Ciągnik dla Zarządu Dróg Powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie zakupił Ciągnik Lamborghini R 3 EVO 110 LS, który wykorzystywany będzie m.in. do koszenia poboczy, czyszczenia i pogłębiania rowów, wycinki drzew.  Do tej pory realizacja tych zadań była zlecana, bądź wykonywana ręcznie, dlatego śmiało można stwierdzić, że zakup urządzenia zdecydowanie poprawi standard utrzymania dróg i w krótkim czasie powinien się zwrócić – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

Ciężki pojazd dla strażaków

Komenda Powiatowa PSP w Jarocinie wzbogaciła się o ciężki pojazd ratowniczo - gaśniczy, który będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów i usuwania miejscowych zagrożeń na terenach wiejskich oraz gaszenia dużych i średnich pożarów na terenie miasta.

Spotkanie z rolnikami z Holandii

Z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej w Potarzycy odbyło się spotkanie rolników z holenderskiego Veldhoven z byłymi uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Tarcach, którzy kilka a nawet kilkanaście lat temu przebywali na praktykach u holenderskich rolników.

Pobiegną na Westerplatte

Siedmiu śmiałków z terenu powiatu jarocińskiego pobiegnie na Westerplatte by uczcić 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Biegacze wystartują z jarocińskiego rynku w niedzielę 30 sierpnia pomiędzy godz. 18.00 – 18.30. Chcemy wbiec na Westerplatte 1 września dokładnie o godz. 4.45 – informuje główny organizator przedsięwzięcia Roman Cenkier z TKKF „Europejczyk” w Chrzanie. Zanim jednak do tego dojdzie sportowcy muszą pokonać 400 km trasę. Przedsięwzięcie wsparte zostało m.in. środkami z budżetu powiatu.

Zarząd powołał likwidatora szpitala

Zarząd Powiatu w Jarocinie powołał likwidatora jarocińskiego szpitala. Z początkiem września funkcję tę pełnił będzie dotychczasowy dyrektor ZZOZ w Jarocinie, Tomasz Paczkowski. Powołanie likwidatora jest kolejnym krokiem samorządu powiatu w kierunku przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego.

W 70. rocznicę II wojny

W sobotę, 5 września zorganizowane zostaną w Jarocinie uroczyste obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczną się one o godz. 16.00 składaniem kwiatów w Parku Zwycięstwa.

Promują rodzicielstwo zastępcze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie rozpoczęło nabór kandydatów na rodziców zastępczych. W ramach akcji promującej rodzicielstwo zastępcze: „Między nami rodzicami” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej, PCPR w Jarocinie wydało specjalną ulotkę. Można z niej dowiedzieć się, w jaki sposób dziecko może zostać umieszczone w rodzinie zastępczej i komu może być powierzone pełnienie funkcji rodziny zastępczej.

25 sierpnia 2009

Mistrzostwa w kolarstwie górskim

W najbliższą niedzielę, 23 sierpnia odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2009. Wyścig rozegrany zostanie w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters THULE 2009r.

21 sierpnia 2009

Starostwie dożynek w Kotlinie

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatowych będą Barbara Rychlik i Marek Biegański.
Pani Barbara jest mieszkanką Kotlina, wraz z mężem Leszkiem prowadzi 12ha gospodarstwo rolne, w którym zajmują się hodowlą trzody chlewnej, produkcją zboża i warzyw. Obecnie zajmuje się domem i wychowywaniem trójki dzieci, a w wolnych chwilach lubi przygotowywać wypieki i oglądać filmy.
Pan Marek mieszka w Kotlinie. Wraz z żona Kazimierą prowadzi 10ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli trzony chlewnej. Na swojej ziemi uprawia też buraki cukrowe, zboże oraz cebulę i szczypiorek. Pan Marek z wykształcenia jest ślusarzem maszynowym, ma pięcioro dzieci. Wolne chwile poświęca na piłkę nożną i gry komputerowe.

20 sierpnia 2009

Szykują powiatowe dożynki w Kotlinie

Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się w Kotlinie. Tradycyjne święto plonów rolnicy powiatu jarocińskiego obchodzić będą w niedzielę, 30 sierpnia.

20 sierpnia 2009

W rocznicę Bitwy Warszawskiej

Z okazji 89. rocznicy Bitwy Warszawskiej i obchodzonego na cześć tego wydarzenia Święta Wojska Polskiego delegacje samorządowców wraz z organizacjami kombatanckimi oddały hołd żołnierzom walczącym o niepodległą Polskę. Symboliczne wiązanki kwiatów złożone zostały na jarocińskim cmentarzu pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz w kwaterze grobów bohaterskich synów Armii Polskiej świetnie dowodzonej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego, która w 1920 roku na przedpolach Warszawy pokonała wojska bolszewickie i ocaliła niedawno odzyskaną niepodległość.

14 sierpnia 2009

Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej, Siły Zbroje Rzeczypospolitej Polskiej obchodzą swoje święto - Święto Wojska Polskiego. W przededniu 89. rocznicy tego wydarzenia w jarocińskiej jednostce zorganizowano uroczystości, podczas których nagrodzono i odznaczono wyróżniajacych się mundurowych. Gratulacje jarocińskim wojskowym złożyli m.in. przedstawiciele powiatu na czele ze starostą Stanisławem Martuzalskim. Samorządowcy  nie ukrywali zadowolenia z faktu, że w Jarocinie stacjonuje 16. batalion budowy lotnisk. Życzyli żołnierzom z okazji ich święta satysfakcji z podejmowanych działań we wspólnej pracy „ku chwale Ojczyzny”.

14 sierpnia 2009