otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konkurs dla małych i średnich przedsiębiorstw

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013, ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla Działania 1.2 Wsparcie rozwoju MSP

- Schemat I Projekty inwestycyjne

- Schemat II Specjalistyczne projekty doradcze

- Schemat III Projekty inwestycyjne zakładające nabycie i zastosowanie nowych rozwiązań technologicznych (stosowanych na świecie nie wcześniej niż od 3 lat).

03 listopada 2009
Informacje ogólne

Są kolejne środki na drogownictwo

Powiat jarociński pozyskał ponad 2 240 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na realizację II etapu przebudowy drogi powiatowej Klęka-Żerków. Inwestycja ma kosztować blisko 4,5 mln zł. Samorząd powiatowy będzie ją realizował we współpracy z gminą Żerków.

02 listopada 2009
Informacje ogólne

Najlepsza... zupa z dyni

Zupa z dyni przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławoszewa zwyciężyła w konkursie kulinarnym na potrawę regionalną. Konkurs zorganizowany został w ramach Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który odbył się w minioną sobotę w Jarocinie i Potarzycy.

28 października 2009
Informacje ogólne

Szkolenia dla MSP

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje w dniach: 3 i 6 listopada 2009 r. bezpłatne szkolenia dla beneficjentów dotyczące Działania 1.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Szkolenia odbywają się w związku ze zbliżającym się konkursem na Działanie 1.2 /Wsparcie rozwoju MSP/ (zgodnie z harmonogramem ogłaszania naborów wniosków). Ilość miejsc jest ograniczona, a zatem decyduje kolejność zgłoszeń!

28 października 2009
Informacje ogólne

Jubileusz PCK

23 października jarociński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża obchodził jubileusz 90-lecia. Z tej okazji na jarocińskim rynku odbyła się uroczystość, podczas której prezes jarocińskiego oddziału PCK, Tadeusz Zajdler podziękował osobom i instytucjom od lat współpracującym z organizacją. Obok honorowych dawców krwi, sióstr PCK, szkolnych kół czerwonokrzyskich wyróżnione zostało także Starostwo Powiatowe w Jarocinie. To zaszczyt współpracować z ludźmi, których celem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Aby Wasz zapał i energia udzielały się innym i nigdy nie wygasły – powiedział obecny na uroczystości starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

27 października 2009
Informacje ogólne

Nowe kierunki kształcenia w Tarcach

Od 1 lutego 2010 r. do Zespołu Szkół Przyrodniczo–Biznesowych w Tarcach powróci edukacja na poziomie szkoły zawodowej. Będzie można uczyć się zawodu ogrodnika. Wraz z początkiem roku szkolnego 2011/12 szkoła zamierza również rozpocząć kształcenie w zawodach technik weterynarii i technik analityk.

23 października 2009
Informacje ogólne

Otwarcie drogi w Niedźwiadach

Ponad 950 tys. zł. kosztowała powiatowa inwestycja drogowa zrealizowana w Niedźwiadach. 417 tys. zł pochodziło z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury, 50 tys. zł dołożyła gmina Jaraczewo, pozostała kwota ok. 500 tys. zł wyasygnowana została z budżetu powiatu. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli samorządowcy powiatu jarocińskiego i gminy Jaraczewo, przedstawiciele rady sołeckiej wsi Niedźwiady oraz wykonawcy - firmy DROBUD.

22 października 2009
Informacje ogólne

Targi Pracy w Jarocinie

2 grudnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury zorganizowane zostaną Targi Pracy. Realizacji przedsięwzięcia podjął się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Opracowany przez placówkę projekt „Uczniowie wkraczają na rynek pracy”, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

20 października 2009
Informacje ogólne

Kumaj z żabą

Kumaj z żabą – to zaproszenie dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do wzięcia udziału w popularnych konkursach polonistycznym i matematycznym. Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”.

20 października 2009
Informacje ogólne

"Pomagamy Ziemi - codziennie"

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA", szesnastej już kampanii organizowanej w naszym kraju. Ponieważ w tym roku szczególną uwagę zwracano na lasy, toteż 18 września 2009 r. uczniowie ZSS w Jarocinie ochoczo zabrali się za likwidację dzikich wysypisk w lasku przy ulicy Szubianki. Młodzież zajęła się również sprzątaniem terenu wokół szkoły.

20 października 2009
Informacje ogólne

Ciągle się doskonalą

Dwudziestu pięciu nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyło w zajęciach warsztatowych poświęconych tzw. „Metodzie Knillów”. Pozyskane przez nauczycieli wiadomości będą wykorzystane do pracy z dziećmi fizycznie upośledzonymi, niesłyszącymi, niewidomymi oraz z dziećmi, z którymi trudno jest nawiązać kontakt, wykazującymi cechy autystyczne lub psychotyczne. Zajęcia prowadziła Grażyna Biela, oligofrenopedagog i edukator.

20 października 2009
Informacje ogólne

Zapal znicz pamięci

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zainicjował akcję zatytułowaną „Zapal znicz pamięci”. Znicze zapłonęły w niedzielę 18 października, w południe w miejscach, gdzie Polacy ginęli w czasie II wojny światowej. Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Kotlin zapalili symboliczny znicz przy Obelisku w Orpiszewku.

19 października 2009
×