otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wykaz dzielnicowych

Jarocińska Policja informuje

Policjanci Rewiru Dzielnicowych w Jarocinie, Zespołów Dzielnicowych w Jaraczewie i Kotlinie podlegają bezpośrednio Kierownikowi Rewiru Dzielnicowych w Jarocinie aspirantowi sztabowemu Mariuszowi Krawczykowi, nr telefonu (62) 7498 240

08 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Stop łobuzom na ulicach

Jarocińska Policja informuje

Jeśli pod twoim domem grasują chuligani lub widzisz niepokojące zjawisko. Dzwoń!

     Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom ziemi jarocinskiej jest głównym zadaniem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Dlatego w ramach działań prewencyjnych "Stop łobuzom na ulicach" policjanci reagować będą na wszelkie wykroczenia porządkowe, które naruszają obowiązujące normy prawne i moralne. Między innymi typowanie miejsc gromadzenia się młodzieży przejawiajacej postawy nieakceptowane społecznie, jak spożywanie alkoholu, dewastacja mienia, zakłócanie porządku czy wybryki chuligańskie. Policja współpracować będzie ze wszystkimi, którym zależy, by mieszkać i żyć bezpiecznie.

08 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Zmiana godzin i miejsca urzędowania Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Od sierpnia br. Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje w każdy wtorek i piątek w godz. 8.00 - 14.00 oraz w środy w godz. 10.00 - 16.00 w budynku przy ul. Kościuszki 16
I piętro, pok. nr 2.

07 sierpnia 2008
Informacje ogólne

KONKURS MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU 2008

Fundacja Kronenbergera organizuje konkurs o tytuł ,,Mikroprzedsiębiorca Roku 2008". Celem konkursu jest popularyzacja mikroprzedsiębiorczości, zachęcenie do zakładania małych firm oraz prezentacja i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.

06 sierpnia 2008
Informacje ogólne

W hołdzie bohaterom

1 sierpnia, w 64. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich oddały hołd jego uczestnikom składając kwiaty pod pomnikiem bohaterów Ziemi Jarocińskiej walczących o wolność i niepodległość.

04 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Policyjne awanse

Z okazji Święta Policji władze samorządowe powiatu przekazały miejscowym policjantom słowa najwyższego szacunku i uznania za profesjonalną i coraz skuteczniejszą walkę z przestępczością. Nie bacząc na trudy i niedogodności codziennej policyjnej służby coraz skuteczniej realizujecie podstawową misję Policji, jaką jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu jarocińskiego – zwrócił się do zebranych starosta Stanisław Martuzalski. Dziękując za odpowiedzialne pełnienie obowiązków służbowych dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców, starosta życzył mundurowym dobrego zdrowia i wytrwałości, a przede wszystkim odporności na pokusy i stresy. Święto Policji było okazją do wręczenia 31 policjantom awansów na wyższe stopnie.

25 lipca 2008
Informacje ogólne

Unijne miliony na powiatową drogę

Kolejne środki unijne trafią do budżetu powiatu jarocińskiego. Tym razem samorząd pozyskał ponad 9 mln zł na realizację przebudowy drogi Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska”. Dotację przyznał Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego powiatu. Inwestycja zwiększy przepustowość drogi, a tym samym skróci czas przejazdu, podnosząc jednocześnie bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników– ocenia na gorąco Zygmunt Meisnerowski przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego.

25 lipca 2008
Informacje ogólne

"Jedenastka" w projekcie sieci TEN-T

W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace, których celem jest modyfikacja dotychczasowego przebiegu Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) na terytorium Polski. W sieci ujęta została, przebiegająca przez Jarocin i Kotlin, droga S-11. Zabiegaliśmy o włączenie „jedenastki” do sieci od dawna. Ta decyzja otwiera furtkę na realizację inwestycji przy wsparciu funduszy unijnych – informuje starosta Stanisław Martuzalski.

25 lipca 2008
Informacje ogólne

Z myślą o Powstańcach Wielkopolskich

Powiat jarociński rozpoczął prace nad wykonaniem medalionów dwóch dowódców Powstania Wielkopolskiego pochodzących z Ziemi Jarocińskiej - generała Stanisława Taczaka oraz majora Zbigniewa Ostroróg - Gorzeńskiego. Odlewy wykona Piotr Mastalerz – absolwent wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie pracujący ze studentami w warsztacie ceramicznym poznańskiej ASP.

22 lipca 2008
Informacje ogólne

Starościna z Zalesia a starosta z Góry

Zaszczytna funkcja starostów Gminno-Powiatowych Dożynek, które odbędą się za miesiąc w Górze przypadła Ewie Pachurze i Jerzemu Jankowskiemu.

22 lipca 2008
Informacje ogólne

Wędkowali o puchar przewodniczącego

W pierwszą niedzielę lipca na zbiorniku w Roszkowie odbyły się Zawody Wędkarskie Spławikowo - Gruntowe „O Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego”. Imprezę zorganizowało Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Jarocin – Miasto przy wsparciu finansowym budżetu powiatu jarocińskiego. Za wędki chwycili także samorządowcy: przewodniczący rady powiatu Zygmunt Meisnerowski oraz członkowie zarządu powiatu: Andrzej Dworzyński i Zbigniew Kuzdżał.

18 lipca 2008
Informacje ogólne

Termomodernizacja "Szubianek"

Od lipca trwają prace budowlane w obiekcie przy ul. Szubianki, w którym zlokalizowane są powiatowe placówki zajmujące się pomocą społeczną i edukacją: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół Szkół Specjalnych, Poradnia Psychologiczno-Peadagogiczna, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Remonty wykonywane przez Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe Stanisław Hadrzyński z Kotlina mają zakończyć się w sierpniu.
Za ewentualne trudności wywołane remontem serdecznie przepraszamy!

17 lipca 2008
×