otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

IX Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

spotkania_folklor_02.jpg
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy zorganizowało kolejną, dziewiątą już, edycję Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.Podobnie jak w minionych latach w trakcie Spotkań mieszkańcy powiatu jarocińskiego mieli okazję poznać folklor oraz ludowe obyczaje różnych regionów Polski i Europy.
Spotkania rozpoczęły się piątkowym (1 lipca br.) koncertem inauguracyjnym w Potarzycy. Koncert ten przebiegał pod patronatem Starosty Jarocińskiego Sławomira Wasiewskiego. Przed koncertem odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu w Jarocinie z organizatorami i kierownikami zespołów bioracych udział w Spotkaniach. W trakcie tego spotkania Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczył uczestnikom pamiatkowe akwarele przedstawiające piekno powiatu jarocińskiego. 

28 czerwca 2006
Informacje ogólne

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie po modernizacji

DPS_integr.jpgW piątek 23 czerwca br. odbyło się oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanych obiektów Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Modernizacja była niezbędna by dostosować placówkę do obowiązujących standardów.


Zakrzewska inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Z tego 700 tys. zł powiat jarociński pozyskał w formie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a 800 tys. zł dołożył z własnego budżetu. "Bez pozyskania środków zewnętrznych, zadanie to nie byłoby możliwe do zrealizowania. Początkowo planowaliśmy je zrealizować w okresie 2 lat. Dzięki temu, że Zarząd Powiatu pozyskał dodatkowe środki, udało się to zrobić w jednym roku" - zauważa Sławomir Wąsiewski starosta jarociński. Dzięki zrealizowaniu inwestycji w krótkim czasie możliwe stało się zwiększenie dostępności oraz zapewnienie szerszego wachlarza prowadzonych zajęć rehabilitacyjnych, które wpłyną na poprawę stanu zdrowia mieszkanek.

26 czerwca 2006
Informacje ogólne

Powstanie pomnik Hipolita Cegielskiego

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu wystąpiło z inicjatywą budowy Pomnika Hipolita Cegielskiego – wybitnego Polaka, przemysłowca, współtwórcy idei pracy organicznej. Inicjatywę poparły liczne środowiska ludzi i nauki, kultury, sztuki, biznesu i samorządu. Pomnik powstanie w Poznaniu. Komitet Budowy Pomnika Hipolita Cegielskiego i Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego zwracają się z prośbą o pomoc finansową. Wpłat można dokonywać na poniższe rachunki bankowe:
BGŻ O/W Poznań nr 24 2030 0045 1110 0000 0041 2020
lub
PKO BP S.A. nr 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866
z dopiskiem „POMNIK”.

22 czerwca 2006
Informacje ogólne

Zdolni, utalentowani i twórczy

wola1.jpgO tym, że mamy zdolną, utalentowaną i twórczą młodzież oraz dzieci nikogo przekonywac nie trzeba. Jeśli ktoś miał choć cień wątpliwości, to rozwiane one zostały w trakcie I Międzypowiatowej Prezenytacji Talentów "Zdolni, utalentowani, twórczy - oni są wśród nas". Impreza zorganizowana w dniu 20 czerwca br. wśród zieleni otaczającej pałac w Słupi zgromadziła wielu uczestników. Do udziału w niej zgłosiło się ponad 70 młodych ludzi chcących zaprezentowac swe umiejętności. Przed publicznością wystąpiło 29 uczestników, prezentując bardzo zróżnicowane programy.

21 czerwca 2006
Informacje ogólne

Kolejne środki zewnętrzne trafią do Starostwa Powiatowego w Jarocinie

"Wykorzystaj swoją szansę" to tytuł projektu, na który powiat otrzymał dofinansowanie Wojewody Wielkopolskiego w ramach rządowego programu pod nazwą: "Aktywizacja i wspieranie jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w zakresie udzielania uczniom pomocy o charakterze edukacyjnym".

Program skierowany jest do uczniów klas maturalnych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i mają kłopoty w nauce. W ramach projektu prowadzone będą dodatkowe zajęcia z wszystkich przedmiotów maturalnych i przedsiębiorczości. Oprócz tego dla uczestników programu zaplanowane są zajęcia sportowe dla rozładowania emocji i stresu oraz warsztaty uczące odpowiedniej prezentacji oraz asertywności.

21 czerwca 2006
Informacje ogólne

Program profilaktyki raka szyjki macicy

Czy wiesz, że co dziesiaty przypadek nowotworu u kobiet to nowotwór raka szyjki macicy? Byłoby ich o wiele mniej, gdyby kobiety regularnie poddawały się badaniu cytologicznemu. Wczesne wykrecie zmian przedrakowych to najpewniejszy sposób ich wyleczenia. Dlatego Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
finansuje program profilaktyki raka szyjki macicy.
Teraz także mieszkanki powiatu jarocińskiego mogą poddać się bezpłatnym badaniom profilaktycznym.

21 czerwca 2006
Informacje ogólne

Paszport na wakacje

W związku ze wzomożonym ruchem turystycznym w okresie wakcji Referat ds. Obywatelskich i Administracji Starostwa Powiatowego w Jrocinie informuje, że druki wniosków na poszport można pobierać w Biurze Obsługi Klienta (parter). Wypełnione wnioski składać należy w Starostwie Powiatowym (Al. Niepodległośći 10 - 12, pokój nr 24). Czas oczekiwania na paszport wynosi 30 dni.   

