poznania.  


12 stycznia 2011
Informacje ogólne

Medale za synów patriotów

Cieszy nas niezmiernie, że możemy dziś złożyć Państwu gratulacje. Wychowaliście swoich synów w duchu patriotyzmu przez co spełnili oni swój obywatelski obowiązek pełniąc służbę wojskową – stwierdził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak, rozpoczynając dzisiejsze spotkanie w trakcie, którego wręczono srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju”.


11 stycznia 2011
Informacje ogólne

Echo 1edynki w pierwszej 20 najlepszych Qmamów!!!

Szkolna e - gazetka "Echo Jedynki" została wybrana spośród 1300 opublikowanych do tej pory qmamów - multimedialnych gazetek tworzonych online i znalazła się w najlepszej dwudziestce nominowanych do nagrody jubileuszowej Fundacji Nowe Media.   

11 stycznia 2011
Informacje ogólne

Świąteczny prezent dla szpitala

Tir po brzegi wypełniony łóżkami, urządzeniami rehabilitacyjnymi, wózkami inwalidzkimi, stołami, a nawet zabawkami na dzień przed wigilią Bożego Narodzenia podjechał pod jarociński szpital powiatowy.31 grudnia 2010
Informacje ogólne

Uczcili Powstańców

W 92 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego delegacje samorządowców, organizacji kombatanckich i społecznych, służb mundurowych oraz młodzieży szkolnej oddały hołd uczestnikom walki o niepodległość i pierwszemu jej przywódcy gen. Stanisławowi Taczakowi.


29 grudnia 2010
Informacje ogólne

Kasy czynne krócej

Uprzejmie informujemy, że 31 grudnia 2010 roku (piątek), kasy w Starostwie Powiatowym w Jarocinie będą czynne do godziny 11.00. Skrócony czas obsługi kas spowodowany jest koniecznością dokonania wcześniejszych rozliczeń z bankami. Za utrudnienia przepraszamy.

28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową od dziś, tj. 28 grudnia, do 31 grudnia bieżącego roku nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
Niezbędne informacje można jednak uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 0 800 800 008.

28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Jarocińska biblioteka Najlepsza w Polsce

Najlepsze w Polsce – takim godłem może się posługiwać przez najbliższe trzy lata Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Certyfikat Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce” – „The best in Poland” jarocińska książnica otrzymała za kreatywność w tworzeniu atrakcyjnej oferty kulturalnej i edukacyjnej dla społeczeństwa.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Powstanie w Bibliotece

W poniedziałek, 6 grudnia 2010 dyrektor  Banku Zachodniego WBK S.A. Oddział w Jarocinie Zbigniew Szymczak oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin Agnieszka Borkiewicz podpisali umowę darowizny dla Biblioteki w wysokości 4500 zł na realizację projektu „ŚLADAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”.


28 grudnia 2010
Informacje ogólne

Nowy reklamowy kierunek w Tarcach

Począwszy od roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół Przyrodniczo–Biznesowych w Tarcach młodzież,  po ukończeniu gimnazjum, będzie mogła kształcić się w nowym, bardzo atrakcyjnym zawodzie  technik organizacji reklamy, który dotychczas był dostępny tylko  w szkole policealnej.


28 grudnia 2010
×