Ambulans w drodze

Za niespełna 3 miesiące Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie wzbogaci się o nowy ambulans. Nowa karetka kosztowała ponad 422 tysiące złotych. 85% tej kwoty powiat pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.

08 lipca 2010

Stypendium od Marszałka

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, których sytuacja materialna jest trudna, a jednocześnie osiągają wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium o charakterze socjalnym. Zainteresowani mieszkańcy powiatu jarocińskiego już teraz mogą złożyć wnioski na tę formę pomocy w Starostwie Powiatowym.

08 lipca 2010

Trzy dni z międzynarodowym folklorem

Trzy dni z międzynarodowym folklorem za nami. Artyści z różnych regionów Polski, Albanii, Słowacji, Łotwy, Czarnogóry i Rumunii śpiewem i tańcem przybliżyli wszystkim kulturę ludową swoich narodów. Swoje artystyczne wyroby w trakcie Wystawy Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego zaprezentowali także twórcy z najbliższej okolicy.

05 lipca 2010

Bezrobotni posprzątają po powodzi

165 tysięcy 900 złotych z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozwoli na aktywizacje zawodową 19 osób bezrobotnych, które pracować będą przy likwidacji szkód powstałych w wyniku powodzi w żerkowskiej gminie.

02 lipca 2010

Dorośli maturzyści

Oprócz młodzieży kończącej szkoły średnie, do egzaminu dojrzałości zdecydowali się podejść również absolwenci szkół dla dorosłych.

02 lipca 2010

Jarocińscy maturzyści najlepsi w Wielkopolsce

Jak wynika z pierwszych raportów, uczniowie jarocińskich szkół najlepiej w Wielkopolsce napisali egzamin maturalny. W pięciu szkołach powiatu jarocińskiego maturę zdało 91,99% przystępujących do egzaminu.

01 lipca 2010

Przez Tarce do Jarocina

W związku z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej, kolejny dzień inwestor zmuszony jest zamknąć drogę na odcinku od ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi, aż do ulicy Świętego Ducha w Jarocinie. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu drogowego dziś, 29 czerwca w godzinach od 7.00 do 19.00. Zgodnie z wyznaczonymi objazdami w Wilkowyi należy kierować się drogą powiatową do Tarc, a następnie drogą wojewódzką do Jarocina.

29 czerwca 2010

Przedwakacyjne spotkania

Tuż przed wakacjami w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie nie próżnowano. Uczniowie czynnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Było coś dla miłośników książek, teatru, a także dobre rady przed wakacyjnymi wyprawami nad wodę.

28 czerwca 2010

Unijna kasa dla przedsiębiorców

Miesiąc na złożenie wniosków będą mieli ubiegający się o środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Działania 1.2. „Wsparcie rozwoju MSP”, schemat IV. Wnioskodawcy będą mogli maksymalnie uzyskać dotacje w wysokości do 70 % kosztów projektu.

28 czerwca 2010

Zamkną drogę, zorganizują objazdy

Prace związane z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej wiążą się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym na poszczególnych odcinkach pomiędzy Jarocinem i Żerkowem.

24 czerwca 2010

Nowe kierunki nauczania

Technik logistyk, technik administracji i technik agrobiznesu - takie tytuły w tym roku uzyskali absolwenci Szkoły Policealnej w Tarcach. Dyrekcja placówki zapowiada, że w przyszłym roku oferta dla słuchaczy znów się poszerzy.  Musimy wciąż zmieniać kierunki kształcenia, by nie kumulować bezrobotnych i dostosowywać je do potrzeb społecznych – stwierdził dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Sławomir Adamiak.

24 czerwca 2010

20 lat biegania w Chrzanie

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca w Chrzanie odbędzie się XX Ogólnopolski Festyn Rekreacyjno-Sportowo-Biegowy Lato Chrzańskie 2010 z Europejczykiem. Jednym z punktów sportowej rywalizacji będą Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w biegu na 10 kilometrów.

23 czerwca 2010