otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nagrodzeni w konkursie "Śmieciom - STOP!"

Ogłoszono oficjalne wyniki jubileuszowej edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Zwycięzcy odjechali do domu …rowerami górskimi, a zdobywcy drugich i trzecich miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali sprzęt audio. Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia, a wraz z nimi książki, przewodniki i albumy o tematyce związanej z ochroną środowiska. Nagrody i wyróżnienia ufundowane ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie wręczył starosta Stanisław Martuzalski.

10 czerwca 2009
Informacje ogólne

Dziecięce wędkowanie

30 maja Koło Wędkarskie Polskiego Związku Wędkarskiego Jarocin Miasto zorganizowało festyn wędkarski dla dzieci i młodzieży nie zrzeszonej w PZW. Zawody rozegrano na stawku Estkowkiego w Jarocinie.

09 czerwca 2009
Informacje ogólne

Ernest Bryll gościł w Jarocinie

Znakomity poeta Ernest Bryll spotkał się z mieszkańcami Ziemi Jarocińskiej w czytelni Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin. Niesamowita wizyta, która odbyła się w symbolicznym czasie – 4 czerwca, pozostawiła na uczestnikach spotkania prawdziwy niedosyt. Ernest Bryll okazał się bowiem fantastycznym gawędziarzem, przy którym czas uciekał w mgnieniu oka.

08 czerwca 2009
Informacje ogólne

Sławoszewski Rajd Rowerowy

Po raz XI zorganizowano sławoszewski rajd rowerowy. W tym roku na starcie stanęło 170 osób. Zawodnicy pokonali 12 kilometrową trasę Sławoszew - Sucha - Lubina Mała - Sławoszew. Po zakończeniu zmagań, gospodarze rajdu zaprosili uczestników do rozegrania konkurencji sprawnościowych. Trzeba było na przykład wykazać się umiejętnością wbijania gwoździ, nawlekania makaronu na nitkę oraz… gumy w majtki. Testom na sprawność manualną poddani zostali m.in. wójt Kotlina Walenty Kwaśniewski wraz z przewodniczącym rady Czesławem Mochem oraz sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht wraz ze skarbnikiem Jackiem Jędrzejakiem. Zmęczeni zawodnicy w nagrodę mogli posilić się żurkiem, kiełbasą z grila i hamburgerami.

08 czerwca 2009
Informacje ogólne

"Śmieciom - STOP!" rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto tegoroczną edycję powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tradycyjnie już inicjatywa starostwa skierowana była do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych z terenu powiatu jarocińskiego.

03 czerwca 2009
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa zakończona

Przez cały maj w siedzibie Jarocińskiego Ośrodka Kultury pracowała Powiatowa Komisja Lekarska badając zdolność mieszkańców powiatu jarocińskiego do służby wojskowej. Tegorocznej kwalifikacji wojskowej, zastępującej dotychczasowy pobór, poddanych zostało blisko 650 osób z czterech gmin naszego powiatu.

02 czerwca 2009
Informacje ogólne

Ernest Bryll w Jarocinie

plakat_bryll.jpgNiecodzienne spotkanie autorskie z Ernestem Bryllem - poetą, pisarzem, autorem tekstów piosenek, dziennikarzem, tłumaczem i krytykiem filmowym odbędzie się w czwartek 4 czerwca o godz. 17.30 w czytelni Biblioteki Głównej w Parku. Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Nie połykaj języka” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.

28 maja 2009
Informacje ogólne

Gimnazjaliści z Cielczy w starostwie

Co jakiś czas do Starostwa Powiatowego w Jarocinie pukają młodzi ludzie, którzy chcą pogłębić swą wiedzę na temat pracy samorządu powiatowego i urzędu starostwa. Niedawno gościliśmy studentów I roku Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Jarocinie. Tym razem nasz urząd odwiedzili uczniowie III klas gimnazjum w Cielczy. Młodzież spotkała się z włodarzami powiatu i podglądała pracę powiatowych urzędników.

28 maja 2009
Informacje ogólne

Boisko na jubileusz

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie ma XXV lat. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele placówki przygotowali wspaniałą uroczystość, podczas której szkole nadano imię UNICEF. Z gratulacjami i prezentami dla jubilatów pospieszyli przyjaciele szkoły. Dzieci otrzymały przybory do rysowania, książki, gry, a także ogromny tort urodzinowy. Czek o wartości 15 tys. zł przynieśli włodarze powiatu. Starosta Stanisław Martuzalski i przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski, nie ukrywając wzruszenia, jakie wywołała perfekcyjnie przygotowana część artystyczna, zapewnili o przychylności powiatu dla placówki. Zakomunikowali jednocześnie, że po szeregu inwestycji, które samorządowcy powiatowi zrealizowali wewnątrz szkoły, przekazany na ręce dyrektora placówki Grzegorza Maćkowiaka czek ma zapoczątkować budowę przyszkolnego boiska.

28 maja 2009
Informacje ogólne

Marszałek wyróżnił samorządowców

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski znalazł się w gronie siedmiu wielkopolskich włodarzy powiatów, którzy zostali wyróżnieni Odznaką Honorową za „Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Odznaczenia otrzymali także dwaj inni samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego: wójt gminy Jaraczewo – Dariusz Strugała i radny Rady Powiatu Jarocińskiego – Kasper Ekert.

28 maja 2009
Informacje ogólne

"Dwójkowicze" na Białorusi

W połowie maja delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie gościła na Białorusi, uczestnicząc w obchodach jubileuszu 100-lecia Państwowego Gimnazjum nr 1 w Stołpach. Współpraca szkół została nawiązana dzięki trwającym od kilku lat kontaktom władz Powiatu Jarocińskiego i Obwodu Stołpce.

22 maja 2009
Informacje ogólne

1000 Euro dla szkoły

W przededniu obchodów jubileuszu XXV- lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie gościli przedstawiciele Fundacji Stichting Samenwerking Veldhoven -  Jarocin. Goście przybyli na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Tacy Sami”. Uroczystym momentem wizyty było przekazanie przez członków Fundacji na rzecz szkoły symbolicznego czeku o wartości 1000 Euro.

20 maja 2009
×