otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Radzili o ptasiej grypie

Zagrożenie wystąpienia choroby ptasiej grypy było głównym tematem spotkania, które odbyło się w miniony piątek w jarocińskim starostwie. Do udziału w naradzie starosta zaprosił przedstawicieli wszystkich gmin z terenu powiatu jarocińskiego.

11 grudnia 2007
Informacje ogólne

Doskonalenie nauczycieli

    W dniu 11 grudnia 2007r. o godz.13.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, ul. T. Kościuszki 31 odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli fizyki z powiatu i miasta Jarocin.

07 grudnia 2007
Informacje ogólne

Mikołaje są wśród nas

Dziś wszyscy bez względu na wiek wypatrują niezwykłej osoby, Świętego Mikołaja.  Przylepione do okien małe twarzyczki uśmiechają się błogo na myśl o odwiedzinach miłego gościa. Bardziej niecierpliwe maluchy przeszukują trzewiczki licząc na to, że znajdą w nich coś słodkiego.

06 grudnia 2007
Informacje ogólne

Pieniądze na kulturę

    Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury, realizowane w roku 2008. Oferty przyjmowane są  do dnia 7 stycznia 2008 r.

05 grudnia 2007
Informacje ogólne

Nowy szef SANEPiD-u

Zygmunt Jasiński został powołany na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarocinie. Zastąpił wieloletniego szefa jarocińskiej placówki Eugeniusza Żurka, który kilka miesięcy temu odszedł na emeryturę.

05 grudnia 2007
Informacje ogólne

Autorski budżet

Do 15 listopada Zarząd Powiatu w Jarocinie intensywnie pracował nad projektem budżetu na rok 2008. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego pierwszy autorski budżet obecnego Zarządu Powiatu w formie projektu uchwały. Drugi egzemplarz został przekazany do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o/Kalisz.

05 grudnia 2007
Informacje ogólne

Róg obfitości dla mieszkańców

Bądźmy dumni z przeszłości, dokonań będących naszym udziałem. Budujmy przyszłość na miarę naszych oczekiwań i ambicji – takie przesłanie wystosowali jarocińscy rajcy podczas okolicznościowej Sesji Rady Miejskiej, która zakończyła obchody jubileuszu 750-lecia Jarocina. Na kolejne lata budowania świetlanej przyszłości jubilaci otrzymali w prezencie symboliczny Róg Obfitości.

05 grudnia 2007
Informacje ogólne

Uczą się od naszych samorządowców

Delegacja urzędników Gabinetu Ministrów Ukrainy gościła w czwartek w Jarocinie. Wizyta studyjna była częścią większego projektu realizowanego na Ukrainie przez National Democratic Institute for International Affairs, mającego na celu demokratyzację oraz polepszenie jakości sprawowania władzy przez urzędy i instytucje państwowe.

29 listopada 2007
Informacje ogólne

III POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Szymon Dolata – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wielkopolskiej został laureatem III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Do rywalizacji w tegorocznej edycji konkursu stanęli uczniowie z 4 szkół z terenu powiatu jarocińskiego i wspomnianego liceum ze Środy Wlkp.

27 listopada 2007
Informacje ogólne

25 lat kapłaństwa

W niedzielę 25 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla ksiądz Andrzej Sośniak - Proboszcz Parafii pod tym samym wezwaniem obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Władze powiatu podziękowały jubilatowi za dotychczasowe dobro, życząc na dalsze lata posługi: Bożej miłości,  ludzkiej dobroci i żelaznego zdrowia.

27 listopada 2007
Informacje ogólne

Udana akcja PCK

1340,180 litrów krwi oddali krwiodawcy w trwającej dwa lata akcji „750 litrów Krwi na 750-lecie Miasta Jarocina”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez PCK z okazji jubileuszu Jarocina przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas listopadowej uroczystości z okazji obchodów Honorowego Dawstwa Krwi uhonorowano ponad 60 uczestników akcji. Jej głównemu organizatorowi prezesowi jarocińskiego oddziału PCK Tadeuszowi Zajdlerowi gratulowano pomysłu i organizacji przedsięwzięcia.

26 listopada 2007
Informacje ogólne

Piękny koncert u Franciszkanów

Połączone siły chóru im. K.T. Barwickiego, chóru Kameralnego Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Poznaniu oraz orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Kaspra Ekerta wystąpiły wczoraj w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Jarocina i 120-lecia powiatu.

26 listopada 2007
×