Gminno - Powiatowe Dożynki w Górze

Znany jest już termin i miejsce tegorocznych dożynek powiatowych, których gospodarzem będzie gmina Jaraczewo. Tradycyjne święto plonów rolników powiatu jarocińskiego odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia w Górze.

10 lipca 2008

"Elektroniczne okienko" już działa

Nie musisz już przychodzić do starostwa, by złożyć dokumenty i wszcząć swoją sprawę. Możesz je przesłać drogą elektroniczną siedząc w domu i klikając myszką swojego komputera. W Starostwie Powiatowym w Jarocinie działa bowiem elektroniczny urząd podawczy (EUP) wraz z elektroniczną skrzynką podawczą (ESP) umożliwiającą doręczanie pism w formie dokumentów elektronicznych przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej.

10 lipca 2008

Na ludową nutę

XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne i VII Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego przeszły już do historii. Po trzydniowym świętowaniu pozostanie wspomnienie barwnego korowodu przemierzającego Jarocin, wspólnych śpiewów i tańców oraz radosnego biesiadowania.

07 lipca 2008

Dotacja na boisko przy "Dwójce"

Starostwo Powiatowe w Jarocinie, jako jeden ze 112 beneficjentów z całej Polski, otrzymało dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Dotację przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

04 lipca 2008

Kolejne konkursy WRPO

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 – 2013 ogłosił nabory wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dla:

02 lipca 2008

Za zasługi dla powiatu

Do końca października można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent.

Folklor po raz jedenasty

Już za kilka dni rozpoczną się XI Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Imprezie towarzyszyć będzie Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego organizowana przez jarocińskie starostwo.

Mini Igrzyska w Jarocinie

Chiński maraton, gazeciarz, sadzenie ryżu, wyścig smoków i wyścigi rydwanów to tylko kilka z wielu atrakcji sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w ramach projektu „Jarocin bliżej Pekinu”. Mini Igrzyska ruszyły kilka tygodni temu, a ich kulminacja odbyła się 14 czerwca 2008 roku.

Remonty na Kościuszki i Szubiankach

Już wkrótce rozpocznie się remont budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Po wielu latach starań „Ogólniak” doczeka się wymiany dachu, okien i drzwi oraz naprawy elewacji.

Budowa boiska rusza jesienią

Wniosek powiatu o dofinansowanie przebudowy obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, choć przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną, nie uzyskał dofinansowania w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Mimo tego, Zarząd Powiatu podjął decyzję o realizacji przedsięwzięcia, w nieco węższym zakresie.

30 czerwca 2008

Drogowcy pracują w pocie czoła

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja remontom i pracom budowlanym na drogach powiatowych. Zakończono już ścinkę poboczy o łącznej długości przekraczającej 13 tys. m2 na odcinkach dróg w Chrzanie, Radlinie, Tarcach i Woli Książęcej. Odtworzono i oczyszczono rowy o łącznej długości ponad 1800 mb w: Żółkowie, Brzóstkowie, Kadziaku i Rusku. W ramach poprawy bezpieczeństwa ustawiono 350 mb barier w Twardowie, Brzóstkowie i Wilczy. Zakończono już także prace związane z II etapem przebudowy drogi Komorze- Kotlin- Fabianów w miejscowości Żerniki. Budowlańcy wzięli się też za powiatowe chodniki, m.in. na ul. Osieckiej w Mieszkowie, na ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi oraz chodnik w Raszewach. Na drogach powiatu łatane są także dziury w ramach tzw. remontów cząstkowych. Na przełomie czerwca i lipca, na wybranych odcinkach dróg powiatowych. realizowane będzie ich powierzchniowe utrwalanie.

Między nami rodzinami

Piknik rodzinny połączony z zabawami dla najmłodszych towarzyszył festynowi zorganizowanemu z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Do wspólnego świętowania i wzajemnego poznania się rodzin zostały zaproszone również dzieci z Domu Dziecka w Dobieszczyźnie prowadzonego przez siostry Salezjanki.

27 czerwca 2008