otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wystawa "Pod niemieckim jarzmem"

W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w jarocińskim muzeum przygotowana została wystawa zatytułowana „POD NIEMIECKIM JARZMEM. Życie codzienne mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w okresie okupacji hitlerowskiej”.  Wystawę będzie można oglądać od 5 września do końca 2009 roku.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Mistrzostwa Yoyo w Jarocinie

sfc_plakat.jpgW najbliższą sobotę 29 sierpnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbędą się Otwarte Mistrzostwa Yoyo.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Powakacyjna sesja rady powiatu

Dzisiaj na godz. 14.00 zaplanowana jest kolejna sesja Rady Powiatu Jarocińskiego, która tradycyjnie odbędzie się w jarocińskim ratuszu. Radni wysłuchają m.in. informacji na temat działalności kulturalnej miejscowych stowarzyszeń oraz sprawozdania Powiatowego Lekarza Weterynarii z działalności w zakresie stanu bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego powiatu za 2008 rok i w pierwszym półroczu 2009 r. Informację z realizacji zadań przedstawi także dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Rada powiatu zapozna się także z wynikami kontroli przeprowadzonych przez komisję rewizyjną w pierwszym półroczu 2009 roku oraz ze sprawozdaniem z działalności Społecznej Straży Rybackiej.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Najwięcej na inwestycje

Samorządowcy powiatu jarocińskiego pokusili się o analizę budżetów ościennych powiatów na rok 2009. W rankingu tym powiat jarociński wypada bardzo dobrze. Porównując wskaźniki budżetowe powiatu krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego i jarocińskiego, najniższy wskaźnik wydatków na administrację w stosunku do wydatków całkowitych ma powiat jarociński (10,10%). Powiat jarociński ma jednocześnie najwyższy wskaźnik wydatków na inwestycje w stosunku do wydatków całkowitych (18,62%)

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Ciągnik dla Zarządu Dróg Powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie zakupił Ciągnik Lamborghini R 3 EVO 110 LS, który wykorzystywany będzie m.in. do koszenia poboczy, czyszczenia i pogłębiania rowów, wycinki drzew.  Do tej pory realizacja tych zadań była zlecana, bądź wykonywana ręcznie, dlatego śmiało można stwierdzić, że zakup urządzenia zdecydowanie poprawi standard utrzymania dróg i w krótkim czasie powinien się zwrócić – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Ciężki pojazd dla strażaków

Komenda Powiatowa PSP w Jarocinie wzbogaciła się o ciężki pojazd ratowniczo - gaśniczy, który będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów i usuwania miejscowych zagrożeń na terenach wiejskich oraz gaszenia dużych i średnich pożarów na terenie miasta.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Spotkanie z rolnikami z Holandii

Z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej w Potarzycy odbyło się spotkanie rolników z holenderskiego Veldhoven z byłymi uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Tarcach, którzy kilka a nawet kilkanaście lat temu przebywali na praktykach u holenderskich rolników. 

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Pobiegną na Westerplatte

Siedmiu śmiałków z terenu powiatu jarocińskiego pobiegnie na Westerplatte by uczcić 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Biegacze wystartują z jarocińskiego rynku w niedzielę 30 sierpnia pomiędzy godz. 18.00 – 18.30. Chcemy wbiec na Westerplatte 1 września dokładnie o godz. 4.45 – informuje główny organizator przedsięwzięcia Roman Cenkier z TKKF „Europejczyk” w Chrzanie. Zanim jednak do tego dojdzie sportowcy muszą pokonać 400 km trasę. Przedsięwzięcie wsparte zostało m.in. środkami z budżetu powiatu.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Zarząd powołał likwidatora szpitala

Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał likwidatora jarocińskiego szpitala. Z początkiem września funkcję tę pełnił będzie dotychczasowy dyrektor ZZOZ w Jarocinie, Tomasz Paczkowski. Powołanie likwidatora jest kolejnym krokiem samorządu powiatu w kierunku przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

W 70. rocznicę II wojny

W sobotę, 5 września zorganizowane zostaną w Jarocinie uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczną się one o godz. 16.00 składaniem kwiatów w Parku Zwycięstwa.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Promują rodzicielstwo zastępcze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie rozpoczęło nabór kandydatów na rodziców zastępczych. W ramach akcji promującej rodzicielstwo zastępcze: „Między nami rodzicami” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, PCPR w Jarocinie wydało specjalną ulotkę. Można z niej dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko może zostać umieszczone w rodzinie zastępczej i komu może być powierzone pełnienie funkcji rodziny zastępczej.

25 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Mistrzostwa w kolarstwie górskim

W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2009. Wyścig rozegrany zostanie w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters THULE 2009r.

21 sierpnia 2009
×