otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"A mój pradziadek był generałem..."

W minioną sobotę w Centrum Hippiki Jaszkowo zainaugurowano oficjalnie projekt „Z Napoleonem do Wielkopolski – promocja walorów turystycznych i kulturowych regionu południowo-zachodniej Wielkopolski”. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków unijnych realizowane jest przez sześć powiatów: jarociński (lider projektu), śremski, średzki, gostyński, leszczyński i kościański.  

01 sierpnia 2011
Informacje ogólne

Szpital przyjazny kombatantom

„Szpitale przyjazne kombatantom” to program, którego celem jest ułatwienie dostępu do opieki medycznej, poprawienie jakości i organizacji usług zdrowotnych, zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa, szacunku i godnych warunków leczenia osobom represjonowanym, kombatantom i inwalidom wojennym. „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Sp. z o.o. jest jednym z wielkopolskich szpitali, które realizują program dla kombatantów.

27 lipca 2011
Informacje ogólne

Szpital z certyfikatem

„Szpital Powiatowy w Jarocinie” Sp. z o. o. uzyskał certyfikat jakości ISO 9001 : 2009. Audit certyfikacyjny przeprowadziła Polska Akademia Jakości CERT Sp. z o. o. z  Katowic. Odbywał się on w dwóch etapach. Pierwszy polegał na ocenie dokumentacji systemowej zakładu, drugi natomiast objął szczegółową ocenę całej działalności szpitala.

26 lipca 2011
Informacje ogólne

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Kościuszki 31, 63-200 Jarocin.

25 lipca 2011
Informacje ogólne

Biuro rzecznika konsumentów nieczynne

Informujemy, że w dniach od 22 lipca 2011r. do 05 sierpnia 2011r. z powodu urlopu Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61  851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

19 lipca 2011
Informacje ogólne

"Łowili" puchar przewodniczącego

Zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego rozegrane zostały 3 lipca w Jarocinie. W kategorii juniorów zwyciężyła para z Żerkowa: Robert Rapczyński i Paweł Marciniak. Wśród seniorów królowała para z Jaraczewa: Wojciech Durski i Sławomir Mikołajczak. Zwycięzcy uhonorowani zostali m.in. przez przewodniczącego rady powiatu Jarosława Łukasiewicza oraz prezesa Koła PZW Jarocin Stanisława Krawczyka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy oraz goście spotkali się na poczęstunku.

18 lipca 2011
Informacje ogólne

Mamy mistrzynię Europy

Patrycja Adamkiewicz, zawodniczka Białych Tygrysów Jarocin została złotą medalistką, odbywających się w Gruzji, Mistrzostw Europy Kadetów w taekwondo olimpijskim. Sukces Patrycji jest tym większy, że jest to pierwszy w historii taekwondo olimpijskiego w Polsce, złoty medal w tej kategorii wiekowej.

14 lipca 2011
Informacje ogólne

Razem można więcej

O tym ile i jak można osiągnąć w rolnictwie dzięki zrzeszaniu się w Grupy Producentów Rolnych mogli przekonać się uczestnicy dwudniowego forum, w którego organizację włączył się Powiat Jarociński.


12 lipca 2011
Informacje ogólne

Ostatnia szansa na wykształcenie uzupełniające na starych zasadach

Rok szkolny 2011/2012 jest ostatnim, w którym dorośli będą mogli rozpocząć, a następnie ukończyć kształcenie według dotychczasowych, mniej skomplikowanych zasad. Planowana na 2012 rok reforma kształcenia zakłada likwidację liceów i techników uzupełniających i zmienia cały system egzaminów zawodowych, w których opracowanie projektu będzie zastąpione zadaniem praktycznym. Ministerstwo edukacji proponuje, by od przyszłego roku uczniowie mieli możliwość jednoczesnej nauki w szkole dla dorosłych i w zawodówce - w pierwszej przygotowywaliby się do matury, a w drugiej uczyliby się zawodu.

12 lipca 2011
Informacje ogólne

W deszczu na ludowo

Nawet deszczowa aura nie była w stanie popsuć doskonałej atmosfery towarzyszącej tegorocznym Międzynarodowym Spotkaniom Folklorystycznym. Niedzielny koncert oraz Wystawę Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego trzeba było przenieść z plenerowego amfiteatru w parku do gmachu Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Nie zakłóciło to jednak wspaniałej zabawy.  11 lipca 2011
Informacje ogólne

Starosta na konwencie

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się 1 lipca 2011 roku w Poznaniu. Włodarze powiatów m.in. wysłuchali informacji z bieżącej działalności Zarządu Województwa Wielkopolskiego, zapoznali się z aktualną sytuacją na wielkopolskim rynku pracy, omówili temat pobierania opłat za wydanie dzienników budowy oraz problem reorganizacji wymiaru sprawiedliwości.

06 lipca 2011
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Władysław Bierła, Tomasz Klauza i Janusz Wojtczak zostali uhonorowani statuetkami „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Uroczystego wręczenia wyróżnień starosty dokonali Mikołaj Szymczak - starosta jarociński i Jarosław Łukaszewicz -przewodniczący rady powiatu, jednocześnie przewodniczący kapituły konkursowej.

05 lipca 2011
×