otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Szubianki z EkoFunduszu

Kolejne środki z EkoFunduszu zasilą budżet powiatu jarocińskiego. Tym razem wspólnie ze Spółdzielnią Inwalidów „Współpraca” powiat zabiegał o dotację na termomodernizację budynków przy ul. Szubianki. EkoFundusz zrefunduje blisko 50% wartości inwestycji, która ma kosztować ponad 1,3 mln zł.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Zatrzymać wojsko

Od kilku lat w Jarocinie mówi się o likwidacji jednostki wojskowej. Temat powraca jak bumerang i budzi zainteresowanie mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Decyzją Ministra Obrony Narodowej stacjonujący w Jarocinie 16. batalion usuwania zniszczeń lotniskowych ma zostać przeniesiony do Powidza. Wyznaczono termin - 31 grudnia 2008 roku.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Samochód z oszczędności

Dzięki ubiegłorocznym oszczędnościom Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie wzbogacił się o samochód marki „Citroen Jumper”. Nowy wóz zastąpił wysłużonego „Żuka”. Kosztował ok. 40 tys. zł i będzie wykorzystywany do bieżącego utrzymania dróg powiatowych.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Powiat docenia sportowców

    Zawodnicy i ich trenerzy, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym mogą ubiegać się o nagrodę starosty. Na styczniowej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę, która określa szczegółowe zasady i tryb przyznawania nagród, medali, statuetek i dyplomów.

12 lutego 2008
Informacje ogólne

Sięgnij po unijną kasę

    Poszukujesz jasnych i szczegółowych informacji na temat procedur i zasad wyboru projektów finansowanych ze środków unijnych, przyjdź do Punktu Informacyjnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Od 1 lutego działa on w jarocińskim starostwie.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Usprawniają starostwo

    Z nowym rokiem w jarocińskim starostwie nastały zmiany. Zmniejszono liczbę wydziałów, zlikwidowano referaty, większą swobodę działania w zakresie organizacji pracy przekazano naczelnikom.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Powiat zmienił bank

    Od 1 stycznia obsługą bankową powiatu jarocińskiego zajmuje się Bank PKO BP S.A. Umowa zawarta na 2,5 roku obejmuje świadczenie usług dla: starostwa powiatowego i wszystkich 16 jednostek podległych obecnie powiatowi.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Zmiany w Poradni

    Pod koniec ubiegłego roku zmieniła siedzibę Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarocinie. Obecnie znajduje się na parterze budynku przy ul. Szubianki 21. Dysponuje jedenastoma pomieszczeniami, w tym dziewięcioma gabinetami diagnostyczno-terapeutycznymi i przestronną poczekalnią. Osoby niepełnosprawne mają pełną dostępność do placówki ze względu na brak barier architektonicznych. Od kilku tygodni poradnia ma też nową dyrekcję.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Sytuacja na rynku pracy

    3379 osób, w tym 2231 kobiet to liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie. Dane pochodzą z końca ubiegłego roku. Stopa bezrobocia na koniec listopada w powiecie jarocińskim wynosiła 13,7%.

08 lutego 2008
Informacje ogólne

Sportowe podziękowania

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego starosta Stanisław Martuzalski został wyróżniony podziękowaniami za zaangażowanie i wkład w rozwój kolarstwa wielkopolskiego. Okolicznościową paterę ufundowaną przez Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu przekazał staroście Janusz Szulc, przedstawiciel zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Jarocinie.

01 lutego 2008
Informacje ogólne

Pomogą w kryzysie

Przy PCPR działa Ośrodek Interwencji Kryzysowej

    Od kilku miesięcy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie działa Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Jego celem jest stworzenie zintegrowanej formy pomocy osobom bądź rodzinie dotkniętej kryzysem. Na działalność ośrodka w 2008 roku zabezpieczono w budżecie powiatu 72 tys. zł.

31 stycznia 2008
Informacje ogólne

"Dwójka" z nową władzą

Wraz z nowym rokiem nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Po odejściu na emeryturę dotychczasowego dyrektora Wojciecha Florczyka, schedę po nim objął jego zastępca Witold Bierła. Wcześniej jednak musiał przejść procedurę konkursową, do której przystąpiło dwóch kandydatów. Okazało się, że argumenty Witolda Bierły były dla komisji bardziej przekonywujące i dlatego Zarząd Powiatu właśnie jemu powierzył szefowanie „Dwójką” przez najbliższe pięć lat.

30 stycznia 2008
×