Kwalifikacja wojskowa w marcu

15 marca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie stawią się mężczyźni urodzeni w 1991 roku. Wzywane również będą osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja potrwa do 9 kwietnia.

Powódź pod kontrolą

Wojewoda wielkopolski zwołał w trybie pilnym posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie, które odbyło się na początku lutego, w całości poświęcone zostało przygotowaniom Wielkopolski do działań w sytuacji wystąpienia zagrożenia powodzią. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. wielkopolscy starostowie, w tym wicestarosta jarociński Przemysław Musielak.

Specjaliści od żywienia

Aneta Aleksandrowska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła III miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  W XIV edycji imprezy, która odbyła się 15 stycznia w Poznaniu, wzięli udział uczniowie liceów ogólnokształcących i techników.

Proekologiczna dotacja

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainwestowane zostaną w rewaloryzację zabytkowych parków w Górze i Zakrzewie oraz uzupełnienie zadrzewień w krajobrazie rolniczym powiatu jarocińskiego. Tym razem samorządowi powiatu udało się pozyskać 27 tys. zł.

09 lutego 2010

Modelowy szpital

W najbliższy poniedziałek - 15 lutego w jarocińskim szpitalu odbędzie się uroczyste otwarcie bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji. Ich uruchomienie kończy kolejny etap podnoszenia standardu usług świadczonych przez jarociński szpital. Tym razem placówka wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt medyczny wartości 3,6 mln zł. 2 mln 718 tys. zł udało się pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

09 lutego 2010

Trzecie miejsce w rankingu

Wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu” pozytywnie przeszedł ostatnią z ocen – ocenę merytoryczną i znalazł się na 3 miejscu listy rankingowej, która niebawem przedłożona zostanie pod obrady Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Pozytywna decyzja Zarządu Województwa pozwoli na szybkie rozpoczęcie prac związanych z realizacją inwestycji.

Hitowa trójka z powiatu

Trzy firmy z terenu powiatu jarocińskiego wyróżnione zostały tytułem „HIT”, przyznanym w Konkursie Gospodarczo – Samorządowy HIT Wielkopolski 2009. Zaszczytny tytuł otrzymały: PPHU „Ania” Anna Malecha z Jarocina, Spółdzielcze Przedsiębiorstwo „ZAL-MET” Konrad Kołacki z Zalesia oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji - Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie. Jako pierwszy z gratulacjami dla przedsiębiorców reprezentujących jarocińskie firmy pospieszył obecny na ceremonii wręczenia tytułów, starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

Kotlin uczcił Powstańców Wielkopolskich

5 lutego na terenie gminy Kotlin zorganizowano uroczystości z okazji obchodów 91. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Boccia - sport dla wszystkich

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowano I Olimpiadę Sportową w systemie rozgrywek drużynowych. Celem imprezy było upowszechnienie boccii, a co ważniejsze – umożliwienie udziału w niej wszystkim uczniom, bez względu na sprawność.

04 lutego 2010

Warsztaty humanistyczne

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowane zostały Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne dla klas I-III Gimnazjum. Do wspólnej zabawy i nauki zaproszeni zostali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Pleszewie.

04 lutego 2010

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY - obciążenie śniegiem

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń PCZK Jarocin przekazuje treść ostrzeżenia hydrologicznego nr 18 wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych w dniu 3 lutego br.

Ważność: od godz. 12:50 dnia 03.02.2010 r. do godz. 14:00 dnia 04.02.2010 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Zjawisko: obciążenie śniegiem
Stopień zagrożenia: 3
Przebieg: Przekroczenie wartości normowych obciążenia śniegiem w dalszym ciągu występuje na stacji meteorologicznej w Pile. W ciągu najbliższych dni prognozowany jest lokalnie słaby opad śniegu, dlatego też obciążenie śniegiem nie ulegnie większym zmianom.
Skutki: Niebezpieczeństwo awarii i uszkodzeń dachów oraz zadaszeń wyniku nadmiernego obciążenia śniegiem
Pobierz komunikat Pobierz komunikat (117.78 KB)

03 lutego 2010

Jubileusz KGW w Mieszkowie

W ostatnią sobotę stycznia Koło Gospodyń Wiejskich w Mieszkowie obchodziło jubileusz 50-lecia istnienia. Z serdecznymi życzeniami dla jubilatek przybył m.in. starosta jarociński Stanisław Martuzalski. Włodarz powiatu podkreślając zasługi gospodyń z Mieszkowa dla rozwoju kultury wsi, podziękował za serce wkładane w pracę, która przyczynia się do integracji środowiska. Życzenia dalszych wspaniałych sukcesów w działalności społecznej oraz szczęścia w życiu osobistym, starosta przekazał na ręce przewodniczącej KGW w Mieszkowie, Marii Ochowiak.

02 lutego 2010