otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Akordeony za pasem

W najbliższą niedzielę, w Kotlinie rusza kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. W ramach XIV edycji przeglądu organizowanego przez Stowarzyszenie „Społeczny Komitet Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych”, poza intrygującymi koncertami, po raz pierwszy będziemy mogli obejrzeć projekcję filmu muzycznego. Jednym z mecenasów festiwalu jest samorząd Powiatu Jarocińskiego.

28 września 2009
Informacje ogólne

2 mln na zwalczanie bezrobocia

Powiat Jarociński pozyskał blisko 2 mln zł z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dodatkowe fundusze Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie przeznaczy na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. Do samorządów województwa wielkopolskiego wpłynęło łącznie 15 mln zł, a zapotrzebowanie było na poziomie dwukrotnie wyższym.

28 września 2009
Informacje ogólne

Przedszkole współpracy

Od nowego roku szkolnego najmłodsi mieszkańcy gminy Żerków i ich rodzice cieszą się z nowej lokalizacji publicznego przedszkola w Żerkowie. Dzięki współpracy samorządów powiatu jarocińskiego i gminy Żerków udało się znaleźć lokum, które zdecydowanie poprawiło warunki dotychczasowego przedszkola. Uroczyste poświęcenie i otwarcie obiektu miało miejsce 21 września 2009 roku.

23 września 2009
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka w Jarocinie

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie.

23 września 2009
Informacje ogólne

Lokale do wynajęcia

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje o możliwości wynajęcia na działalność administracyjno – biurową bądź usługową 11 lokali użytkowych o powierzchni od 8,86 m2 do 21,57 m2 (Jarocin, ul. Kościuszki 16). Miesięczna stawka czynszu najmu za 1 m2 - 15,00 zł + VAT. Szczegółowe informacje o lokalach można uzyskać w Wydziale Rozwoju Starostwa Powiatowego w Jarocinie (ul. Kościuszki 10 - pokój nr 102 lub telefonicznie pod numerem 062-747-19-83 lub 47-19-82) lub pobierz plik

22 września 2009
Informacje ogólne

Tak daleko, a tak blisko

Niezwykła wyprawa – tak uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie podsumowują swój pobyt na Białorusi. Poznaliśmy kraj urzekających krajobrazów i pięknych ludzi. Warto było pokonać 800 kilometrów, żeby przeżyć wyjątkową przygodę – mówią.

22 września 2009
Informacje ogólne

Smaki Powiatu Jarocińskiego

Niepowtarzalne smaki regionów prezentowane były podczas tegorocznych Targów Polagra Food, które odbyły się pomiędzy 14 a 17 września w Poznaniu. Wśród stoisk targowych wyróżniało się stoisko Powiatu Jarocińskiego zbudowane w stylu wiejskiej izby.

17 września 2009
Informacje ogólne

Uzależnienia w fotografii

Każdy, kto ukończył 18 a nie przekroczył jeszcze 25 lat, mieszka bądź uczy się na terenie Wielkopolski może wziąć udział konkursie fotograficznym dotyczącym uzależnień. Konkurs pod hasłem: „Uzależnienia – nie bądź obojętny!” organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

15 września 2009
Informacje ogólne

Masowe sprzątanie powiatu

Jak co roku, i tym razem - we wrześniu, będziemy mieli okazję przystąpić do wspólnego porządkowania środowiska. Masowe sprzątanie powiatu jarocińskiego - w ramach XVI edycji kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2009” - odbędzie się 18 września.

15 września 2009
Informacje ogólne

Pieniądze na rozwój turystyki


Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, dla Działania 6.1  „Turystyka”  Schemat I „Infrastruktura turystyczna”. Szacunkowa wielkość kwoty przewidzianej do rozdysponowania w konkursie wynosi 22 000 000 Euro. W ramach konkursu dofinansowanie mogą otrzymać projekty związane z budową, rozbudową i modernizacją szeroko pojętej infrastruktury turystycznej znajdującej się na terenie województwa wielkopolskiego.

15 września 2009
Informacje ogólne

Kolejny konkurs w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

15 września 2009
Informacje ogólne

Niedźwiady do końca września

Trwają prace związane z przebudową drogi powiatowej w Niedźwiadach. Dzięki środkom zaoszczędzonym w przetargu oraz współpracy z gminą Jaraczewo zakres prac zostanie poszerzony o wybudowanie 120 metrowego odcinka chodnika. Kolejna powiatowa inwestycja na terenie gminy Jaraczewo ma być zrealizowana do końca września.

10 września 2009
×