otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Patron zobowiązuje - współpraca zagraniczna Gimnazjum w Witaszycach

Gimnazjum w Witaszycach już od prawie ośmiu lat współpracuje z zagranicznymi szkołami, ponieważ bardzo poważnie podchodzi do misji szkoły, która będąc pod patronatem Zjednoczonej Europy, zakłada współpracę międzynarodową, poznawanie kultury, tradycji, obyczajów innych państw europejskich oraz poznawanie języków obcych. Stąd regularne wyjazdy, wspólne przedsięwzięcia i, co  najważniejsze, przyjaźń.

05 listopada 2007
Informacje ogólne

Sukcesy zespołów folklorystycznych z Ziemi Jarocińskiej

Pierwszy weekend października obfitował w sukcesy zespołów folklorystycznych działających na naszym terenie.

05 listopada 2007
Informacje ogólne

i - Wielkopolska Innowacyjni dla Wielkopolski

Konkurs

Informacje podstawowe

Inicjator - Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak.
Organizator - Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Historia - nagroda jest kontynuacją Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Wielkopolskiego, odpowiadającą obecnym trendom i pojawiającej się nowej sile motorycznej gospodarczego rozwoju regionu - innowacjom.
Cel - zintensyfikowanie działań na rzecz tworzenia w Wielkopolsce gospodarki opartej na wiedzy, oraz transferu na linii środowisko naukowe - przedsiębiorcy. Jednym z działań jest skuteczne i aktywne promowanie najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych w naszym Województwie.

29 października 2007
Informacje ogólne

Kurenda!

Biuro Powiatowe ARiMR w Jarocinie informuje, że w dniu 30 października br. o godz. 10.00 w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się szkolenie z zakresu działań PROW 2007-2013:
1. Modernizacja gospodarstw rolnych.
2. Ułatwianie startu młodym rolnikom.
3. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.

Informacji będzie udzielał przedstawiciel Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR z Poznania.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

25 października 2007
Informacje ogólne

Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego

fripw.gif

Wspieramy przedsiębiorców w województwie wielkopolskim

 
Poręczamy kredyty/pożyczki

dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

23 października 2007
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej - to święto obchodzone 14 października. W Polsce jest świętem wszystkich pracowników oświaty i, z czego najbardziej zadowoleni są uczniowie, jest wolny od zajęć lekcyjnych. W powiecie jarocińskim dzień ten jest również okazją do wręczenia nauczycielom corocznych „Nagród Starosty Jarocińskiego” oraz pogratulowania awansu zawodowego. W tym roku 11 pedagogów ze szkół i placówek oświatowych zarządzanych przez powiat otrzymało tytuł nauczyciela dyplomowanego, natomiast 5 - mianowanego. Wśród nagrodzonych był również laureat nagrody Kuratora Oświaty.

17 października 2007
Informacje ogólne

Kotlińskie święto akordeonu

Jak co roku z początkiem października Kotlin akordeonem staje. Od jedenastu już lat spotykają się tu mistrzowie tego instrumentu, a obok nich amatorzy. I jednych i drugich łączy miłość do muzyki akordeonowej. Tą miłością zarażają publiczność, której z roku na rok przybywa. Ostatnio do grona zwolenników festiwalu dołączyli przedstawiciele delegacji z Białorusi, która gościła w Polsce i na festiwalu na zaproszenie władz powiatu.

17 października 2007
Informacje ogólne

Złoty Borkiewicz

Andrzej Borkiewicz zdobył kolejny - trzeci złoty medal Mistrzostw Świata Weteranów w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się na Węgrzech. Do kolekcji kilkudziesięciu złotych, srebrnych i brązowych medali oraz licznych pucharów dołączyła ostatnio statuetka, którą multimedalista otrzymał od władz powiatu za całokształt działalności.

17 października 2007
Informacje ogólne

Przebiegli powiat

Biegacze Ziemi Jarocińskiej włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” pokonując ponad 150 kilometrową trasę wiodącą przez teren powiatu jarocińskiego. Bieg zorganizowano w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Jarocina i 120-lecia powiatu jarocińskiego.

17 października 2007
×