otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W hołdzie bohaterom

1 sierpnia, w 64. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich oddały hołd jego uczestnikom składając kwiaty pod pomnikiem bohaterów Ziemi Jarocińskiej walczących o wolność i niepodległość.

04 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Policyjne awanse

Z okazji Święta Policji władze samorządowe powiatu przekazały miejscowym policjantom słowa najwyższego szacunku i uznania za profesjonalną i coraz skuteczniejszą walkę z przestępczością. Nie bacząc na trudy i niedogodności codziennej policyjnej służby coraz skuteczniej realizujecie podstawową misję Policji, jaką jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu jarocińskiego – zwrócił się do zebranych starosta Stanisław Martuzalski. Dziękując za odpowiedzialne pełnienie obowiązków służbowych dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców, starosta życzył mundurowym dobrego zdrowia i wytrwałości, a przede wszystkim odporności na pokusy i stresy. Święto Policji było okazją do wręczenia 31 policjantom awansów na wyższe stopnie.

25 lipca 2008
Informacje ogólne

Unijne miliony na powiatową drogę

Kolejne środki unijne trafią do budżetu powiatu jarocińskiego. Tym razem samorząd pozyskał ponad 9 mln zł na realizację przebudowy drogi Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska”. Dotację przyznał Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego powiatu. Inwestycja zwiększy przepustowość drogi, a tym samym skróci czas przejazdu, podnosząc jednocześnie bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników– ocenia na gorąco Zygmunt Meisnerowski przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego.

25 lipca 2008
Informacje ogólne

"Jedenastka" w projekcie sieci TEN-T

W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace, których celem jest modyfikacja dotychczasowego przebiegu Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) na terytorium Polski. W sieci ujęta została, przebiegająca przez Jarocin i Kotlin, droga S-11. Zabiegaliśmy o włączenie „jedenastki” do sieci od dawna. Ta decyzja otwiera furtkę na realizację inwestycji przy wsparciu funduszy unijnych – informuje starosta Stanisław Martuzalski.

25 lipca 2008
Informacje ogólne

Z myślą o Powstańcach Wielkopolskich

Powiat jarociński rozpoczął prace nad wykonaniem medalionów dwóch dowódców Powstania Wielkopolskiego pochodzących z Ziemi Jarocińskiej - generała Stanisława Taczaka oraz majora Zbigniewa Ostroróg - Gorzeńskiego. Odlewy wykona Piotr Mastalerz – absolwent wydziału rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie pracujący ze studentami w warsztacie ceramicznym poznańskiej ASP.

22 lipca 2008
Informacje ogólne

Starościna z Zalesia a starosta z Góry

Zaszczytna funkcja starostów Gminno-Powiatowych Dożynek, które odbędą się za miesiąc w Górze przypadła Ewie Pachurze i Jerzemu Jankowskiemu.

22 lipca 2008
Informacje ogólne

Wędkowali o puchar przewodniczącego

W pierwszą niedzielę lipca na zbiorniku w Roszkowie odbyły się Zawody Wędkarskie Spławikowo - Gruntowe „O Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego”. Imprezę zorganizowało Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Jarocin – Miasto przy wsparciu finansowym budżetu powiatu jarocińskiego. Za wędki chwycili także samorządowcy: przewodniczący rady powiatu Zygmunt Meisnerowski oraz członkowie zarządu powiatu: Andrzej Dworzyński i Zbigniew Kuzdżał.

18 lipca 2008
Informacje ogólne

Termomodernizacja "Szubianek"

Od lipca trwają prace budowlane w obiekcie przy ul. Szubianki, w którym zlokalizowane są powiatowe placówki zajmujące się pomocą społeczną i edukacją: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół Szkół Specjalnych, Poradnia Psychologiczno-Peadagogiczna, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Remonty wykonywane przez Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe Stanisław Hadrzyński z Kotlina mają zakończyć się w sierpniu.
Za ewentualne trudności wywołane remontem serdecznie przepraszamy!

17 lipca 2008
Informacje ogólne

Powiat Jarociński w obiektywie

Do końca września można nadsyłać zdjęcia do konkursu fotograficznego „Powiat Jarociński w obiektywie”. Naszym założeniem jest z jednej strony odnalezienie i uwiecznienie „na kliszy” pięknych miejsc Ziemi Jarocińskiej, które są nie do końca odkryte, z drugiej - pokazanie tych znanych, w innym, być może ciekawszym świetle – mówi Aldona Łyskawińska, kierownik kancelarii starosty w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, które jest organizatorem przedsięwzięcia.

16 lipca 2008
Informacje ogólne

65 tys. zł dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej

Samochód osobowy i zestaw komputerowy z oprogramowaniem, monitorem i nagrywarką DVD wzbogacą wyposażenie Ośrodka Interwencji Kryzysowej działającego w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. Zakupy sfinansowane zostaną z dotacji, którą powiat jarociński pozyskał z budżetu województwa wielkopolskiego. W ramach dofinansowania wynoszącego łącznie blisko 65 tys. zł dodatkowo zaplanowano: wyciszenie „Niebieskiego pokoju” oraz zakup kamery cyfrowej i zestawu łączności bezprzewodowej.

16 lipca 2008
Informacje ogólne

Sala sportowa dla "Dwójki"

Powiat Jarociński zamierza wybudować salę sportową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Planuje się, że inwestycja pochłonie ponad 7 mln zł. Samorządowcy szukają więc pozabudżetowych źródeł finansowania tego ogromnego przedsięwzięcia. Złożyli wniosek do WRPO ubiegając się o dofinansowanie 75% wartości projektu.

15 lipca 2008
Informacje ogólne

Marszałek Poślednia w Jarocinie

10 lipca na zaproszenie samorządowców powiatu do Jarocina przyjechała Krystyna Poślednia - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Robocza wizyta była okazją do zaprezentowania powiatowych inwestycji i potrzeb z zakresu ochrony zdrowia i oświaty. Pani marszałek odwiedziła m.in. Szpital Powiatowy w Jarocinie, który został rozbudowany dzięki unijnej dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz zapoznała się z potrzebami z zakresu wyposażenia nowego obiektu w specjalistyczny sprzęt medyczny. Marszałek Poślednia odwiedziła także teren przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie planowany pod budowę sali gimnastycznej. Na realizację przedsięwzięcia powiat zabiega o dofinansowanie w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2012. Wizyta pani marszałek była również okazją do pochwalenia się licznymi inwestycjami realizowanymi w okresie wakacyjnym przez samorząd powiatowy w szkołach i placówkach oświatowych: termomodernizacja budynku przy ul. Szubianki, czy remont dachu i odnowienie elewacji budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

14 lipca 2008
×