otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet


d_kobiet02.jpg   d_kobiet05.jpg

d_kobiet03.jpg   d_kobiet04.jpg                        

10 marca 2008
Informacje ogólne

Z łowiectwem za pan brat

Warsztaty przyrodnicze, pokaz budek dla ptaków oraz prezentacja multimedialna o bobrach to tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Międzypowiatowego Konkursu Łowieckiego. Impreza, która przyciągnęła miłośników łowiectwa i przyrody odbyła się w na początku marca w Woli Książęcej.

10 marca 2008
Informacje ogólne

Unijne pieniądze dla mikroprzedsiębiorców

regulamin.jpg

Od dzisiaj mikroprzedsiębiorcy mogą składać wnioski na Działanie 1.1 Rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na działanie przeznaczono 8 mln zł, a wnioski można składać przez 30 dni.

10 marca 2008
Informacje ogólne

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet...

Nie rajstopami i nie goździkami, tylko tulipanami i tortem własnoręcznie… krojonym i podanym przez włodarzy powiatu uczczono tradycyjny Dzień Kobiet w starostwie. Zaproszone na uroczysty poczęstunek panie były pod wrażeniem krzątających się wokół nich mężczyzn parzących niezwykle smaczną kawę i podających z gracją pyszny tort. Atrakcje piątkowego popołudnia nie miały granic, bowiem jak dowiedzieliśmy się z wiarygodnego źródła, panowie do późnych godzin wieczornych sprzątali świąteczną zastawę. A że starali się bardzo, przekonaliśmy się w poniedziałek rano. Błyszczało, oj błyszczało!
Zobacz galerię

10 marca 2008
Informacje ogólne

Będzie obwodnica Jarocina

O problemie komunikacyjnym stolicy powiatu mówi się od dawna. Do tego, jak bardzo Jarocinowi potrzebna jest obwodnica nie trzeba nikogo przekonywać. Władze powiatu i gminy Jarocin podejmowały już wiele inicjatyw w tej sprawie, jednak dopiero teraz w Warszawie zapadły konkretne decyzje, o których poinformował podczas kolejnej wizyty w Jarocinie sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński.

03 marca 2008
Informacje ogólne

Dotacja na parki

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zasilą budżet powiatu jarocińskiego. Dotacja w wysokości 30 tys. zł przeznaczona będzie na rewaloryzację zabytkowych parków.

03 marca 2008
Informacje ogólne

Najważniejsza decyzja gimnazjalisty

Już niebawem uczniowie trzecich klas gimnazjów staną przed niełatwą decyzją wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, a co za tym idzie zawodu, który w przyszłości pozwoli im utrzymywać rodzinę i realizować życiowe zamierzenia. Jedną z inicjatyw, która ma ułatwić wybór są organizowane od sześciu lat Targi Edukacyjne Powiatu Jarocińskiego.

03 marca 2008
Informacje ogólne

Marszałek otworzył jarociński punkt WRPO

Od 1 lutego w jarocińskim starostwie funkcjonuje jeden z dziesięciu Punktów Informacyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jarociński punkt został oficjalnie otwarty przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Przyjazd przedstawiciela Zarządu Województwa Wielkopolskiego do Jarocina był okazją do przybliżenia władzom wojewódzkim trzech projektów unijnych, które powiat jarociński zamierza złożyć do WRPO. Pierwszy to budowa drogi Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska, drugi – budowa sali gimnastycznej przy ZSP nr 2 w Jarocinie, trzeci – wyposażenie nowej części szpitala powiatowego (projekt złoży Szpital Powiatowy w Jarocinie). Pierwsza tura konkursów rozpoczęła się 25 lutego, o czym informowaliśmy kilka dni wcześniej.

03 marca 2008
Informacje ogólne

Pierwsze konkursy w ramach WRPO na lata 2007-2013

    25 lutego br. rozpoczynają się pierwsze konkursy w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

więcej

25 lutego 2008
Informacje ogólne

Hit dla Jarociniaka

Jarocińska Firma BOSCH Service Elektromechanika Pojazdowa Jacka Sopniewskiego została wyróżniona w Konkursie Gospodarczo – Samorządowy HIT Wielkopolski 2007. Uznanie kapituły zyskała dzięki świadczeniu wysokiej jakości usług w zakresie diagnostyki i naprawy elektroniki w pojazdach samochodowych.

21 lutego 2008
Informacje ogólne

"Miłość niejedno ma imię..."

Adrianna Kardas uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie zajęła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…”. O zwycięstwie przesądziła doskonała interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Miłość szczęśliwa”.

19 lutego 2008
Informacje ogólne

Projektują salę przy "Dwójce"

Trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowej sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Dokumentację przygotowuje Pracownia Projektowa Architektoniczno – Budowlana mgr inż. arch Przemysław Sturgólewski z Kalisza, która została wybrana w drodze przetargu. Projekt ma być gotowy do końca lutego.

19 lutego 2008
×