otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kary w ustawie o odpadach

Wprowadzenie wysokich kar pieniężnych za brak stosownych zezwoleń dotyczących gospodarowania odpadami to jedna ze zmian przepisów, które weszły w życie kilka dni temu. Sankcje dotyczą także braku prowadzenia ewidencji odpadów. Przepisy odnoszą się do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i innych jednostek, które wytwarzają odpady, z wyłączeniem osób fizycznych.

16 marca 2010
Informacje ogólne

Najlepszy chemik w regionie

Łukasz Praczyk, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jarocinie został zwycięzcą VIII Regionalnych Zawodów Chemicznych, które odbyły się 10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie.

16 marca 2010
Informacje ogólne

Oblężenie "ogólniaka"

W sobotę 6 marca 2010 roku tłumy gimnazjalistów odwiedziły Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T.Kościuszki w Jarocinie, który tego dnia otworzył szeroko swe drzwi zapraszając przyszłych uczniów do zapoznania się z ofertą kształcenia szkoły.  

12 marca 2010
Informacje ogólne

Starosta na kongresie samorządowym

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski uczestniczył w Kongresie 20-lecia samorządu terytorialnego, który odbył się 8 i 9 marca w Poznaniu. W zgromadzeniu wzięło udział ponad 1200 wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, przewodniczących rad, radnych i pracowników samorządowych.

10 marca 2010
Informacje ogólne

BHP w rolnictwie

44 uczniów technikum architektury krajobrazu oraz technikum agrobiznesu z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach wzięło udział w eliminacjach do konkursu „BHP w rolnictwie”.  

10 marca 2010
Informacje ogólne

Nowy szef interny

Dr hab. Jacek Piątek został nowym ordynatorem oddziału wewnętrznego jarocińskiego szpitala. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego ordynatora Krzysztofa Ochmana, który zrezygnował z kierowania oddziałem interny ze względów zdrowotnych.

10 marca 2010
Informacje ogólne

Pokoleniowe pojednanie

Przez pięć miesięcy młodzieżowa i dorosła część społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie brała udział w projekcie pod nazwą „Co nas łączy, co nas dzieli”. Podsumowanie przedsięwzięcia połączone z widowiskiem słowno – muzycznym miało miejsce auli jarocińskiej „Jedynki”.


 

10 marca 2010
Informacje ogólne

Konkurs na rozwój mikroprzedsiębiorstw

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie, mieszczący się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie informuje, że w marcu br. planowane jest ogłoszenie naboru wniosków w ramach WRPO na lata 2007-2013 dla Działania 1.1. Rozwój mikroprzedsiębiorstw.

10 marca 2010
Informacje ogólne

Fala gimnazjalistów w "Dwójce"

26 i 27 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otworzył swoje drzwi przed uczniami zainteresowanymi nauką w szkole. Jeszcze nigdy jarocińska „Dwójka” nie gościła tak licznej rzeszy gimnazjalistów zainteresowanych nauką w szkole.

05 marca 2010
Informacje ogólne

W kwietniu rusza przebudowa drogi Kotlin - Sławoszew

Wczoraj starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak podpisali z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu”.  Koszt inwestycji oszacowany został na ponad 4 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powiat pozyskał 2.146.534,45 zł. 500 tys. zł zabezpieczyła w swoim budżecie Gmina Kotlin, która jest partnerem projektu. Pozostałą kwotę – ponad 1,6 mln zł wyłoży Powiat Jarociński. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na kwiecień. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu tego roku.

05 marca 2010
Informacje ogólne

Dobre wyniki inspektorów bhp

17 słuchaczy Szkoły Policealnej w Tarcach w zawodzie technik bhp zdało egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Szkoła może poszczycić się wysokim poziomem zdawalności, ponieważ podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin zdało 95% słuchaczy.

03 marca 2010
Informacje ogólne

Warsztaty plastyczne

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się II Międzyszkolne Integracyjne Warsztaty Plastyczne pod hasłem „Bezpiecznie z UNICEF”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół podstawowych.

03 marca 2010
×