otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Najlepsi w kategorii bibliotek powiatowych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zajęła I miejsce w kategorii bibliotek powiatowych w konkursie „Czytanie – moja pasja”, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 maja w kaliskim ratuszu podczas obchodów Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

19 maja 2009
Informacje ogólne

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o pandemii

Zagrożenie wystąpienia pandemii grypy wywołanej wirusem A/H1N1 było przedmiotem posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie, które odbyło się w siedzibie starostwa.

15 maja 2009
Informacje ogólne

Fundusze Europejskie dla środowisk wiejskich

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów zaprasza przedstawicieli środowisk wiejskich na spotkanie dotyczące możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich. Spotkanie odbędzie się 29 maja w restauracji „Dziupla” w Jarocinie.

14 maja 2009
Informacje ogólne

O miłości...- wierszem

29 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Jarocinie i Gazety Jarocińskiej.

14 maja 2009
Informacje ogólne

Komputery i serwer dla powiatu

Ponad 30 tys. zł pozyskało Starostwo Powiatowe w Jarocinie na dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego oraz oprogramowania ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotację przyznał Sejmik Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Nowy, bardziej wydajny sprzęt usprawni pracę i przyczyni się do szybkiego załatwiania spraw w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Wydziale Budownictwa i Środowiska – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

12 maja 2009
Informacje ogólne

Dobra zabawa po europejsku

Kolorowo, wesoło i międzynarodowo – tak można podsumować imprezę zorganizowaną na jarocińskim rynku z okazji 5. rocznicy uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. Sobotni piknik przyciągnął mieszkańców powiatu jarocińskiego, którzy doskonale się bawili, m.in. startując w konkursach, za udział w których otrzymywali europejskie upominki.

11 maja 2009
Informacje ogólne

Dzień Zwycięstwa

8 maja, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z organizacjami kombatanckimi uczciły Dzień Zwycięstwa składając kwiaty w miejscach pamięci ofiar II wojny światowej.

11 maja 2009
Informacje ogólne

Akcja zwalczania wścieklizny u lisów

Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 09.05.09 do 19.05.09 planowane jest przeprowadzenie wiosennej akcji wykładania z samolotów immunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa wielkopolskiego.

06 maja 2009
Informacje ogólne

Będzie przekształcenie szpitala

Radni Powiatu Jarocińskiego podjęli uchwałę rozpoczynającą proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem ma być samorząd powiatu. Zdaniem rady nowe zarządzanie przyczyni się do podniesienia jakości usług oraz pozwoli dostosować placówkę do obowiązujących standardów. Konsekwencją przekształceń będzie przejęcie przez samorząd zobowiązań, jakie pozostaną po publicznym szpitalu. Jak zapewniał podczas sesji starosta Stanisław Martuzalski praca szpitala w trakcie procesu jego przekształcania będzie odbywała się tak, jak do tej pory i każdy pacjent bez ograniczeń będzie mógł skorzystać z usług medycznych placówki. Decyzja Rady Powiatu Jarocińskiego będzie teraz konsultowana m.in. z radami gmin oraz pracownikami szpitala.

04 maja 2009
Informacje ogólne

3 maja w Jarocinie

218 lat temu, Sejm zwany Wielkim uchwalił - jako pierwszą w Europie i drugą na świecie - nowoczesną spisaną Ustawę Rządową nazwaną Konstytucją 3 Maja. Data jej uchwalenia - 3 maja 1791 roku - weszła do historii, jako jedna z ważniejszych w dziejach Polski.

W niedzielne południe – 3 maja - jarocińskie organizacje społeczne, delegacje miejscowych szkół, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych oraz władze powiatu i gminy uczciły kolejną rocznicę tego niezwykłego wydarzenia składając kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa. Następnie barwny korowód pocztów sztandarowych przeszedł ulicami miasta do kościoła p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie, by uczestniczyć w okolicznościowej mszy św.

04 maja 2009
Informacje ogólne

Kolacja w morskich głębinach

Dwie uczennice z ZSP nr 1 w Jarocinie zostały laureatkami VI Międzyszkolnego Konkursu Gastronomicznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu. Iwona Przybylak zwyciężyła w kategorii na najlepszą aranżację stołu, natomiast Michalina Urbaś zajęła drugie miejsce w kategorii kulinarnej.


04 maja 2009
Informacje ogólne

Świdectwa rozdane, matury tuż, tuż

Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, a 4 maja, egzaminem z języka polskiego, rozpoczynają matury. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w uroczystości uczestniczyli także absolwenci kończący tę szkołę 50 lat temu.

29 kwietnia 2009
×