otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowe kierunki nauczania

Technik logistyk, technik administracji i technik agrobiznesu - takie tytuły w tym roku uzyskali absolwenci Szkoły Policealnej w Tarcach. Dyrekcja placówki zapowiada, że w przyszłym roku oferta dla słuchaczy znów się poszerzy.  Musimy wciąż zmieniać kierunki kształcenia, by nie kumulować bezrobotnych i dostosowywać je do potrzeb społecznych – stwierdził dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Sławomir Adamiak.

24 czerwca 2010
Informacje ogólne

20 lat biegania w Chrzanie

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca w Chrzanie odbędzie się XX Ogólnopolski Festyn Rekreacyjno-Sportowo-Biegowy Lato Chrzańskie 2010 z Europejczykiem. Jednym z punktów sportowej rywalizacji będą Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w biegu na 10 kilometrów.

23 czerwca 2010
Informacje ogólne

Sportowy "Ogólniak" najlepszy

Jarociński Zespół Szkół Ogólnokształcących wywalczył tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Wielkopolsce,  w ramach XI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej LICEALIADA 2009/2010.

23 czerwca 2010
Informacje ogólne

Objazd na drodze Kotlin - Racendów

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizacją zadania pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu” będzie wyłączony z ruchu odcinek drogi Kotlin – Sławoszew. Objazd z Kotlina wyznaczony został przez Racendów. Planuje się zamknięcie drogi od 21 czerwca 2010 r. przez okres około dwóch tygodni.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.

21 czerwca 2010
Informacje ogólne

Spotkania folklorystyczne coraz bliżej

{jgxtimg title:=[XIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne] src:=[images/stories/aktualnosci_2010/miniatury/plakat-folklor.jpg] width:=[120]}
Muzyka ludowa, taniec i śpiew nie tylko polskie ale również albańskie, czarnogórskie, słowackie, łotewskie i rumuńskie królować będą na Ziemi Jarocińskiej za sprawą już XIII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Tradycyjnie, w trakcie imprezy będzie można podziwiać dorobek lokalnych artystów, którzy swoje prace zaprezentują na IX Wystawie Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego.

18 czerwca 2010
Informacje ogólne

Warsztaty dla pedagogów

Pedagodzy szkolni z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w cyklu warsztatów z zakresu interwencji kryzysowej.

17 czerwca 2010
Informacje ogólne

"Pełną parą" - nowa społeczna inicjatywa w Jarocinie

Na terenie byłej parowozowni w Jarocinie, użytkowanej przez Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej ma powstać muzeum dokumentujące historię kolei na ziemi jarocińskiej, prezentujące zabytkowy tabor kolejowy a także urządzenia do ich utrzymania. Dotychczas udało się sprowadzić 14 eksponatów. Kolejne pojazdy czekają na transport.

17 czerwca 2010
Informacje ogólne

English & Deutsch "Język na żywo"

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się konkurs językowy English & Deutsch „Język na żywo”. Wzięło w nim udział dziesięć szkolnych drużyn.

16 czerwca 2010
Informacje ogólne

Antonio Cup 2010

W sobotę 12 czerwca na Boisku „Orlik” w Witaszycach rozegrano IV turniej piłki nożnej „Antonio Cup”. Zwycięska drużyna z Goliny otrzymała puchar z rąk sekretarza powiatu Ireneusza Lamprechta.

15 czerwca 2010
Informacje ogólne

Oddaj głos na powiatową drogę

Powiat jarociński przystąpił do konkursu „Gwiazdy Wielkopolskie”, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów realizowanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Samorząd zgłosił tam swój projekt dotyczący przebudowy drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska.

11 czerwca 2010
Informacje ogólne

Drogowcy pracują

Trwają prace związane z przebudową najdłuższej drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej.

11 czerwca 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o gradobiciu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o możliwości wystąpienia burz z opadami deszczu i gradu dnia 11 czerwca br. Skutkami mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe; szkody w uprawach
rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów; utrudnienia na terenach zurbanizowanych, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść załącznika

10 czerwca 2010
×