otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przyjdź się zbadać!

Choroby nowotworowe i układu krążenia są najczęściej występującymi chorobami społecznymi. Powiat jarociński rozpoczyna właśnie realizację programu profilaktyki tych schorzeń. Już od 3 września w jarocińskim szpitalu mieszkańcy powiatu będą mogli nieodpłatnie wykonać badanie ciśnienia krwi, EKG, gruczołu krokowego u mężczyzn, a także cholesterolu i cukru we krwi.

29 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Szpital... i co dalej?

Dyskusja na temat przyszłości jarocińskiego szpitala toczy się od kilku ładnych lat. Praktycznie od 1999 roku - momentu reaktywowania powiatów, które stały się organem założycielskim dla samodzielnych publicznych ZOZ. Z tego względu to na radnych powiatowych spoczywa obowiązek podejmowania strategicznych decyzji związanych z podnoszeniem jakości usług medycznych wykonywanych w jarocińskim szpitalu. Modernizować stary czy budować nowy szpital? - zastanawiali się samorządowcy kolejnych kadencji. Zdecydowano o rozbudowie. Tylko skąd pozyskać pieniądze na niezbędne remonty i inwestycje. Budżet powiatu nie jest z gumy - debatowano. W odpowiednim momencie pojawiła się możliwość „wywalczenia” przez samorządy środków unijnych. Dzięki 10 milionowej dotacji, samorządowcom powiatowym udało się rozbudować szpital, który musiał spełnić standardy określone w rozporządzeniu ministra zdrowia. Łącznie inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł. Radni obecnej kadencji stanęli przed koniecznością wyposażenia szpitala w specjalistyczny sprzęt medyczny. Rozpoczęli od uruchomienia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zakupiona została karetka (przy udziale finansowym gminy Jarocin), a dzięki współpracy samorządu powiatowego z gminami: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin i Żerków - laparoskop. Przez ostatnie kilka miesięcy szpital wzbogacił się w sprzęt o wartości około 1,5 mln zł. W najbliższym czasie powiat przekaże dotację na zakup aparatu RTG o łącznej wartości około 1 450 tys zł. Mimo tak dużych nakładów ze strony powiatu, potrzeby szpitala nadal są ogromne.

28 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Wielkopolska podziękowała za plony

Orzeł wykonany z tegorocznych plonów symbolizujący polskie godło reprezentował Powiat Jarociński na Dożynkach Wojewódzko -Archidiecezjalnych, które odbyły się w minioną niedzielę w Kościanie.

28 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Samorządowcy wspierają talenty

Tomasz Wiła rozpoczyna właśnie drugi rok kształcenia w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym. Ma wysokie osiągnięcia w nauce i talent sportowy. Reprezentował szkołę w wojewódzkich biegach sztafetowych i przełajowych, gra również w drużynie piłki nożnej. To właśnie jemu Starosta Stanisław Martuzalski ufundował całoroczne stypendium.

27 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Plon niesiemy plon

Tegoroczne Dożynki Gminno-Powiatowe zaplanowane zostały na pierwszą niedzielę - 2  września - w Potarzycy. Zaszczytną funkcję starostów dożynek przyjęli miejscowi gospodarze: Maria Giertych i Piotr Łukaszewski.

27 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Szansa na granty

Organizacje pozarządowe, które do 10 października przedstawią ciekawy pomysł na życiowy start młodych ludzi mają szansę otrzymać na jego realizację nawet 7 000, 00 zł w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego.

27 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Chwała bohaterom!

    W 87. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego władze samorządowe powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin, organizacje kombatanckie oraz Kampania Honorowa jarocińskiej jednostki oddały hołd bohaterom walczącym o wolność narodu polskiego. Podczas uroczystości, które odbyły się 14 sierpnia na cmentarzu w Jarocinie odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego.

16 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Dyrektor poradni poszukiwana(y)

Zarząd Powiatu w Jarocinie poszukuje kandydata na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie. Osoba wyłoniona w drodze konkursu obejmie schedę po wieloletniej szefowej placówki - Radosławie Suszczyńskiej, która w tym roku odchodzi na emeryturę. Oferty należy składać w jarocińskim starostwie do 22 sierpnia.

08 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Kolejna wyprawa "Snutek"

W środę 18 lipca wieczorem zespół „Snutki” wraz z kilkuosobową reprezentacją „Ciświczan” wyruszył w swoją 28 podróż zagraniczną. Tym razem na szlaku artystycznym zespołu znalazły się Słowenia i Serbia. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu mieli okazje poznać kilka atrakcji turystycznych na Węgrzech i w Chorwacji.

06 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Kapitalne remonty

    Kuchnia główna Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie zostanie poddana kapitalnemu remontowi, w Domu Dziecka w Górze wymienione będzie ogrzewanie, a Ośrodek Interwencji Kryzysowej będzie funkcjonował znacznie lepiej dzięki przeprowadzce.

06 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Oddano cześć powstańcom


„Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
za każdy kamień twój, stolico, damy krew.
Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
gdy padnie rozkaz twój, poniesiem wrogom gniew!”

                                sł. Stanisław Ryszard Dobrowolski "Goliard"
                                muz. Andrzej Panufnik

02 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Laparoskop efektem współpracy

Jarociński szpital wzbogacił się o laparoskop. Władze powiatu podejmowały wiele starań, by ten specjalistyczny sprzęt pojawił się w szpitalu. Radni zarezerwowali w budżecie powiatu ponad 50 tys. zł na ten cel. Dodatkowo starosta przekonał do jego zakupu samorządy gminne, które łącznie „dołożyły” ok. 192 tys. zł.

01 sierpnia 2007
×