otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Święto Policji

24 lipca policjanci jarocińskiej komendy powiatowej obchodzili swoje święto. Uroczystość była okazją do złożenia życzeń i gratulacji odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie.

24 lipca 2009
Informacje ogólne

Ponad 9 mln zł wpłynie do budżetu powiatu

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski, wicestarosta Przemysław Musielak i skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak podpisali wczoraj umowę, na podstawie której Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje realizację największej powiatowej inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorka”. By powiatowi urzędnicy jeszcze w tym roku mogli uruchomić procedurę przetargową, najpierw rada powiatu musi przyjąć dotację do swego budżetu. Przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski zwołał już nadzwyczajną sesję powiatową.  Odbędzie się ona 3 sierpnia.

23 lipca 2009
Informacje ogólne

Kolejne konkursy w ramach WRPO

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla działania 3.5 – Wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej zagrożonych obszarów oraz zwiększenie retencji na terenie województwa, a także dla działania 3.3 – Wsparcie ochrony przyrody.  Oferty konkursowe można składać do 21 sierpnia 2009 roku.

21 lipca 2009
Informacje ogólne

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zakwalifikowała się do Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest ułatwienie polskim bibliotekom dostępu do komputerów, Internetu i szkoleń. Partnerami jarocińskiej biblioteki będą placówki z Kotlina, Jaraczewa i Żerkowa.

21 lipca 2009
Informacje ogólne

Konsumencie, poznaj swoje prawa

Okres wakacji sprzyja robieniu zakupów, jak się później okazuje, niekoniecznie trafionych. Jeśli więc masz problem z wadliwym towarem lub źle wykonaną usługą, skorzystaj z bezpłatnej pomocy Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Jarocinie.

21 lipca 2009
Informacje ogólne

Bezpłatne szkolenia unijne

Zbliża się termin ogłoszenia kolejnych konkursów umożliwiających pozyskanie funduszy unijnych. W ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, tym razem uruchomione zostaną bezpłatne szkolenia dotyczące Wsparcie ochrony przyrody (Działanie 3.3),  Wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej zagrożonych obszarów oraz zwiększenie retencji na terenie województwa (Działanie 3.5) oraz Wzmocnienie pozostałej infrastruktury społecznej (Działanie 5.4).

16 lipca 2009
Informacje ogólne

Harry Potter na zakończenie wakacji

PLAKAT_HARRY.jpgPojedynek różdżek i wyścigi na miotłach… Zapyta ktoś, o co w tym wszystkim chodzi?... To atrakcje towarzyszące jarocińskiej premierze filmu „HARRY POTTER I KSIĄŻE PÓŁKRWI”, która odbędzie się 28 sierpnia  w Kinie „ECHO”.

Czytaj więcej...

13 lipca 2009
Informacje ogólne

Obóz przetrwania

Już po raz drugi, uczniowie liceum wojskowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie poznawali smak życia wojskowego podczas obozu przysposobienia wojskowego, który odbył się w Machlinach koło Czaplinka.

13 lipca 2009
Informacje ogólne

Konkurs na dyrektora "Jedynki"

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Wyłoniony w postępowaniu konkursowym kandydat ma zastąpić dotychczasową dyrektor Urszulę Goling, która z dniem 1 września tego roku przechodzi na emeryturę.  Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 6 maja 2003r. w sprawie wymagań, jakimi powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowiska kierownicze w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz.U. Nr 89, poz. 826 i Nr 189 ze zm.). Oferty można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie do dnia 29 lipca 2009 r.

Pobierz treść ogłoszenia Pobierz treść ogłoszenia (122.50 KB)

13 lipca 2009
Informacje ogólne

Remonty na drogach powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie podsumowuje wiosenne porządki na drogach. Po zrealizowaniu trzech dużych inwestycji: przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego w Jarocinie, przebudowa drogi Osiek – Mieszków oraz drogi Sucha – Kotlin na odcinku od granicy powiatu w kierunku Parzewa, przyszedł czas na kolejne przedsięwzięcia.

10 lipca 2009
Informacje ogólne

Dary dla Białorusi

Na Białoruś wyruszył transport darów o wartości 1,5 mln zł, który udało się zorganizować dzięki współpracy samorządu Powiatu Jarocińskiego i organizacji Lions Club.

10 lipca 2009
Informacje ogólne

Wędkowanie o Puchar Przewodniczacego Rady Powiatu

5 lipca na zbiorniku w Roszkowie odbyły się Zawody Wędkarskie Parami o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego. W zawodach wystartowało 37 par, wśród których były trzy kobiety.

09 lipca 2009
×