otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

140 tys. zł dla organizacji pozarządowych

Ponad 20 organizacji z terenu powiatu jarocińskiego otrzyma dotacje na realizację zadań z zakresu kultury i sportu. Za produkcję wybranych przedsięwzięć, powiat zapłaci blisko 140 tys. zł. 

27 marca 2009
Informacje ogólne

Wiosenne porządki na drogach

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie ruszył do wiosennych porządków na drogach. Prace  rozpoczęto od podcięcia drzew w Sławoszewie,  Komorzu, Tarcach Osiedlu, Noskowie oraz w Golinie na ul. Wolności i ul. Dworcowej.

27 marca 2009
Informacje ogólne

Wojenna rocznica

W 2009 roku przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej. Starosta Stanisław Martuzalski, przychylając się do inicjatywy Jana Jajora – historyka i regionalisty, zainaugurował powołanie Honorowego Komitetu Obchodów Rocznicowych. Propozycję wstąpienia do komitetu przyjęli burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu.

26 marca 2009
Informacje ogólne

Informatyczne rozgrywki w "Jedynce"

Sławomir Kaczmarek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie został zwycięzcą II Powiatowego Konkursu Informatycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zorganizowanego w jarocińskiej „Jedynce” zgłosiło się 38 zawodników.

26 marca 2009
Informacje ogólne

40 tys. zł na rewaloryzację parków w Zakrzewie i Górze

Kolejne środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wesprą realizowaną przez starostwo rewaloryzację zabytkowych parków na terenie powiatu jarocińskiego. Tym razem udało się pozyskać 20 tys. zł na prace w parkach: przy Domu Dziecka w Górze oraz przy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Drugie 20 tys. zł powiat wygospodaruje z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

25 marca 2009
Informacje ogólne

Radni w Internecie

Kilka tygodni temu ruszyła nowa strona internetowa Rady Powiatu Jarocińskiego. Witryna jest niezwykle czytelna i umożliwia wszystkim zainteresowanym osobom szybkie odszukanie potrzebnych informacji.

25 marca 2009
Informacje ogólne

"Śmieciom - STOP!" po raz dziesiąty

Rozpoczęła się kolejna edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Jubileuszowa - X akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „Śmieciom – STOP! – moja rola w ochronie środowiska”.  Prace konkursowe można składać w starostwie do 4 maja.

25 marca 2009
Informacje ogólne

Fotografowali powiat

Starosta Stanisław Martuzalski spotkał się z laureatami konkursu fotograficznego „Powiat Jarociński w obiektywie”. Spotkanie było okazją do uhonorowania zwycięzców dyplomami i nagrodami książkowymi o tematyce fotograficznej.

25 marca 2009
Informacje ogólne

Bezawaryjne starostwo

Zakończyły się prace związane z montażem agregatu prądotwórczego, który umożliwia nieprzerwaną pracę i prawidłowe funkcjonowanie starostwa, urzędu miejskiego i straży miejskiej w przypadku wystąpienia awarii sieci energetycznej lub braku dostaw energii. Zakup urządzenia był konieczny ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące zarządzania kryzysowego.

24 marca 2009
Informacje ogólne

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zaprasza dziewczęta i chłopców uczących się lub mieszkających na terenie Powiatu Jarocińskiego do udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym w kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych, które zostaną rozegrane w ramach VII "Spotkań z Jedynką" w środę, 25 marca o godz. 15.00 w sali gimnastycznej przy ulicy Franciszkańskiej 1. Dla najlepszych zawodników, zawodniczek w poszczególnych kategoriach przewidziane są medale i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Szczegóły w Komunikacie Organizacyjnym Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym na stronie internetowej http://www.zsp1jarocin.edu.pl

24 marca 2009
Informacje ogólne

Do wojska tylko najlepsi

Zawieszenie obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej przez poborowych oraz wprowadzenie kontraktowej zawodowej służby wojskowej to główne założenia „Programu profesjonalizacji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2008 – 2010”. Temat był przedmiotem spotkania informacyjnego urzędników gmin oraz powiatu z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu.

24 marca 2009
Informacje ogólne

Nowy dyrektor geodezji

Krzysztof Sobczak został nowym dyrektorem Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jarocinie. Jednocześnie jest najmłodszym w Wielkopolsce Geodetą Powiatowym. Funkcję przejął po wieloletnim dyrektorze ośrodka Piotrze Nędzyńskim, który po 45 latach pracy, w marcu przeszedł na emeryturę.

20 marca 2009
×