Konsumencie, nie daj się!

W 2007 roku Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Jarocinie udzielił 329 porad i pomocy prawnej. W stosunku do roku poprzedniego ilość podejmowanych spraw wzrosła dwukrotnie.

13 lutego 2008

Szubianki z EkoFunduszu

Kolejne środki z EkoFunduszu zasilą budżet powiatu jarocińskiego. Tym razem wspólnie ze Spółdzielnią Inwalidów „Współpraca” powiat zabiegał o dotację na termomodernizację budynków przy ul. Szubianki. EkoFundusz zrefunduje blisko 50% wartości inwestycji, która ma kosztować ponad 1,3 mln zł.

Zatrzymać wojsko

Od kilku lat w Jarocinie mówi się o likwidacji jednostki wojskowej. Temat powraca jak bumerang i budzi zainteresowanie mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Decyzją Ministra Obrony Narodowej stacjonujący w Jarocinie 16. batalion usuwania zniszczeń lotniskowych ma zostać przeniesiony do Powidza. Wyznaczono termin - 31 grudnia 2008 roku.

Samochód z oszczędności

Dzięki ubiegłorocznym oszczędnościom Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie wzbogacił się o samochód marki „Citroen Jumper”. Nowy wóz zastąpił wysłużonego „Żuka”. Kosztował ok. 40 tys. zł i będzie wykorzystywany do bieżącego utrzymania dróg powiatowych.

Powiat docenia sportowców

Zawodnicy i ich trenerzy, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym mogą ubiegać się o nagrodę starosty. Na styczniowej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę, która określa szczegółowe zasady i tryb przyznawania nagród, medali, statuetek i dyplomów.

Sięgnij po unijną kasę

Poszukujesz jasnych i szczegółowych informacji na temat procedur i zasad wyboru projektów finansowanych ze środków unijnych, przyjdź do Punktu Informacyjnego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Od 1 lutego działa on w jarocińskim starostwie.

Usprawniają starostwo

Z nowym rokiem w jarocińskim starostwie nastały zmiany. Zmniejszono liczbę wydziałów, zlikwidowano referaty, większą swobodę działania w zakresie organizacji pracy przekazano naczelnikom.

Powiat zmienił bank

Od 1 stycznia obsługą bankową powiatu jarocińskiego zajmuje się Bank PKO BP S.A. Umowa zawarta na 2,5 roku obejmuje świadczenie usług dla: starostwa powiatowego i wszystkich 16 jednostek podległych obecnie powiatowi.

Zmiany w Poradni

Pod koniec ubiegłego roku zmieniła siedzibę Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jarocinie. Obecnie znajduje się na parterze budynku przy ul. Szubianki 21. Dysponuje jedenastoma pomieszczeniami, w tym dziewięcioma gabinetami diagnostyczno-terapeutycznymi i przestronną poczekalnią. Osoby niepełnosprawne mają pełną dostępność do placówki ze względu na brak barier architektonicznych. Od kilku tygodni poradnia ma też nową dyrekcję.

Sytuacja na rynku pracy

3379 osób, w tym 2231 kobiet to liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie. Dane pochodzą z końca ubiegłego roku. Stopa bezrobocia na koniec listopada w powiecie jarocińskim wynosiła 13,7%.

Sportowe podziękowania

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego starosta Stanisław Martuzalski został wyróżniony podziękowaniami za zaangażowanie i wkład w rozwój kolarstwa wielkopolskiego. Okolicznościową paterę ufundowaną przez Wielkopolski Związek Kolarski w Kaliszu przekazał staroście Janusz Szulc, przedstawiciel zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Jarocinie.

01 lutego 2008

Pomogą w kryzysie

Przy PCPR działa Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Od kilku miesięcy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie działa Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Jego celem jest stworzenie zintegrowanej formy pomocy osobom bądź rodzinie dotkniętej kryzysem. Na działalność ośrodka w 2008 roku zabezpieczono w budżecie powiatu 72 tys. zł.

31 stycznia 2008