otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kumaj z żabą

Kumaj z żabą – to zaproszenie dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do wzięcia udziału w popularnych konkursach polonistycznym i matematycznym. Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”.

20 października 2009
Informacje ogólne

"Pomagamy Ziemi - codziennie"

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA", szesnastej już kampanii organizowanej w naszym kraju. Ponieważ w tym roku szczególną uwagę zwracano na lasy, toteż 18 września 2009 r. uczniowie ZSS w Jarocinie ochoczo zabrali się za likwidację dzikich wysypisk w lasku przy ulicy Szubianki. Młodzież zajęła się również sprzątaniem terenu wokół szkoły.

20 października 2009
Informacje ogólne

Ciągle się doskonalą

Dwudziestu pięciu nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyło w zajęciach warsztatowych poświęconych tzw. „Metodzie Knillów”. Pozyskane przez nauczycieli wiadomości będą wykorzystane do pracy z dziećmi fizycznie upośledzonymi, niesłyszącymi, niewidomymi oraz z dziećmi, z którymi trudno jest nawiązać kontakt, wykazującymi cechy autystyczne lub psychotyczne. Zajęcia prowadziła Grażyna Biela, oligofrenopedagog i edukator.

20 października 2009
Informacje ogólne

Zapal znicz pamięci

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zainicjował akcję zatytułowaną „Zapal znicz pamięci”. Znicze zapłonęły w niedzielę 18 października, w południe w miejscach, gdzie Polacy ginęli w czasie II wojny światowej. Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Kotlin zapalili symboliczny znicz przy Obelisku w Orpiszewku.

19 października 2009
Informacje ogólne

Komercjalizacja, nie likwidacja

Trwa proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem będzie samorząd powiatu. Proces ten od samego początku budził obawy, także wśród samorządowców, którzy mieli wątpliwości, co do tego, jaka forma własności będzie dla placówki najlepsza. Po wielomiesięcznej dyskusji radni podjęli decyzję o przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego ze 100% udziałem powiatu.

16 października 2009
Informacje ogólne

Współpraca samorządów się opłaca

Już niebawem rozpocznie się przebudowa najdłuższej drogi zarządzanej przez powiat jarociński: z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. To kolejna inwestycja drogowa realizowana przy wsparciu środków zewnętrznych, do tej pory największa.

16 października 2009
Informacje ogólne

Współpraca z Ukrainą

Włodarze powiatu jarocińskiego gościli przedstawicieli ukraińskiego Obwodu Winnickiego, którzy są zainteresowani współpracą z polskimi samorządowcami. Członkowie delegacji zapoznali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządów w Polsce odwiedzając samorządowe placówki znajdujące się na terenie naszego powiatu.

16 października 2009
Informacje ogólne

Podziękowania dla nauczycieli

Powiatowy Dzień Nauczyciela był zupełnie inny niż poprzednie. Gospodarze uroczystości zaprosili swoich gości do eleganckiej kawiarenki zlokalizowanej w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zapachniało pyszną kawą i ciastem, które przygotowali uczniowie miejscowej klasy gastronomicznej. Wszystkich obecnych na uroczystości urzekła niezwykła atmosfera towarzysząca najważniejszym tego dnia podziękowaniom, które włodarze powiatu jarocińskiego składali na ręce nauczycieli.

15 października 2009
Informacje ogólne

Wykłady na temat raka piersi

Październik jest miesiącem walki z najczęściej występującym w naszym kraju nowotworem - rakiem piersi. Walkę z nim przegrywa 13 Polek dziennie. W ramach profilaktyki, Klub Przyjaciół Kobiet po Mastektomii „Amazonka” organizuje wykłady metodyczne zatytułowane „Diagnostyka i leczenie Raka piersi”.

15 października 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o silnym wietrze

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 335 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 13.10.2009 r.:

Ważność: od godz. 20:00 dnia 13.10.2009 r. do godz. 20:00 dnia 14.10.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 40 – 50 km/h, w porywach 70 – 90 km/h, z kierunków północnych. W czasie ważności ostrzeżenia wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na wschodzie województwa również śniegu. Opady okresami mogą być dość intensywne 15 – 20 mm.
Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia linii napowietrznych.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

13 października 2009
Informacje ogólne

Zgłoś kandydata zasłużonego dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

 

07 października 2009
Informacje ogólne

Święto muzyki w Tarcach

Koncert młodych artystów w auli Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach już po raz dziewiąty zainaugurował obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki w powiecie jarocińskim. W tym roku udało się zaprezentować kilka imprez łączących zarówno rożne gatunki muzyki jak i muzykujące pokolenia mieszkańców Ziemi Jarocińskiej – mówi Sławomir Adamiak dyrektor szkoły w Tarcach.

06 października 2009
×