Powstańcze muzeum w Mieszkowie

W barokowym dworku w Mieszkowie ma powstać regionalne muzeum Powstania Wielkopolskiego. 2 marca, w 51. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy powstania, miejscowe stowarzyszenia powołały Społeczny Komitet Odnowy Dworku i Organizacji Muzeum. Inicjatywę popierają przedstawiciele powiatowych i miejskich władz samorządowych.

07 marca 2011

Zmiana numeu telefonu infolinii dla konsumentów

Od 1 marca 2011r. zmienił się numer infolinii dla konsumentów.

Nowy numer bezpłatnej infolinii konsumenckiej to:

04 marca 2011

Oddali hołd Taczakowi

2 marca w 51. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka, władze powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin oddały hołd pierwszemu głównodowodzącemu Powstaniem Wielkopolskim składając kwiaty na jego grobie w Poznaniu.

03 marca 2011

Jesteśmy razem

Już po raz dziesiąty  Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarocinie była gospodarzem Turnieju Tenisa Stołowego Południowej Wielkopolski. Do jubileuszowych zawodów zgłosiło się ponad 50 uczestników z całego Powiatu Jarocińskiego.

03 marca 2011

"Drzwi otwarte" w Tarcach

Około 300 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego odwiedziło 25 lutego br. Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Oprócz zwiedzania szkoły na młodzież czekało wiele atrakcji, które umiliły ten dzień. Szkoła w Tarcach ponownie „otworzy drzwi” dla gimnazjalistów w sobotę 19 marca br.

01 marca 2011

Integracyjne spotkanie z "Jedynką"

Do bajkowej krainy "Smerfolandii" zaprosili uczniowie jarocińskiej „Jedynki” dzieci z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tradycyjny „Balik Integracyjny” odbył się w auli szkoły 16 lutego br. Zaproszeni goście wnieśli z sobą wiele uśmiechu i optymizmu. Gospodarze zadbali o oprawę muzyczną, konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek. Wspólnej zabawie przez cały czas towarzyszył dobry humor!

01 marca 2011

"Dwójka" otwarta dla gimnazjalistów

Ponad pięciuset gimnazjalistów odwiedziło w ubiegłym tygodniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podczas „dni otwartych” szkoły. W dniach 18 i 19 lutego br. uczniowie mieli możliwość zwiedzania szkolnych pracowni oraz uczestniczenia w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach.

Hity z Jarocina

W niedzielę 20 lutego w Auli UAM odbyła się tegoroczna gala wieńcząca siedemnasty konkurs HIT w Wielkopolsce. Ponad setka laureatów odebrała nagrody z rąk starostów oraz Wicemarszałka Wielkopolski Leszka Wojtasiaka i Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Paci.  Nie sposób nie pochwalić się tym, że nasi laureaci zdominowali tegoroczną uroczystość, aż pięć zaszczytnych statuetek przypadło jarocińskim przedsiębiorcom i samorządowcom – podkreślił w trakcie czwartkowej sesji powiatowej, osobiście składając gratulacje zdobywcom Hitów, starosta Mikołaj Szymczak.

25 lutego 2011

Program edukacyjny "Dostrzec Innych. Pomoc humanitarna na świecie"

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie od grudnia ubiegłego roku realizował program edukacyjny z zakresu edukacji humanitarnej w ramach: Ogólnopolskiego Programu UNICEF „Dostrzec innych – pomoc humanitarna na świecie”. W programie uczestniczyło ponad 670 szkół z całej Polski. Kilkuset nauczycieli starało się uwrażliwić dzieci na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej. Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z trzema najistotniejszymi obszarami, w ramach których UNICEF organizuje pomoc humanitarną: edukacja, woda pitna, żywność.

Informacja o funduszach w zasięgu ręki - konsultacje w Tarcach

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem informacji na temat funduszy europejskich, na konsultacje do Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się  w niedzielę 27 lutego 2011 roku w godz. od 10:30 do 12:30 w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Na pytania zainteresowanych osób odpowiadać będą Konsultanci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie.

Podczas konsultacji będzie można dowiedzieć się m.in.:

- jakie są możliwości dofinansowania na rozwój lub założenie działalności gospodarczej,
- czy dany pomysł ma szansę na uzyskanie wsparcia unijnego,
- jak w poprawny sposób rozliczyć pozyskane środki unijne (etapy, procedury, wymagane dokumenty).
Zapraszamy również do kontaktu z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich (www.powiat-jarocinski.pl) zlokalizowanym w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10-12, 63-200 Jarocin, który udziela bezpłatnych informacji w formie spotkań indywidualnych, drogą elektroniczną, telefonicznie oraz pisemnie.

21 lutego 2011

Napoleon powraca

W piątek, 18 lutego, ruszyła rzeczowa realizacja projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski - promocja walorów turystycznych i kulturowych regionu południowo-zachodniej Wielkopolski”, na którego realizację Powiat Jarociński wraz z partnerami  - powiatami: Gostyńskim, Kościańskim, Leszczyńskim, Średzkim i Śremskim, pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

21 lutego 2011

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Wicestarosta Mirosław Drzazga i dyrektor szkoły Dorota Andrzejewska nagrodzili laureatów konkursu recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. W konkursie, który odbył się 15 lutego br., w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, wzięło udział czternaścioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

18 lutego 2011