otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kierownik poszukiwany

Przekształcanie jarocińskiego szpitala w spółkę wiąże się z koniecznością znalezienia kierownika Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z tym ogłoszono konkurs, który ma wyłonić najlepszego kandydata.

13 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Budują kanalizację

Od 10 do 19 sierpnia, w związku z budową przyłącza kanalizacji deszczowej w ul. Maratońskiej w Jarocinie, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Żerkowskiej i Maratońskiej. Odcinek ul. Maratońskiej, od ul. Żerkowskiej do ul. Jordana, będzie w tych dniach wyłączany z ruchu w godz. od. 7.00 do 17.00. Objazd wyznaczono ul. Harcerską. Za wszelkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.
Wykonywane prace są częścią największej drogowej inwestycji powiatu jarocińskiego – przebudowy drogi z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. Inwestycja, która łącznie pochłonie około 11 mln 260 tys. zł, realizowana jest przy 50% wsparciu środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

10 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Jarocinianin w Tour de Pologne

1 sierpnia z Sochaczewa ruszył  67 Tour de Pologne – największa impreza kolarska w Polsce. Na starcie wśród zawodników stanął wychowanek UKS Trójka Jarocin  –  Maciej Paterski. Jarocinianin startuje w barwach Włoskiego zespołu Liquigas Doimo. Obecni zawodnicy jarocińskiego klubu również nie próżnują w wakacje, walczyli miedzy innymi o tytuł Mistrza Polski MTB , startowali także w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie szosowym, będącej Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych.

05 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Kwiaty dla powstańców

66. lat minęło od wybuchu Powstania Warszawskiego, pomimo, iż nie osiągnęło ono celów wojskowych ani politycznych, to dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość ojczyzny. Tradycyjnie, w rocznicę zrywu zbrojnego mieszkańców stolicy, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W imieniu włodarzy powiatu symboliczną wiązankę w hołdzie uczestników powstania złożył starosta Stanisław Martuzalski i skarbnik Jacek Jędrzejak w towarzystwie dowódcy 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk, Mariana Borowiaka.

03 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Drogowe straty popowodziowe

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało uniknąć się powodzi na terenie powiatu jarocińskiego. Ratowanie wałów na rzece Prośnie łączyło się z większym obciążeniem dróg lokalnych, którymi do celu dojeżdżał nierzadko ciężki sprzęt specjalistyczny. Nawierzchnia dwóch dróg powiatowych wymaga gruntownego remontu. W związku z tym Powiat Jarociński ubiega się o dofinansowanie tych inwestycji z województwa wielkopolskiego.


02 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Starosta czytał na plaży

W ramach Wielkiego Czytania na Plaży, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Jarocinie, dorośli od poniedziałku do piątku czytają dzieciom, które przyjdą na rynek. Z zaproszenia na plażę skorzystał miedzy innymi starosta Stanisław Martuzalski, którego w czwartek na plaży słuchało kilkadziesiąt najmłodszych mieszkańców Jarocina. - To wspaniałe uczucie, gdy czyta się książkę  i kątem oka widzi się zainteresowanie dzieci, które słuchają w skupieniu co wydarzy się dalej – stwierdził starosta Martuzalski schodząc z jarocińskiej plaży, gdzie przez kilkadziesiąt minut wraz z dziećmi przeniósł się w świat żółwia Franklina z książki Paulette Bourgeois.

29 lipca 2010
Informacje ogólne

Mundurowi z awansami i nagrodami

- Dzięki Waszej służbie, mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej mogą czuć się bezpiecznie. Niech wysiłek związany z pełnieniem tej odpowiedzialnej roli będzie dla Was źródłem wielu osiągnięć, satysfakcji i uznania.- w imieniu włodarzy powiatu, z okazji Święta Policji, funkcjonariuszom życzył wicestarosta Przemysław Musielak. Jednocześnie wyraził nadzieję, że współpraca Komendy Powiatowej Policji i Samorządu Powiatu Jarocińskiego będzie się nadal rozwijać i owocować działaniami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

23 lipca 2010
Informacje ogólne

Szansa na milion

Powiat jarociński ubiega się już o trzecią dotację na przebudowę dróg w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wniosek pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4184 P i 3742 P w miejscowości Mieszków” przeszedł pozytywną ocenę formalną i został skierowany do dalszej oceny -merytorycznej. O ostatecznym wyborze projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zadecyduje Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Wyniki rankingu poznamy prawdopodobnie we wrześniu tego roku.22 lipca 2010
Informacje ogólne

Komunikat ostrzegawczy

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 64, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 21.07.2010r., o fali upałów jakie występować będą 21 i 22 lipca na terenie całego województwa wielkopolskiego. Zgodnie z przewidywaniami temperatura maksymalna sięgnie 33-35ºC, temperatura minimalna natomiast wyniesie 20-22ºC. Upały niosą za sobą przede wszystkim zwiększone ryzyko udaru słonecznego ale także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i wzrost zagrożenia pożarowego.

 Szczegóły w załączniku.

21 lipca 2010
Informacje ogólne

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową w dniach od 3 do 13 sierpnia nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
Niezbędne informacje można jednak uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 0 800 800 008.

21 lipca 2010
Informacje ogólne

Gimnazjaliści wybierają przyszłość

Absolwenci szkół gimnazjalnych stanęli przed jednym z pierwszych wyborów, które będą miały wpływ na ich dalsze życie – musieli zadecydować gdzie kontynuować naukę. Placówki na terenie powiatu jarocińskiego przygotowały oddziały techników i liceów gotowe przyjąć łącznie 884 uczniów. Nie wszyscy jednak dostali się na wymarzony profil. W tym roku szczególnym powodzeniem cieszyły się kierunki, takie jak: hotelarstwo, geodezja i ekonomia oraz nowy profil policyjno-prawny. O jedno miejsce ubiegało się nawet 3 uczniów. Są jednak i takie gdzie nadal są wolne miejsca w oddziałach. Łącznie w jarocińskich placówkach jest jeszcze 61 wolnych miejsc.

16 lipca 2010
Informacje ogólne

Objazd do Wilkowyi

Prace związane z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej  po raz kolejny wymuszają na drogowcach wyłączenie z ruchu odcinka pomiędzy Jarocinem a Wilkowyją. Kierowcy, na czasowe utrudnienia związane z zamknięciem tego odcinka drogi, natkną się od 15 do 17 lipca. Objazdy łączące obie miejscowości wyznaczono przez Tarce i Łuszczanów. Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

14 lipca 2010
×