Zgłoś kandydata zasłużonego dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

07 października 2009

Święto muzyki w Tarcach

Koncert młodych artystów w auli Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach już po raz dziewiąty zainaugurował obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki w powiecie jarocińskim. W tym roku udało się zaprezentować kilka imprez łączących zarówno rożne gatunki muzyki jak i muzykujące pokolenia mieszkańców Ziemi Jarocińskiej – mówi Sławomir Adamiak dyrektor szkoły w Tarcach.

06 października 2009

Pojazdy strażackie dla druhów z gminy Żerków

Strażacy z gminy Żerków wzbogacili się o dwa nowe wozy strażackie. Pojazdy przyjechały z holenderskiej gminy Aa en Hunze, z którą żerkowski samorząd współpracuje od wielu lat. Mercedes trafił do OSP Ludwinów, a dafa  otrzymało OSP Komorze. Dodatkowo strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przekazali 12-letniego jelcza na potrzeby druhów OSP Żerków. Uroczyste przekazanie pojazdów, w którym uczestniczyli także przedstawiciele samorządu powiatu jarocińskiego, odbyło się 26 września.

02 października 2009

Powiat stara się o kolejne "schetynówki"

Wczoraj powiat jarociński złożył dwa wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”. Wnioski dotyczą przebudowy ul. Wybudowanej w Jarocinie oraz przebudowy drogi powiatowej Klęka-Żerków – etap II. Dodatkowo, w ramach tzw. „schetynówek”  powiat jarociński wsparł finansowo gminę Jarocin, która stara się o dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa drogi Jarocin – Roszków etap I”. Rządowy program zakłada dofinansowanie z budżetu państwa 50% kosztów realizacji inwestycji drogowych.

01 października 2009

Kotlin dołoży do powiatowej drogi

Jeszcze w tym roku powiat jarociński złoży wniosek do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu. Inwestycja ma kosztować około 4 mln zł. Gmina Kotlin zadeklarowała partycypację w kosztach przebudowy drogi w wysokości 500 tys. zł, powiat wyasygnuje 1,5 mln zł. Pozostałą kwotę, - 2 mln zł samorządowcy chcą pozyskać ze środków unijnych.

Lepszy dojazd z Żerkowa do Klęki

Po kilku miesiącach prac zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Klęka – Żerków. Inwestycja została zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011, tzw. „schetynówek”.

Równać szanse 2009

Wyrównywanie szans na dobry start młodzieży z terenów wiejskich i małych miast przyświeca Regionalnemu Konkursowi Grantowemu w ramach programu „Równać szanse” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. Uprawnione do startowania w konkursie są organizacje pozarządowe, domy kultury, biblioteki gminne oraz nieformalne grupy dorosłych. Mogą one ubiegać się o dotacje do 7 tys. zł przyznawane na okres 6 miesięcy. Organizatorzy konkursu oferują także wsparcie szkoleniowe i doradztwo dla koordynatorów projektów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 10 października 2009 roku.

Pobierz zasady konkursu Pobierz zasady konkursu (98.00 KB)

kryteria oceny.pdf kryteria oceny.pdf (75.62 KB)

X Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych

Do 10 listopada można zgłosić chęć udziału w X Międzypowiatowym Przeglądzie Talentów Muzycznych Środa Wlkp. 2009. Uczestnicy przeglądu będą musieli wykonać dwa utwory z repertuaru muzyki poważnej na wybranym przez siebie instrumencie. Przegląd odbędzie się 28 listopada 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Środzie Wlkp.

Pobierz regulamin Pobierz regulamin (36.49 KB)

Pobierz zgłoszenie Pobierz zgłoszenie (33.97 KB)

Powiat nagrodził sportowców

Powiatowe nagrody dla najlepszych sportowców 2008 roku rozdane. Samorząd powiatu przeznaczył na ten cel blisko 6 tys. zł. W tym roku wyróżniono również trenerów, którzy są współtwórcami sukcesu młodych zawodników.

Akordeony za pasem

W najbliższą niedzielę, w Kotlinie rusza kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. W ramach XIV edycji przeglądu organizowanego przez Stowarzyszenie „Społeczny Komitet Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych”, poza intrygującymi koncertami, po raz pierwszy będziemy mogli obejrzeć projekcję filmu muzycznego. Jednym z mecenasów festiwalu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

28 września 2009

2 mln na zwalczanie bezrobocia

Powiat Jarociński pozyskał blisko 2 mln zł z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowe fundusze Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie przeznaczy na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Do samorządów województwa wielkopolskiego wpłynęło łącznie 15 mln zł, a zapotrzebowanie było na poziomie dwukrotnie wyższym.

28 września 2009

Przedszkole współpracy

Od nowego roku szkolnego najmłodsi mieszkańcy gminy Żerków i ich rodzice cieszą się z nowej lokalizacji publicznego przedszkola w Żerkowie. Dzięki współpracy samorządów powiatu jarocińskiego i gminy Żerków udało się znaleźć lokum, które zdecydowanie poprawiło warunki dotychczasowego przedszkola. Uroczyste poświęcenie i otwarcie obiektu miało miejsce 21 września 2009 roku.

23 września 2009