otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kwiatkowski i gościna wielkopolska

Drużyna gospodarzy - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Siódma edycja okazała się szczęśliwa dla organizatorów. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął także uczeń jarocińskiej „Dwójki”, Kamil Wyduba. Praca Kamila była najlepszą ze wszystkich, które oceniałem w ciągu ostatnich kilku lat – stwierdził prof. Bernard Rzeczyński.

09 grudnia 2008
Informacje ogólne

"Schetynówki" dla powiatu!

Wszystkie wnioski dot. realizacji inwestycji drogowych z udziałem powiatu jarocińskiego  otrzymały  dofinansowanie z budżetu państwa w ramach tzw. „schetynówek”.

05 grudnia 2008
Informacje ogólne

Twoje życie - twój wybór

Inspiracja młodych ludzi do podejmowania słusznych decyzji w życiu przyświeca pomysłodawcom programu „Twoje życie - twój wybór”. Na realizację projektu, Starostwo Powiatowe w Jarocinie stara się pozyskać dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.

04 grudnia 2008
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs o powstaniu

142 uczniów z 22 szkół podstawowych powiatu jarocińskiego wzięło udział w powiatowym konkursie historycznym pt. ,,Powstanie Wielkopolskie w naszej pamięci”. Zespołowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Wilkowyi. Drugie miejsce przypadło Niepublicznej Szkole Podstawowej w Siedleminie, a trzecie Szkole Podstawowej w Żerkowie.

03 grudnia 2008
Informacje ogólne

Debatowali po angielsku

Jakub Przybylski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie został zwycięzcą tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Na drugim miejscu uplasowała się Judyta Matołka z Pleszewa. Zaszczytne trzecie miejsce przypadło także uczniowi jarocińskiego "ogólniaka" - Łukaszowi Praczykowi.


02 grudnia 2008
Informacje ogólne

Konsultanci z Jarocina szkolą przedsiębiorców

Od niespełna roku w Starostwie Powiatowym w Jarocinie działa jeden z dwunastu Punktów Informacyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W ramach swej działalności konsultanci z Jarocina przeprowadzają bezpłatne szkolenia  informacyjno – promocyjne. Zapoznajemy uczestników z dotychczasową pracą punktu oraz wymogami formalnymi aplikowania o środki w ramach dwóch działań Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (Działania 1.1. i Działania 1.2), adresowanymi bezpośrednio do przedsiębiorców z Wielkopolski – informuje Jarosław Raś ze starostwa w Jarocinie.  W ubiegłym miesiącu przeprowadziliśmy cztery spotkania w: Jarocinie, Śremie, Środzie Wlkp. i Krotoszynie – dodaje.

02 grudnia 2008
Informacje ogólne

Uhonorowani przez premiera

Sześcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Uhonorowani zostali najlepsi uczniowie szkół, które kończą się uzyskaniem świadectwa dojrzałości. Stypendium w wysokości 2500 zł przyznawane jest jednorazowo za wyniki w nauce uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danym typie szkoły średnią ocen. Minimalna wymagana średnia wynosiła 4,75. Uroczyste spotkanie, podczas którego wyróżniono ponad 300 uzdolnionych osób z Wielkopolski odbyło się w sali audiowizualnej Centrum Wykładowo - Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej.

Stypendia otrzymali: ZSP nr 1 w Jarocinie - Monika Smolińska, Bartosz Kubiak; ZSP nr 2 w Jarocinie – Agnieszka Kasprzak, Aleksandra Marcinowska; ZSO w Jarocinie – Agata Jajor;ZSO w Tarcach - Monika Grygiel

02 grudnia 2008
Informacje ogólne

"Schetynówki" dla powiatu?

Ponad 200 wniosków o dofinansowanie remontów i budowy dróg w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” wpłynęło do wojewody wielkopolskiego. Są wśród nich także projekty dotyczące dróg leżących na terenie powiatu jarocińskiego: ul. Dworcowej w Golinie, drogi Bachorzew – Wilkowyja oraz drogi Klęka - Żerków. Zgodnie z pomysłem wicepremiera Grzegorza Schetyny najlepsze projekty uzyskają wsparcie finansowe rządu w wysokości 50% kosztów realizacji inwestycji, pozostałe 50% muszą wyasygnować samorządy. Na podjęcie decyzji w sprawie dofinansowania musimy poczekać do 5 grudnia.

02 grudnia 2008
Informacje ogólne

Powiat na półmetku

Nowoczesne wyposażenie szpitala, szereg inwestycji w oświacie i pomocy społecznej, remont 50 km dróg to efekt dwuletniej pracy samorządowców powiatu jarocińskiego. Nakłady inwestycyjne dwóch lat naszej działalności już teraz przekroczyły czteroletnie wysiłki poprzedniej kadencji i są pięć razy większe od nakładów inwestycyjnych I kadencji – podsumowuje starosta Stanisław Martuzalski.

01 grudnia 2008
Informacje ogólne

Medal od kombatantów

Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przyznał Staroście Jarocińskiemu Stanisławowi Martuzalskiemu medal za zasługi dla związku. Stanisław Martuzalski został uhonorowany za wspieranie organizacji kombatanckich działających na terenie powiatu jarocińskiego. Medal wręczony został podczas sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się 27 listopada. Odznaczenie wraz z gratulacjami przekazali staroście prezes kotlińskiego koła ZKRPiBWP - ppor. Antoni Wojtasiak, z-ca prezesa - ppor. Władysław Kaganek oraz st. kpr. Stanisław Kaganek.

28 listopada 2008
Informacje ogólne

Szkolenie

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

zaprasza na szkolenie

z zakresu stosowania ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie,

które odbędzie się 2 grudnia 2008 roku o godz. 10.00

w sali nr 30

Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

26 listopada 2008
Informacje ogólne

Konkurs "HIV/AIDS nie zna granic" rozstrzygnięty

Znamy już laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego na komiks pod hasłem „HIV/AIDS nie zna granic”. Do etapu wojewódzkiego wytypowana została praca Dominika Mettlera, ucznia klasy I e Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

25 listopada 2008
×