otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Unijna dotacja drogowa

Projekt powiatu jarocińskiego dotyczący przebudowy drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu zyskał akceptację Zarządu Województwa Wielkopolskiego a tym samym otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

17 lutego 2010
Informacje ogólne

Starosta gościł potomków powstańców wielkopolskich

Przedstawiciele kilkunastu rodzin powstańców wielkopolskich wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez starostę jarocińskiego. Spotkanie, które odbyło się 16 lutego, było okazją do przekazania Wielkopolskich Krzyży Powstańczych, ufundowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. 

17 lutego 2010
Informacje ogólne

VII Powiatowe Zawody Chemiczne

9 lutego, w Zespole Szkól Ogólnokształcących  im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie zorganizowane zostały  coroczne  Powiatowe Zawody Chemiczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  powiatu jarocińskiego. 

17 lutego 2010
Informacje ogólne

Darowizna na lądowisko

Wojewoda wielkopolski przychylił się do wniosku starosty jarocińskiego dotyczącego wyrażenia zgody na przekazanie Powiatowi Jarocińskiemu nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Bachorzewie. Zgodnie z założeniami nieruchomość ma zostać przeznaczona na wybudowanie lądowiska dla potrzeb ratownictwa medycznego.

16 lutego 2010
Informacje ogólne

Nowoczesny blok operacyjny

Uroczyste otwarcie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni zakończyło kolejny etap podnoszenia standardu usług świadczonych przez jarociński szpital. W pustych od ponad trzech lat pomieszczeniach pojawił się nowoczesny sprzęt medyczny wart 3,6 mln zł. Większość środków - 2 mln 718 tys. zł udało się pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem wideoendoskopu, który zakupiono dzięki wsparciu finansowemu samorządów powiatu jarocińskiego.

16 lutego 2010
Informacje ogólne

Eurodeputowana w Jarocinie

Sidonia Jędrzejewska - posłanka do Parlamentu Europejskiego była gościem władz powiatu jarocińskiego. Wcześniej eurodeputowana z Wielkopolski spotkała się z młodzieżą II klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu dziennikarskim w ZSP nr 1 w Jarocinie.

16 lutego 2010
Informacje ogólne

"Cuda natury" w Tarcach

„Cuda natury” - pod takim hasłem odbył się powiatowy konkurs recytatorski zorganizowany 10 lutego w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

11 lutego 2010
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa w marcu

15 marca rozpocznie się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu jarocińskiego. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie stawią się mężczyźni urodzeni w 1991 roku. Wzywane również będą osoby, które ukończyły 18 rok życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja potrwa do 9 kwietnia.

10 lutego 2010
Informacje ogólne

Powódź pod kontrolą

Wojewoda wielkopolski zwołał w trybie pilnym posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie, które odbyło się na początku lutego, w całości poświęcone zostało przygotowaniom Wielkopolski do działań w sytuacji wystąpienia zagrożenia powodzią. W posiedzeniu uczestniczyli m.in. wielkopolscy starostowie, w tym wicestarosta jarociński Przemysław Musielak.

10 lutego 2010
Informacje ogólne

Specjaliści od żywienia

Aneta Aleksandrowska uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zajęła III miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.  W XIV edycji imprezy, która odbyła się 15 stycznia w Poznaniu, wzięli udział uczniowie liceów ogólnokształcących i techników.

10 lutego 2010
Informacje ogólne

Proekologiczna dotacja

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zainwestowane zostaną w rewaloryzację zabytkowych parków w Górze i Zakrzewie oraz uzupełnienie zadrzewień w krajobrazie rolniczym powiatu jarocińskiego. Tym razem samorządowi powiatu udało się pozyskać 27 tys. zł.

09 lutego 2010
Informacje ogólne

Modelowy szpital

W najbliższy poniedziałek - 15 lutego w jarocińskim szpitalu odbędzie się uroczyste otwarcie bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji. Ich uruchomienie kończy kolejny etap podnoszenia standardu usług świadczonych przez jarociński szpital. Tym razem placówka wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt medyczny wartości 3,6 mln zł. 2 mln 718 tys. zł udało się pozyskać z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

09 lutego 2010
×