Zginął podczas misji w Afganistanie

Pragniemy wyrazić najszczersze współczucie z powodu tragicznej śmierci kapitana Daniela Ambrozińskiego, który wyruszył na misję do Afganistanu z Jarocina. Będzie Go brakowało przepełnionej smutkiem rodzinie, przyjaciołom, kolegom, ale także całemu narodowi polskiemu, który tak odważnie i bohatersko reprezentował.

Niech czas przyniesie ulgę w bólu po odejściu

Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Meisnerowski

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski

12 sierpnia 2009

Wsparcie dla bezrobotnych

Osoby, które utraciły pracę mogą liczyć na pomoc państwa w spłacie zaciągniętych wcześniej kredytów mieszkaniowych. Bezrobotni będą mogli uzyskać nawet do 1,2 tys. zł miesięcznie.

10 sierpnia 2009

Nowy dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie

Małgorzata Karwacka została wybrana przez komisję konkursową na nowego dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Na ogłoszony przez Zarząd Powiatu w Jarocinie konkurs wpłynęły dwie oferty, z których tylko jedna spełniała wymogi formalne. Małgorzata Karwacka do tej pory była zastępcą dyrektora ZSP nr 1 w Jarocinie – a nowe obowiązki przejmie z dniem 1 września br.

03 sierpnia 2009

Odszedł Burmistrz Żerkowa

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Z głębokim żalem żegnamy zmarłego

ś.p. Janusza Jajczyka Burmistrza Miasta i Gminy Żerków

03 sierpnia 2009

Jarociniak w Tour de Pologne!

W niedzielę w Warszawie startuje największy polski etapowy wyścig szosowy, drugi co do wieku po Tour  de France w Europie, Tour de Pologne. Wyścig biegnie przez calą Polskę, podzielony jest na 7 etapów, kończy się 8 sierpnia w Krakowie. Organizatorem jest Langteam z Czesławem Langiem i Lechem Piaseckim na czele.

31 lipca 2009

Hołd dla walczących w Powstaniu Warszawskim

Z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiatowe władze samorządowe oddały hołd jego uczestnikom składając kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

31 lipca 2009

Święto Policji

24 lipca policjanci jarocińskiej komendy powiatowej obchodzili swoje święto. Uroczystość była okazją do złożenia życzeń i gratulacji odznaczonym i mianowanym na wyższe stopnie.

24 lipca 2009

Ponad 9 mln zł wpłynie do budżetu powiatu

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski, wicestarosta Przemysław Musielak i skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak podpisali wczoraj umowę, na podstawie której Zarząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje realizację największej powiatowej inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorka”. By powiatowi urzędnicy jeszcze w tym roku mogli uruchomić procedurę przetargową, najpierw rada powiatu musi przyjąć dotację do swego budżetu. Przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski zwołał już nadzwyczajną sesję powiatową.  Odbędzie się ona 3 sierpnia.

23 lipca 2009

Kolejne konkursy w ramach WRPO

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla działania 3.5 – Wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej zagrożonych obszarów oraz zwiększenie retencji na terenie województwa, a także dla działania 3.3 – Wsparcie ochrony przyrody.  Oferty konkursowe można składać do 21 sierpnia 2009 roku.

Program Rozwoju Bibliotek

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zakwalifikowała się do Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest ułatwienie polskim bibliotekom dostępu do komputerów, Internetu i szkoleń. Partnerami jarocińskiej biblioteki będą placówki z Kotlina, Jaraczewa i Żerkowa.

Konsumencie, poznaj swoje prawa

Okres wakacji sprzyja robieniu zakupów, jak się później okazuje, niekoniecznie trafionych. Jeśli więc masz problem z wadliwym towarem lub źle wykonaną usługą, skorzystaj z bezpłatnej pomocy Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Jarocinie.

Bezpłatne szkolenia unijne

Zbliża się termin ogłoszenia kolejnych konkursów umożliwiających pozyskanie funduszy unijnych. W ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, tym razem uruchomione zostaną bezpłatne szkolenia dotyczące Wsparcie ochrony przyrody (Działanie 3.3),  Wzmocnienie ochrony przeciwpowodziowej zagrożonych obszarów oraz zwiększenie retencji na terenie województwa (Działanie 3.5) oraz Wzmocnienie pozostałej infrastruktury społecznej (Działanie 5.4).

16 lipca 2009