Biuro rzecznika konsumentów nieczynne

Informujemy, że w dniach od 22 lipca 2011r. do 05 sierpnia 2011r. z powodu urlopu Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61  851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

19 lipca 2011

"Łowili" puchar przewodniczącego

Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego rozegrane zostały 3 lipca w Jarocinie. W kategorii juniorów zwyciężyła para z Żerkowa: Robert Rapczyński i Paweł Marciniak. Wśród seniorów królowała para z Jaraczewa: Wojciech Durski i Sławomir Mikołajczak. Zwycięzcy uhonorowani zostali m.in. przez przewodniczącego rady powiatu Jarosława Łukasiewicza oraz prezesa Koła PZW Jarocin Stanisława Krawczyka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy oraz goście spotkali się na poczęstunku.

18 lipca 2011

Mamy mistrzynię Europy

Patrycja Adamkiewicz, zawodniczka Białych Tygrysów Jarocin została złotą medalistką, odbywających się w Gruzji, Mistrzostw Europy Kadetów w taekwondo olimpijskim. Sukces Patrycji jest tym większy, że jest to pierwszy w historii taekwondo olimpijskiego w Polsce, złoty medal w tej kategorii wiekowej.

14 lipca 2011

Razem można więcej

O tym ile i jak można osiągnąć w rolnictwie dzięki zrzeszaniu się w Grupy Producentów Rolnych mogli przekonać się uczestnicy dwudniowego forum, w którego organizację włączył się Powiat Jarociński.

12 lipca 2011

Ostatnia szansa na wykształcenie uzupełniające na starych zasadach

Rok szkolny 2011/2012 jest ostatnim, w którym dorośli będą mogli rozpocząć, a następnie ukończyć kształcenie według dotychczasowych, mniej skomplikowanych zasad. Planowana na 2012 rok reforma kształcenia zakłada likwidację liceów i techników uzupełniających i zmienia cały system egzaminów zawodowych, w których opracowanie projektu będzie zastąpione zadaniem praktycznym. Ministerstwo edukacji proponuje, by od przyszłego roku uczniowie mieli możliwość jednoczesnej nauki w szkole dla dorosłych i w zawodówce - w pierwszej przygotowywaliby się do matury, a w drugiej uczyliby się zawodu.

12 lipca 2011

W deszczu na ludowo

Nawet deszczowa aura nie była w stanie popsuć doskonałej atmosfery towarzyszącej tegorocznym Międzynarodowym Spotkaniom Folklorystycznym. Niedzielny koncert oraz Wystawę Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego trzeba było przenieść z plenerowego amfiteatru w parku do gmachu Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Nie zakłóciło to jednak wspaniałej zabawy.

11 lipca 2011

Starosta na konwencie

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się 1 lipca 2011 roku w Poznaniu. Włodarze powiatów m.in. wysłuchali informacji z bieżącej działalności Zarządu Województwa Wielkopolskiego, zapoznali się z aktualną sytuacją na wielkopolskim rynku pracy, omówili temat pobierania opłat za wydanie dzienników budowy oraz problem reorganizacji wymiaru sprawiedliwości.

06 lipca 2011

Zasłużeni dla powiatu

Władysław Bierła, Tomasz Klauza i Janusz Wojtczak zostali uhonorowani statuetkami „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Uroczystego wręczenia wyróżnień starosty dokonali Mikołaj Szymczak - starosta jarociński i Jarosław Łukaszewicz -przewodniczący rady powiatu, jednocześnie przewodniczący kapituły konkursowej.

05 lipca 2011

Złoto dla Jana Jajora

Jan Jajor - radny Rady Powiatu Jarocińskiego został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie, które wręczył Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek jest dowodem na dostrzeganie prowadzonej przez Jana Jajora działalności społecznej i podejmowanych inicjatyw mających na celu pielęgnowanie tradycji patriotycznych.

Do gratulacji dołączyli się samorządowcy powiatowi podczas sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się 30 czerwca 2011 roku. Dzięki Pana pomocy udało się zorganizować wiele wspaniałych uroczystości, na których goście i mieszkańcy czuli się wyjątkowo, a przede wszystkim w szczególny sposób poznawali historię – dziękował Janowi Jajorowi starosta Mikołaj Szymczak.

05 lipca 2011

Szkolenia Młodzieżowych Liderów Zdrowia

W kolejnym cyklu szkoleń w ramach projektu edukacyjnego "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - Kontra HIV" udział wzięła 22 osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie HIV i AIDS wśród młodzieży powiatu jarocińskiego oraz szeroko pojęta profilaktyka.

28 czerwca 2011

Bezpłatna mammografia

Z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Jarocin. Między 27 czerwca a 8 lipca na rynku w Jarocinie stanie mammobus, w którym zostaną przeprowadzone badania.

24 czerwca 2011

Żerków czeka na rowerzystów

Jeśli chcesz spróbować swoich sił z najlepszymi weź udział w Pucharze Wielkopolski w kolarstwie górskim, który zostanie rozegrany 3 lipca  na terenie przy Wieży Telewizyjnej w Żerkowie. Dla kibiców i osób towarzyszących organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonać mailowo: biuro@mtbsroda.pl lub osobiście w dniu zawodów o godz. 8.30.

24 czerwca 2011