otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kolejne konkursy WRPO

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 – 2013 ogłosił nabory wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla:

02 lipca 2008
Informacje ogólne

Za zasługi dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

01 lipca 2008
Informacje ogólne

Folklor po raz jedenasty

Już za kilka dni rozpoczną się XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Imprezie towarzyszyć będzie Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego organizowana przez jarocińskie starostwo.

01 lipca 2008
Informacje ogólne

Mini Igrzyska w Jarocinie

Chiński maraton, gazeciarz, sadzenie ryżu, wyścig smoków i wyścigi rydwanów to tylko kilka z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Mini Igrzyska ruszyły kilka tygodni temu, a ich kulminacja odbyła się 14 czerwca 2008 roku.

01 lipca 2008
Informacje ogólne

Remonty na Kościuszki i Szubiankach

Już wkrótce rozpocznie się remont budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Po wielu latach starań „Ogólniak” doczeka się wymiany dachu, okien i drzwi oraz naprawy elewacji.


30 czerwca 2008
Informacje ogólne

Budowa boiska rusza jesienią

Wniosek powiatu o dofinansowanie przebudowy obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, choć przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną, nie uzyskał dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Mimo tego, Zarząd Powiatu podjął decyzję o realizacji przedsięwzięcia, w nieco węższym zakresie.

30 czerwca 2008
Informacje ogólne

Drogowcy pracują w pocie czoła

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja remontom i pracom budowlanym na drogach powiatowych. Zakończono już ścinkę poboczy o łącznej długości przekraczającej 13 tys. m2 na odcinkach dróg w Chrzanie, Radlinie, Tarcach i Woli Książęcej. Odtworzono i oczyszczono rowy o łącznej długości ponad 1800 mb w: Żółkowie, Brzóstkowie, Kadziaku i Rusku. W ramach poprawy bezpieczeństwa ustawiono 350 mb barier w Twardowie, Brzóstkowie i Wilczy. Zakończono już także prace związane z II etapem przebudowy drogi Komorze- Kotlin- Fabianów w miejscowości Żerniki. Budowlańcy wzięli się też za powiatowe chodniki, m.in. na ul. Osieckiej w Mieszkowie, na ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi oraz chodnik w Raszewach. Na drogach powiatu łatane są także dziury w ramach tzw. remontów cząstkowych. Na przełomie czerwca i lipca, na wybranych odcinkach dróg powiatowych. realizowane będzie ich powierzchniowe utrwalanie.

30 czerwca 2008
Informacje ogólne

Między nami rodzinami

Piknik rodzinny połączony z zabawami dla najmłodszych towarzyszył festynowi zorganizowanemu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Do wspólnego świętowania i wzajemnego poznania się rodzin zostały zaproszone również dzieci z Domu Dziecka w Dobieszczyźnie prowadzonego przez siostry Salezjanki.

27 czerwca 2008
Informacje ogólne

Segreguj odpady

160 prac konkursowych stanowiących propozycję kalendarza lub broszury promującej segregację odpadów wpłynęło w ramach IX edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom - STOP!”. Oficjalne ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem okazałych nagród, odbyło się na terenie obiektów rekreacyjnych przy oczyszczalni ścieków w Cielczy.

27 czerwca 2008
Informacje ogólne

Uwaga na fotoradary

Kilka dni temu Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie zamontował dwa fotoradary, które będą mobilizowały zuchwałych kierowców do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Oba „podglądacze” zamontowano przy drodze krajowej nr 11: jeden w Cieczy, drugi w Kotlinie. Na przygotowanie dokumentacji, map, stałego projektu zmiany organizacji ruchu oraz montaż urządzeń ZDP w Jarocinie przeznaczył ok. 4 tys. zł.

27 czerwca 2008
Informacje ogólne

Szansa na dofinansowanie

Powiat Jarociński ma duże szanse na dofinansowanie budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Nie ukrywam, że nasz projekt jest wysoko oceniany i głęboko wierzę, że w najbliższych dniach na moim biurku pojawi się dokument z ostateczną, pozytywną decyzją o przyznaniu 200 tys. zł, o które zabiegamy - informuje starosta Stanisław Martuzalski.

26 czerwca 2008
Informacje ogólne

Nowa jakość współpracy

Nowa jakość współpracy samorządu powiatowego z przedsiębiorcami przyświecała spotkaniu, które odbyło się w połowie czerwca w Słupi. Forum Gospodarcze Powiatu Jarocińskiego, bo o nim mowa, miało na celu wypracowanie takich propozycji współpracy, które przełożą się na korzyści zauważalne przez przedsiębiorców, co w konsekwencji służyć będzie rozwojowi powiatu jarocińskiego.

26 czerwca 2008
×