Święto Pracowników Socjalnych

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego chcielibyśmy serdecznie podziękować

wszystkim, którzy pracują na rzecz osób najbardziej

potrzebujących pomocy w Powiecie Jarocińskim.

Zygmunt Meisnerowski, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego

Stanisław Martuzalski, Starosta Jarociński

20 listopada 2009

Kolejna szansa dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego i okolic uczestniczyli w szkoleniach przygotowanych przez konsultantów Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jarocinie. Przekazaliśmy kompleksową informację na temat zasad udzielania wsparcia oraz praktyczną wiedzę dotyczącą sporządzania dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 – mówi Jarosław Raś, koordynator Punktu w Jarocinie.

20 listopada 2009

"Głosy" w kinie "Echo"

W niedzielę, 29 listopada o godz. 15.00 w kinie „Echo” odbędzie się projekcja filmu zatytułowanego „Głosy”. Obraz jest próbą odnalezienia w „wielkiej historii” śladów losów mieszkańców Jarocina – tych, którzy doświadczyli, którzy przeżyli, którzy pamiętają II wojnę światową.

Cztery "Orliki" w powiecie

30 listopada na terenie powiatu jarocińskiego otwarte zostaną cztery kompleksy boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012”. Kompleksy boisk przy Zespole Szkół w Rusku, przy Szkole Podstawowej w Witaszycach, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie powstały dzięki wsparciu z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystki, budżetu Województwa Wielkopolskiego oraz samorządów: Powiatu Jarocińskiego, Gminy Jarocin i Gminy Jaraczewo.

Nie daj szansy AIDS

Znamy już laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „NIE DAJ SZANSY AIDS”. Do etapu wojewódzkiego wytypowana została praca Marty Woźniczki, uczennicy klasy III Gimnazjum nr 1 w Rusku. Przedsięwzięcie wsparte zostało przez samorząd powiatu jarocińskiego w ramach profilaktyki zdrowia.

Wychowanie komunikacyjne najmłodszych

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie wzbogacił się o zestaw edukacyjny  AUTOCHODZIK przeznaczony do prowadzenia zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

18 listopada 2009

Zmiana terminu Targów Pracy

Targi Pracy organizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbędą się 1 grudnia 2009 roku  (wcześniej targi planowane były na 2 grudnia). Miejsce imprezy pozostaje bez zmian - Jarociński Ośrodek Kultury. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach opracowanego przez placówkę projektu „Uczniowie wkraczają na rynek pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W targach weźmie udział 20 firm reprezentujących m. in. branże: gastronomiczno – hotelarską, spożywczą, odzieżową, motoryzacyjną, handlową, drzewną, metalową. W imprezie uczestniczyć będą także uczniowie jarocińskiej „Dwójki”. Będą oni mogli w praktyce wykorzystać umiejętności nabyte podczas zajęć z doradztwa zawodowego.

16 listopada 2009

Nowoczesny sprzęt dla "Dwójki"

Aż 25 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych dla jarocińskiej „Dwójki” przeznaczyły wspólnie Rada Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Dwójki”.

13 listopada 2009

Szkolenie dla przedsiębiorców

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie organizuje szkolenie dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w ramach działania 1.2/ Wsparcie rozwoju MSP Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Szkolenie odbędzie się 18 listopada 2009 roku o godz. 10.00 w jarocińskim starostwie.

Święto Niepodległości w Jarocinie

Mieszkańcy Jarocina, kombatanci, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele organizacji społecznych oraz władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin oddały hołd bohaterom walki o niepodległość uczestnicząc w uroczystościach zorganizowanych z okazji 91. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Po eucharystii jej uczestnicy przemaszerowali na rynek, gdzie odbył się capstrzyk z odczytaniem apelu pamięci i oddaniem salwy honorowej. Symboliczne wiązanki kwiatów zostały złożone przy pierwszej tablicy upamiętniającej poległych jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim. Od 1923 roku tablica znajduje się na murach kościoła p.w. św. Marcina.

12 listopada 2009

Obwodnica przed "Euro 2012"

Poseł i wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński przywiózł do Jarocina dobre wiadomości dotyczące budowy obwodnicy. Plan zakłada otwarcie jarocińskiej obwodnicy przed rozpoczęciem „Euro 2012”.

Schetyna przeciął wstęgę w Golinie

Grzegorz Schetyna, do niedawna wicepremier w rządzie Donalda Tuska, obecnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej był gościem władz powiatu jarocińskiego. Do Jarocina przybył w towarzystwie wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego oraz senatora Mariusza Witczaka. Jarocin miał zaszczyt gościć także wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka oraz wicemarszałka województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Parlamentarzyści i władze wojewódzkie uczestniczyli m.in. w uroczystości otwarcia powiatowej inwestycji drogowej realizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011.

10 listopada 2009