otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

O ochronie środowiska dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w szkoleniu na temat obowiązków wynikających z przepisów dotyczących ochrony środowiska. Organizatorem spotkania był Cech Rzemiosł Różnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Do Gruzji z jarocińskim doświadczeniem

Cieszy nas, że możemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z samorządowcami, którzy już niebawem będą stawiać pierwsze kroki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację różnych działań. Jesteśmy zaszczyceni, że spośród wielkopolskich samorządów zdecydowaliście się Państwo odwiedzić powiat jarociński – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak witając delegację urzędników z Gruzji, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą jarocińskiego starostwa ale również zobaczyć efekty tejże pracy, czyli inwestycje, na których realizację udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Integracja polsko - niemiecka

Młodzież z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięła udział w kolejnym seminarium tematycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka w Tarcach i niemiecką organizację BBL z Brandenburgii. Spotkanie odbyło się w Ślesinie nad jeziorem. 

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Remonty w "ogólniaku"

13 firm zainteresowanych było remontem dachu sali gimnastycznej i łącznika Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Najwyższa kwota zaoferowana w przetargu opiewała na blisko 200 tys. zł. Firma "IZOTECH" z Sulechowa wykona zadanie za 129 tys. zł.

22 czerwca 2011
Informacje ogólne

Kostka na Wybudowanej

Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Wybudowanej w Jarocinie. Powiatowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Za realizację pierwszego samorząd zapłacił ponad 1 mln zł. Drugi etap będzie wykonany po wybudowaniu kanalizacji na pozostałej części drogi.

21 czerwca 2011
Informacje ogólne

Noc w pałacu

Już po raz trzeci jarocińska biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do nocnej zabawy i spania między regałami z książkami. Noc w Pałacu Radolińskich, która odbyła się 18 na 19 czerwca 2011 r. w Jarocinie zgromadziła 78 dzieci. 

20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Nominacja dla mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie otrzymała nominację do Nagrody Orzeł Agrobiznesu. Promotorem spółdzielni był starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który rekomendował firmę do otrzymania tego prestiżowego tytułu. O tym czy jarocińska mleczarnia otrzyma Orła Agrobiznesu przekonamy się jesienią tego roku.

20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Autokarem "Kolejorza" na wycieczkę do Poznania

Biuro Podróży Funclub rozwiązało konkurs plastyczny „Piłkarze Lecha i ich bus” skierowany do uczniów placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego. Spośród 350 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wyróżniła dwie prace, jedną z nich wykonali uczniowie klasy 2 LO c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.


20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Sekretarz czytał bajki

„Bajki odświeżajki, czyli co czytali duzi, kiedy byli mali” - pod takim hasłem odbył się jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wśród gości zaproszonych do biblioteki w Witaszycach znalazł się m.in. Ireneusz Lamprecht sekretarz powiatu, radny Rady Miejskiej Jarocina. Wizyta w bibliotece i spotkanie z dziećmi przy książkach z mojego dzieciństwa pozwoliły mi oderwać się od codzienności i wrócić do starych, dobrych czasów – mówi sekretarz.  Nie zabrakło wspomnień o szkole, kolegach i o dorosłym życiu – dodaje.

18 czerwca 2011
Informacje ogólne

Rowery od starosty

117 prac wpłynęło do powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Zakończyła się właśnie XII edycja tego przedsięwzięcia, a jej zwycięzcy zostali nagrodzeni przez patrona konkursu, starostę Mikołaja Szymczaka podczas uroczystości podsumowującej tegoroczną akcję. 

09 czerwca 2011
Informacje ogólne

Festyn pełną parą

Moc atrakcji czeka wszystkich uczestników festynu kolejowego w jarocińskiej parowozowni. „Gościem specjalnym” imprezy będą pasażerowie turystycznego pociągu „Ziemianin”. Piknik rozpocznie się w sobotni poranek, 11 czerwca, o godz. 11.00.

03 czerwca 2011
Informacje ogólne

Kolejny kilometr powiatowej drogi

Ponad 232 tys. zł kosztował remont powiatowej drogi w miejscowości Kąty. Inwestycja sfinansowana została po połowie przez samorządy powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 3 czerwca 2011 roku.

03 czerwca 2011
×