otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Obwodnica przed "Euro 2012"

Poseł i wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński przywiózł do Jarocina dobre wiadomości dotyczące budowy obwodnicy. Plan zakłada otwarcie jarocińskiej obwodnicy przed rozpoczęciem „Euro 2012”.

12 listopada 2009
Informacje ogólne

Schetyna przeciął wstęgę w Golinie

Grzegorz Schetyna, do niedawna wicepremier w rządzie Donalda Tuska, obecnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej był gościem władz powiatu jarocińskiego. Do Jarocina przybył w towarzystwie wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego oraz senatora Mariusza Witczaka. Jarocin miał zaszczyt gościć także wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka oraz wicemarszałka województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Parlamentarzyści i władze wojewódzkie uczestniczyli m.in. w uroczystości otwarcia powiatowej inwestycji drogowej realizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011.

10 listopada 2009
Informacje ogólne

Zbliża się 91. rocznica Powstania Wielkopolskiego

Tegoroczne obchody 91. rocznicy Powstania Wielkopolskiego włodarze powiatu jarocińskiego rozpoczęli oddaniem hołdu i złożeniem kwiatów pod obeliskiem znajdującym się na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej. Obelisk upamiętnia wydarzenia z nocy 8 na 9 listopada 1918 roku, kiedy to w jarocińskich koszarach ukonstytuowała się pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, mająca ogromny wpływ na dalsze losy walki o niepodległość.

10 listopada 2009
Informacje ogólne

Konkurs wiedzy o Papieżu Polaku

„Pan kiedyś stanął nad brzegiem…” – tymi słowami rozpoczął się międzyszkolny konkurs wiedzy o jednym z największych Polaków ostatnich lat – Janie Pawle II. 26 października 2009 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie, uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe związane z historią życia, kapłaństwa i pontyfikatu Papieża Polaka.

06 listopada 2009
Informacje ogólne

Polsko - Kanadyjskie Forum Gospodarcze

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z kanadyjskimi partnerami z Bois-Francs (LDC) Economic Development Corporation organizuje Polsko – Kanadyjskie Forum Gospodarcze. Partnerami projektu są: Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Starostwo Powiatu Leszczyńskiego oraz Starostwo Powiatu Pilskiego. Forum jest bezpłatne i odbędzie się w dniach: 24 - 27 listopada 2009.

05 listopada 2009
Informacje ogólne

Łopata wbita, prace ruszyły

Symboliczne wbicie łopaty zapoczątkowało prace związane z przebudową najdłuższej drogi zarządzanej przez powiat jarociński: z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych.

05 listopada 2009
Informacje ogólne

Chochlą i piórem

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przygotowuje Międzyszkolny Konkurs Kulinarno – Literacki „Chochlą i piórem”. Pierwsza edycja przedsięwzięcia zatytułowana „Co jadano w Soplicowie” odbędzie się 18 grudnia.

04 listopada 2009
Informacje ogólne

Mur Berliński w fotografii Jarociniaka

mur berlinski.jpg9 listopada 2009 o godz. 18.00, w holu Pałacu Radolińskich otwarta zostanie wystawa: „Mur Berliński w fotografii Herberta Maschke”. Ekspozycję tworzy 50 zdjęć z lat 60-tych autorstwa urodzonego w Jarocinie Herberta Maschke – fotografa amatora, który dokumentował powstanie muru dzielącego Berlin.

03 listopada 2009
Informacje ogólne

Konkurs dla małych i średnich przedsiębiorstw

Zarząd Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013, ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla Działania 1.2 Wsparcie rozwoju MSP

- Schemat I Projekty inwestycyjne

- Schemat II Specjalistyczne projekty doradcze

- Schemat III Projekty inwestycyjne zakładające nabycie i zastosowanie nowych rozwiązań technologicznych (stosowanych na świecie nie wcześniej niż od 3 lat).

03 listopada 2009
Informacje ogólne

Są kolejne środki na drogownictwo

Powiat jarociński pozyskał ponad 2 240 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na realizację II etapu przebudowy drogi powiatowej Klęka-Żerków. Inwestycja ma kosztować blisko 4,5 mln zł. Samorząd powiatowy będzie ją realizował we współpracy z gminą Żerków.

02 listopada 2009
Informacje ogólne

Najlepsza... zupa z dyni

Zupa z dyni przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławoszewa zwyciężyła w konkursie kulinarnym na potrawę regionalną. Konkurs zorganizowany został w ramach Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który odbył się w minioną sobotę w Jarocinie i Potarzycy.

28 października 2009
Informacje ogólne

Szkolenia dla MSP

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje w dniach: 3 i 6 listopada 2009 r. bezpłatne szkolenia dla beneficjentów dotyczące Działania 1.2 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Szkolenia odbywają się w związku ze zbliżającym się konkursem na Działanie 1.2 /Wsparcie rozwoju MSP/ (zgodnie z harmonogramem ogłaszania naborów wniosków). Ilość miejsc jest ograniczona, a zatem decyduje kolejność zgłoszeń!

28 października 2009
×