otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Współpraca z Ukrainą

Włodarze powiatu jarocińskiego gościli przedstawicieli ukraińskiego Obwodu Winnickiego, którzy są zainteresowani współpracą z polskimi samorządowcami. Członkowie delegacji zapoznali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządów w Polsce odwiedzając samorządowe placówki znajdujące się na terenie naszego powiatu.

16 października 2009
Informacje ogólne

Podziękowania dla nauczycieli

Powiatowy Dzień Nauczyciela był zupełnie inny niż poprzednie. Gospodarze uroczystości zaprosili swoich gości do eleganckiej kawiarenki zlokalizowanej w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zapachniało pyszną kawą i ciastem, które przygotowali uczniowie miejscowej klasy gastronomicznej. Wszystkich obecnych na uroczystości urzekła niezwykła atmosfera towarzysząca najważniejszym tego dnia podziękowaniom, które włodarze powiatu jarocińskiego składali na ręce nauczycieli.

15 października 2009
Informacje ogólne

Wykłady na temat raka piersi

Październik jest miesiącem walki z najczęściej występującym w naszym kraju nowotworem - rakiem piersi. Walkę z nim przegrywa 13 Polek dziennie. W ramach profilaktyki, Klub Przyjaciół Kobiet po Mastektomii „Amazonka” organizuje wykłady metodyczne zatytułowane „Diagnostyka i leczenie Raka piersi”.

15 października 2009
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o silnym wietrze

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 335 wydanego przez IMGW Oddział w Poznaniu dnia 13.10.2009 r.:

Ważność: od godz. 20:00 dnia 13.10.2009 r. do godz. 20:00 dnia 14.10.2009 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 40 – 50 km/h, w porywach 70 – 90 km/h, z kierunków północnych. W czasie ważności ostrzeżenia wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a na wschodzie województwa również śniegu. Opady okresami mogą być dość intensywne 15 – 20 mm.
Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia linii napowietrznych.

www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

13 października 2009
Informacje ogólne

Zgłoś kandydata zasłużonego dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

 

07 października 2009
Informacje ogólne

Święto muzyki w Tarcach

Koncert młodych artystów w auli Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach już po raz dziewiąty zainaugurował obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki w powiecie jarocińskim. W tym roku udało się zaprezentować kilka imprez łączących zarówno rożne gatunki muzyki jak i muzykujące pokolenia mieszkańców Ziemi Jarocińskiej – mówi Sławomir Adamiak dyrektor szkoły w Tarcach.

06 października 2009
Informacje ogólne

Pojazdy strażackie dla druhów z gminy Żerków

Strażacy z gminy Żerków wzbogacili się o dwa nowe wozy strażackie. Pojazdy przyjechały z holenderskiej gminy Aa en Hunze, z którą żerkowski samorząd współpracuje od wielu lat. Mercedes trafił do OSP Ludwinów, a dafa  otrzymało OSP Komorze. Dodatkowo strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przekazali 12-letniego jelcza na potrzeby druhów OSP Żerków. Uroczyste przekazanie pojazdów, w którym uczestniczyli także przedstawiciele samorządu powiatu jarocińskiego, odbyło się 26 września.

02 października 2009
Informacje ogólne

Powiat stara się o kolejne "schetynówki"

Wczoraj powiat jarociński złożył dwa wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”. Wnioski dotyczą przebudowy ul. Wybudowanej w Jarocinie oraz przebudowy drogi powiatowej Klęka-Żerków – etap II. Dodatkowo, w ramach tzw. „schetynówek”  powiat jarociński wsparł finansowo gminę Jarocin, która stara się o dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa drogi Jarocin – Roszków etap I”. Rządowy program zakłada dofinansowanie z budżetu państwa 50% kosztów realizacji inwestycji drogowych.

01 października 2009
Informacje ogólne

Kotlin dołoży do powiatowej drogi

Jeszcze w tym roku powiat jarociński złoży wniosek do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu. Inwestycja ma kosztować około 4 mln zł. Gmina Kotlin zadeklarowała partycypację w kosztach przebudowy drogi w wysokości 500 tys. zł, powiat wyasygnuje 1,5 mln zł. Pozostałą kwotę, - 2 mln zł samorządowcy chcą pozyskać ze środków unijnych.

01 października 2009
Informacje ogólne

Lepszy dojazd z Żerkowa do Klęki

Po kilku miesiącach prac zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Klęka – Żerków. Inwestycja została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011, tzw. „schetynówek”.

01 października 2009
Informacje ogólne

Równać szanse 2009

Wyrównywanie szans na dobry start młodzieży z terenów wiejskich i małych miast przyświeca Regionalnemu Konkursowi Grantowemu w ramach programu „Równać szanse” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. Uprawnione do startowania w konkursie są organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne oraz nieformalne grupy dorosłych. Mogą one ubiegać się o dotacje do 7 tys. zł przyznawane na okres 6 miesięcy. Organizatorzy konkursu oferują także wsparcie szkoleniowe i doradztwo dla koordynatorów projektów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 10 października 2009 roku.

Pobierz zasady konkursu Pobierz zasady konkursu (98.00 KB)

kryteria oceny.pdf kryteria oceny.pdf (75.62 KB)

 

29 września 2009
Informacje ogólne

X Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych

Do 10 listopada można zgłosić chęć udziału w X Międzypowiatowym Przeglądzie Talentów Muzycznych Środa Wlkp. 2009. Uczestnicy przeglądu będą musieli wykonać dwa utwory z repertuaru muzyki poważnej na wybranym przez siebie instrumencie. Przegląd odbędzie się 28 listopada 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Środzie Wlkp.

Pobierz regulamin Pobierz regulamin (36.49 KB)

Pobierz zgłoszenie Pobierz zgłoszenie (33.97 KB)

29 września 2009
×