otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiat oferuje 140 tys. zł

Za kilka dni, 11 marca, upłynie termin składania ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji oraz upowszechniania kultury fizycznej i sportu a także krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Do konkursu ogłoszonego przez Zarząd Powiatu w Jarocinie mogą przystąpić organizacje pożytku publicznego oraz jednostki organizacyjne nadzorowane lub prowadzone przez samorząd terytorialny. Na realizację przedsięwzięć kulturalnych i sportowych samorząd przeznaczył 140 tys. zł. Komisja konkursowa pod przewodnictwem wicestarosty Przemysława Musielaka ogłosi wynik konkursu do 25 marca.

06 marca 2009
Informacje ogólne

Najlepsi i najpopularniejsi

Rozstrzygnięto plebiscyt na najlepszego i najpopularniejszego sportowca Ziemi Jarocińskiej w 2008 roku. Największą popularnością wśród czytelników „Gazety Jarocińskiej” cieszył się  Jakub Osuch z Victorii Jarocin. Laureat został uhonorowany przez władze powiatu jarocińskiego markowym sportowym zegarkiem.

06 marca 2009
Informacje ogólne

Nowe plany komisji rady

Ambitne założenia narzucili sobie samorządowcy powiatowi zatwierdzając plany pracy stałych komisji rady na rok 2009. Radni uchwali także plan kontroli Komisji Rewizyjnej, przed którą w tym roku ogrom pracy. Po przeanalizowaniu wykorzystania środków przez Ośrodki Interwencji Kryzysowej oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, kontrolą objęty zostanie Zarząd Dróg Powiatowych w zakresie przebiegu realizacji inwestycji i remontów na drogach powiatowych. Na wrzesień zaplanowano kompleksową inspekcję Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Radni sprawdzą dostępność i poziom świadczeń oraz gospodarowanie mieniem i gospodarkę finansową. W 2009 roku członkowie komisji rewizyjnej skontrolują także realizację zadań i wykorzystanie środków przez kluby sportowe dotowane przez powiat oraz wykorzystanie środków na delegacje służbowe oraz wyjazdy służbowego samochodu starostwa.

04 marca 2009
Informacje ogólne

Strategia rozwiązywania problemów społecznych

Rada Powiatu Jarocińskiego przyjęła Powiatową Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych. Zatwierdzenie dokumentu umożliwia budowanie na terenie powiatu zintegrowanego systemu pomocy społecznej i pozyskiwanie środków z budżetu państwa oraz funduszy pomocowych na realizację zadań określonych w strategii. Podstawowym warunkiem wdrażania strategii jest dobra współpraca samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie powiatu i włączających się w jej realizację.

03 marca 2009
Informacje ogólne

VII Regionalne Zawody Chemiczne

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie znalazło się w gronie najlepszych chemików w regionie. Izabela Koch zajęła trzecie miejsce, a Łukasz Praczyk - czwarte miejsce w VII Regionalnych Zawodach Chemicznych, które odbyły się 10 lutego 2009 roku. Jarociński „ogólniak” pełnił rolę gospodarza tegorocznej edycji konkursu, a pracami organizacyjnymi kierowała nauczycielka chemii Irena Ratajczak. W zawodach udział wzięły reprezentacje pięciu powiatów, a dziewięciu szkół: z I LO i IV LO w Kaliszu, z I LO w Kępnie, z LO i ZSP nr1 w Krotoszynie, z II LO i III LO w Ostrowie, z I LO i SLO w Jarocinie (razem 22 osoby). Zawodnicy mieli do rozwiązania pięć zadań problemowych z różnych działów chemii. Maksymalną ilość punktów i zarazem pierwsze miejsce zdobyła Karolina Grześkowiak z II LO w Ostrowie, drugie miejsce Dawid Kamiński (I LO Kalisz) i Mateusz Chwołka (I LO Kępno), trzecią lokatę zajęła Izabela Koch (I LO Jarocin), a czwartą Łukasz Praczyk (I LO Jarocin) i Martyna Maćkowiak (II LO Ostrów). Fundatorem nagród i dyplomów było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. W przyszłym roku organizatorem zawodów chemicznych będzie powiat krotoszyński.

02 marca 2009
Informacje ogólne

Konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą Funduszom Europejskim w Wielkopolsce

Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Jarocinie informuje, iż Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs dla wszystkich osób, które w okresie od 30 kwietnia 2008 roku do 16 października 2009 roku broniły lub zamierzają przystąpić do obrony pracy magisterskiej poświęconej Funduszom Europejskim i ich wpływom na rozwój regionu, a przede wszystkim poświęconej Wielkopolskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007 – 2013.

26 lutego 2009
Informacje ogólne

Zespół Folklorystyczny "Snutki" ma 25 lat

W minioną sobotę Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potarzycy świętował 25-lecie działalności. Z życzeniami do jubilatów pospieszyło wielu gości, także władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego, które ufundowały dla zespołu kapelusze.

25 lutego 2009
Informacje ogólne

Nabór wniosków na Działanie 1.2 Tworzenie i rozwój MSP

Punkt Informacyjny WRPO w Jarocinie informuje, iż zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, podjętą na posiedzeniu w dniu 12 lutego br., 20 lutego br. - ogłoszono konkurs na Działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP w ramach Wielkopolskich Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.23 lutego 2009
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w "Dwójce"

13 lutego 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie odbyły się Dni Otwarte Szkoły.  Gimnazjalistów witał osobiście dyrektor szkoły – Witold Bierła. Frekwencja podczas Dni Otwartych Szkoły dopisała. Mury „Dwójki” odwiedziło 450 gimnazjalistów. Oprócz młodzieży z Jarocina, na Franciszkańskiej 2 pojawili się również uczniowie z Borku Wlkp., Jaraczewa, Woli Książęcej,  Goliny, Cielczy, Chociczy, Kotlin, Żerkowa, Rusko, Dobrzyca.

20 lutego 2009
Informacje ogólne

Bezpieczne przekształcenie

Starosta Stanisław Martuzalski uczestniczył w konferencji dla samorządowców pt. „Ratujemy polskie szpitale”. W spotkaniu wzięli udział premier Donald Tusk oraz minister zdrowia Ewa Kopacz. Podczas warszawskiej konferencji przedstawiony został program „Ratujemy polskie szpitale”, który  ma umożliwić jednostkom samorządu terytorialnego skuteczne i bezpieczne przekształcenie szpitali.

20 lutego 2009
Informacje ogólne

Spotkanie z Afryką

Na zakończenie kampanii Unicef „Na ratunek dzieciom w Kongo” w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowano „Spotkanie z Afryką”, w ramach którego do szkoły przyjechał doktor nauk ekonomicznych Killion Munyama, wykładowca na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 

16 lutego 2009
Informacje ogólne

Miłość niejedno ma imię...

Weronika Krzynowek z ZSO i Patryk Nowaczyk z ZSP nr 2 zajęli eksekwo pierwsze miejsce w powiatowym konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…”. Konkurs odbył się w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie 12 lutego 2009.

16 lutego 2009
×