20 czerwca 2006
Informacje ogólne

Akcja charytatywna w Domu Dziecka w Górze

gora.jpgPonad 150 pracowników stacji benzynowych PKN ORLEN wzięło udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Górze. Przyjechali z różnych miejsc Polski, by pomalować 4,5 tys. m2 ścian, odświeżyć płot wokół parku otaczającego budynek Domu Dziecka, położyć kostkę brukową wokół pałacu, w którym mieści się placówka, wreszcie - wybudować plac zabaw.
Słoneczna pogoda sprzyjała pracom remontowym, dlatego dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez darczyńców na świeżym powietrzu. Był szybowiec, skoki na  bungee, wspinaczka, a wokół unosiła się przyjazna atmosfera.

16 czerwca 2006
Informacje ogólne

Forum "Bezpieczeństwo i porządek publiczny w samorządzie terytorialnym" rozpoczęte

forum1_1.jpgW dniu 13 czerwca o godz. 10:00 w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie rozpoczęło się Ogólnopolskie Forum "Bezpieczeństwo i porządek publiczny w samorzadzie terytorialnym", którego współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie.  Ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego należą do podstawowych zadań jednostek samorządu terytorialnego. Dlatego też z dużym zaangażowaniem włączyły się one w proces kształtowania systemu bezpieczeństwa i porządku publicznego. W dwudniowym forum bierze udział przeszło 150 uczestników z całej Polski. W pierwszym dniu dla uczestników spotkania straż pożarna przygotowała pokaz dekontaminacji.
Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął m. in. Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Ludwik Dorn.


13 czerwca 2006
Informacje ogólne

Rozstrzygnięcie konkursu "Śmieciom - Stop!"

s_stop2.jpgW dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został powiatowy konkurs proekologiczny „Śmieciom – Stop!”. W tegorocznej, VII już edycji, zadaniem uczestników było wykonanie plakatu zawierającego hasło przewodnie konkursu. Tradycyjnie uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego.
„Inicjatywa podejmowana przez Starostwo Powiatowe, przy wsparciu Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie, ma na celu popularyzację prawidłowego i racjonalnego postępowania z odpadami. Zależy nam na promocji postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska. Konkurs ma również cel edukacyjny. Chcemy, aby poprzez prezentację zagadnień ochrony środowiska z zakresu gospodarki odpadami budowana była świadomość proekologiczna najmłodszej części naszego społeczeństwa” – powiedział Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

09 czerwca 2006
Informacje ogólne

Uruchomiono punkt konsultacyjny dla przedsiębiorstw

garg.jpgW jarocińskim starostwie uruchomiony został punkt konsultacyjny dla małych i Średnich przedsiębiorstw. Stało się to możliwe dzięki współpracy nawiązanej  pomiędzy samorządem powiatu jarocińskiego a Gnieźnieńską Agencjšą Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o. Współpraca została przypieczętowana podpisaniem umowy przez Starostę Jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego oraz Prezesa Zarządu Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. Jarosława Grobelnego.

06 czerwca 2006
Informacje ogólne

Praktycy dla Praktyków

Wyobraź sobie, że Twoja firma...

- dynamicznie zwiększa sprzedaż i zyski
- ma silną i rozpoznawalną markę
- rozwija skutecznie sieć dystrybucji
- prowadzi ekspansję na rynkach europejskich i światowych
- pokonuje kolejne bariery finansowe i organizacyjne w rozwoju

Dowiedz się jak to zrobić! Korzystaj z wiedzy i doświadczenia menedżerów, którym się udało.


Zapraszamy na bezpłatną konferencję:

Praktycy dla Praktyków: Strategie Wzrostu

Udział w spotkaniach to szansa na:
- osobiste poznanie ludzi stojących za największymi sukcesami
polskiej przedsiębiorczości
- poznanie strategii, sposobów na sukces i doświadczeń najlepiej zarządzanych firm
- ciekawe prezentacje na temat perspektyw sektora MŚP i roli technologii
informatycznych w strategii firmy
- wymianę doświadczeń menedżerskich i właścicielskich

Na konferencjach będą gościć prezesi i właściciele m.in. takich firm jak Bakalland, Elstar Oils, Lumena, Novol czy Sfinks.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości objęła patronat nad tym przedsięwzięciem.

Terminy i miejsca spotkań:
Warszawa,  6.06.2006, Hotel Novotel Warszawa Airport,  ul. 1 Sierpnia 1 (rejestracja zakończona)
Kraków, 13.06.2006, Hotel Novotel Kraków Centrum, ul. T. Kościuszki 5
Wrocław, 14.06.2006, Hotel Mercure Panorama, Pl. Dominikański 1
Katowice, 20.06.2006, Qubus Hotel Prestige, ul. Uniwersytecka 13
Gdańsk, 22.06.2006, Hotel Mercure Hevelius, ul. Heveliusza 22
Poznań, 27.06.2006, Hotel Novotel Centrum,  Pl. Andersa 1
Toruń, 28.06.2006, Hotel Mercure Helios, ul. Kraszewskiego 1/3

ZAREJESTRUJ SIĘ!
- wypełniając formularz na stronie www.praktycy.pl
- pod numerem telefonu (22) 833 83 71
- wysyłając formularz faxem pod numerem (22) 833 83 74
Tu ściągnij formularz: http://www.praktycy.pl/special/formularz.pdf
 
Udział w konferencji jest BEZPŁATNY

Więcej informacji na stronie www.praktycy.pl

05 czerwca 2006
×