Otwarcie drogi w Niedźwiadach

Ponad 950 tys. zł. kosztowała powiatowa inwestycja drogowa zrealizowana w Niedźwiadach. 417 tys. zł pochodziło z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury, 50 tys. zł dołożyła gmina Jaraczewo, pozostała kwota ok. 500 tys. zł wyasygnowana została z budżetu powiatu. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli samorządowcy powiatu jarocińskiego i gminy Jaraczewo, przedstawiciele rady sołeckiej wsi Niedźwiady oraz wykonawcy - firmy DROBUD.

22 października 2009

Targi Pracy w Jarocinie

2 grudnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury zorganizowane zostaną Targi Pracy. Realizacji przedsięwzięcia podjął się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Opracowany przez placówkę projekt „Uczniowie wkraczają na rynek pracy”, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kumaj z żabą

Kumaj z żabą – to zaproszenie dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do wzięcia udziału w popularnych konkursach polonistycznym i matematycznym. Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”.

20 października 2009

"Pomagamy Ziemi - codziennie"

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA", szesnastej już kampanii organizowanej w naszym kraju. Ponieważ w tym roku szczególną uwagę zwracano na lasy, toteż 18 września 2009 r. uczniowie ZSS w Jarocinie ochoczo zabrali się za likwidację dzikich wysypisk w lasku przy ulicy Szubianki. Młodzież zajęła się również sprzątaniem terenu wokół szkoły.

Ciągle się doskonalą

Dwudziestu pięciu nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyło w zajęciach warsztatowych poświęconych tzw. „Metodzie Knillów”. Pozyskane przez nauczycieli wiadomości będą wykorzystane do pracy z dziećmi fizycznie upośledzonymi, niesłyszącymi, niewidomymi oraz z dziećmi, z którymi trudno jest nawiązać kontakt, wykazującymi cechy autystyczne lub psychotyczne. Zajęcia prowadziła Grażyna Biela, oligofrenopedagog i edukator.

Zapal znicz pamięci

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zainicjował akcję zatytułowaną „Zapal znicz pamięci”. Znicze zapłonęły w niedzielę 18 października, w południe w miejscach, gdzie Polacy ginęli w czasie II wojny światowej. Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Kotlin zapalili symboliczny znicz przy Obelisku w Orpiszewku.

19 października 2009

Komercjalizacja, nie likwidacja

Trwa proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem będzie samorząd powiatu. Proces ten od samego początku budził obawy, także wśród samorządowców, którzy mieli wątpliwości, co do tego, jaka forma własności będzie dla placówki najlepsza. Po wielomiesięcznej dyskusji radni podjęli decyzję o przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego ze 100% udziałem powiatu.

Współpraca samorządów się opłaca

Już niebawem rozpocznie się przebudowa najdłuższej drogi zarządzanej przez powiat jarociński: z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. To kolejna inwestycja drogowa realizowana przy wsparciu środków zewnętrznych, do tej pory największa.

Współpraca z Ukrainą

Włodarze powiatu jarocińskiego gościli przedstawicieli ukraińskiego Obwodu Winnickiego, którzy są zainteresowani współpracą z polskimi samorządowcami. Członkowie delegacji zapoznali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządów w Polsce odwiedzając samorządowe placówki znajdujące się na terenie naszego powiatu.

Podziękowania dla nauczycieli

Powiatowy Dzień Nauczyciela był zupełnie inny niż poprzednie. Gospodarze uroczystości zaprosili swoich gości do eleganckiej kawiarenki zlokalizowanej w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zapachniało pyszną kawą i ciastem, które przygotowali uczniowie miejscowej klasy gastronomicznej. Wszystkich obecnych na uroczystości urzekła niezwykła atmosfera towarzysząca najważniejszym tego dnia podziękowaniom, które włodarze powiatu jarocińskiego składali na ręce nauczycieli.

15 października 2009

Wykłady na temat raka piersi

Październik jest miesiącem walki z najczęściej występującym w naszym kraju nowotworem - rakiem piersi. Walkę z nim przegrywa 13 Polek dziennie. W ramach profilaktyki, Klub Przyjaciół Kobiet po Mastektomii „Amazonka” organizuje wykłady metodyczne zatytułowane „Diagnostyka i leczenie Raka piersi”.

15 października 2009

OSTRZEŻENIE o silnym wietrze

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 335 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 13.10.2009 r.:

Ważność: od godz. 20:00 dnia 13.10.2009 r. do godz. 20:00 dnia 14.10.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 40 – 50 km/h, w porywach 70 – 90 km/h, z kierunków północnych. W czasie ważności ostrzeżenia wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na wschodzie województwa również śniegu. Opady okresami mogą być dość intensywne 15 – 20 mm.
Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia linii napowietrznych.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

13 października 2009