otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Miłość krzyżem się mierzy

Organizacje kombatanckie z terenu powiatu jarocińskiego wspólnie z harcerzami i władzami samorządowymi oddały hołd ofiarom sowieckiej okupacji rozpoczętej 17 września 1939 roku. W 69. rocznicę tego wydarzenia delegacje złożyły kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie.

18 września 2008
Informacje ogólne

Szkoły odpowiedziały na apel

Kilkadziesiąt kartonów i torebek z artykułami szkolnymi zebrały placówki oświatowe z terenu powiatu jarocińskiego w ramach akcji zainicjowanej przez senator Małgorzatę Adamczak i starostę jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego. Na apel będący wyrazem solidarności z poszkodowanymi przez trąbę powietrzną mieszkańcami powiatu strzeleckiego, odpowiedziało 12 placówek z terenu powiatu jarocińskiego, od przedszkolaków poczynając, na uczniach szkół ponadgimnazjalnych kończąc.  

16 września 2008
Informacje ogólne

Akordeony i "Czesław Śpiewa"

5 października rusza kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. Organizatorzy imprezy zapowiadają szereg atrakcji, wśród których będzie można „na żywo” posłuchać i obejrzeć tegoroczne zjawisko muzyczne – projekt „Czesław Śpiewa”. W ramach festiwalu odbędą się także warsztaty muzyczne „Piazzola – muzyka mistrza”. Zajęcia dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży z Wielkopolski poprowadzi znakomity akordeonista i bandoneonista Wiesław Prządka. Artysta wzorem Astora Piazzolli - wybitnego wirtuoza bandoneonu wprowadzi także szerszą publiczność w tajniki gry tym instrumencie podczas swojego recitalu w Słupi.

16 września 2008
Informacje ogólne

Remont w starostwie

Od kilku tygodni trwa remont pomieszczeń głównej siedziby jarocińskiego starostwa. Prace mają zakończyć się do 31 października. Musieliśmy podjąć decyzję o przeprowadzeniu remontu, ponieważ biura urzędu powiatowego nie były odnawiane co najmniej od 1999 roku – mówi sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht.

11 września 2008
Informacje ogólne

Jubileusz DPS w Zakrzewie

... niech praca dla dobra wspólnego wyda owoce stokrotne... Tę myśl i życzenie przedstawiciele władz samorządowych powiatu dedykowali wszystkim, którzy przez ostatnie 60 lat współpracowali i życzliwie wspierali Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Jubileusz był okazją do złożenia na ręce wieloletniego dyrektora Domu Konrada Krzynowka podziękowań za wielkie zaangażowanie oraz profesjonalizm kadry pracowniczej, które dają gwarancję wysokiego poziomu i jakości świadczonych usług. Obecny na uroczystości starosta Stanisław Martuzalski życzył mieszkankom Domu najlepszych efektów terapeutycznych oraz rehabilitacyjnych, a pracownikom dużo satysfakcji z pracy, której celem jest pomoc drugiemu człowiekowi.

09 września 2008
Informacje ogólne

Równać szanse 2008

Do 1 października można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2008. W ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności można pozyskać dotację do 7 000 zł przyznawaną na okres 6 miesięcy.

09 września 2008
Informacje ogólne

Przedsiębiorcy w sieci

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat handlu w Internecie skorzystaj z bezpłatnego seminarium i warsztatów komputerowych w ramach „Akademii Biznesu Internetowego Serwisu Allegro pl.”. Zgłoszenia przyjmuje jarocińskie starostwo.

04 września 2008
Informacje ogólne

Do szkoły wracać czas

Chętnie przedłużyłbym wam jeszcze wakacje o tydzień, albo dwa, ale nie mam takiej mocy sprawczejpowiedział podczas rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego starosta jarociński Stanisław Martuzalski. Tym razem powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Jarocinie. Zaproszeni goście uczestniczyli w obchodach 60 – lecia warsztatów szkolnych, otwarciu boisk do piłki plażowej oraz uruchomieniu „Radia Dwójka”. Gospodarze przygotowali także krótki program artystyczny, utrzymany w kabaretowej konwencji, który rozbawił uczestników zgromadzonych na placu przed szkołą.

04 września 2008
Informacje ogólne

"Masza" w Jarocinie

Ceniona przez trenerów klubowych i Polskiej Reprezentacji Piłki Siatkowej, pracowita, ambitna, uśmiechnięta. Polscy kibice mówią na nią „Masza”. O kim mowa? O Marii Liktoras – złotej medalistce mistrzostw Europy w siatkówce, środkowej Winiar Kalisz i reprezentacji Polski. W ostatnią sobotę sierpnia zawodniczka przyjechała do Jarocina by spotkać się z uczestnikami Pikniku Rekreacyjno – Integracyjnego zorganizowanego przez Zarząd Osiedla nr 6 pod przewodnictwem Zdzisława Witczaka. Wśród gości pikniku byli m.in. starosta Stanisław Martuzalski, radny Rady Miejskiej Jarocina, sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht oraz dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie Witold Bierła, którzy towarzyszyli siatkarce wspólnie z jednym z organizatorów Henrykiem Kowalskim (na zdjęciu - pierwszy z lewej).

04 września 2008
Informacje ogólne

Najlepsi "jojarze" w Jarocinie

Ponad 40 zawodników z całej Polski „machających” Yoyo stawiło się w Jarocinie na otwartych mistrzostwach Polski Summer FreeStyle Competition. Wysoki poziom prezentowany przez „jojarzy” spowodował, że do ostatecznej rywalizacji stanęło 15 śmiałków. Wśród nich trzech reprezentantów Ziemi Jarocińskiej. Organizatorzy mistrzostw - Niezrzeszona Grupa Młodych Ludzi Machających YoYo zapowiadają, że w przyszłym roku także podejmą wyzwanie.

03 września 2008
Informacje ogólne

Wieniec Powiatu Jarocińskiego wyróżniony

Upleciony na kształt wieży wieniec Powiatu Jarocińskiego zajął III miejsce w Wojewódzko – Diecezjalnym Konkursie Wieńców Dożynkowych.


Najładniejsze symbole dożynkowe wybrano podczas wielkopolskiego święta plonów, które w ostatnią niedzielę sierpnia odbyło się w Ślesinie.
Wieniec z tegorocznych zbiorów powiatu jarocińskiego przekazał starosta jarociński Stanisław Martuzalski w towarzystwie przedstawicieli Zespołu Folklorystycznego „Goliniacy”.

03 września 2008
Informacje ogólne

Powiat w akcji "Sprzatanie świata"

Już za dwa tygodnie, 19 września, miłośnicy ekologii z terenu powiatu jarocińskiego włączą się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2008”. Celem tegorocznej edycji jest zachęcenie do sprzątania lasów, które są nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Koordynatorem przedsięwzięcia na terenie powiatu jarocińskiego jest miejscowe starostwo.

03 września 2008
×