otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Udana akcja PCK

1340,180 litrów krwi oddali krwiodawcy w trwającej dwa lata akcji „750 litrów Krwi na 750-lecie Miasta Jarocina”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez PCK z okazji jubileuszu Jarocina przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas listopadowej uroczystości z okazji obchodów Honorowego Dawstwa Krwi uhonorowano ponad 60 uczestników akcji. Jej głównemu organizatorowi prezesowi jarocińskiego oddziału PCK Tadeuszowi Zajdlerowi gratulowano pomysłu i organizacji przedsięwzięcia.

26 listopada 2007
Informacje ogólne

Piękny koncert u Franciszkanów

Połączone siły chóru im. K.T. Barwickiego, chóru Kameralnego Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Poznaniu oraz orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Kaspra Ekerta wystąpiły wczoraj w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia Jarocina i 120-lecia powiatu.

26 listopada 2007
Informacje ogólne

Ocalili tonącego

Bohaterowie akcji ratowniczej, podczas której udało się uratować mężczyznę z tonącego w Warcie samochodu, otrzymali podziękowania od władz samorządowych powiatu oraz komendy straży. List gratulacyjny nadesłał także Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP.

26 listopada 2007
Informacje ogólne

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie.

Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

26 listopada 2007
Informacje ogólne

Przygotowanie do eksportu

    Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję z okazji zakończenia realizacji jednego z największych projektów szkoleniowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, „Przygotowanie do eksportu”.

22 listopada 2007
Informacje ogólne

Dzień Pracownika Socjalnego

    Od kilku lat 21. listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Za zaangażowanie w wykonywanie trudnej, a często niewdzięcznej pracy oraz za bardzo dobrą współpracę z samorządem powiatu jarocińskiego podziękowali dziś pracownikom socjalnym włodarze powiatu jarocińskiego.

21 listopada 2007
Informacje ogólne

Rusza drugi Dom Dziecka w powiecie

Z propozycją utworzenia Domu Dziecka, w którym mieszkałyby dzieci spoza powiatu jarocińskiego wystąpiły Siostry Salezjanki. Gotowe były podjąć trud wychowania 14 dzieci w wieku od  3 do 18 lat. Teraz będą mogły realizować zamierzony cel, bowiem konkurs na prowadzenie placówki został rozstrzygnięty. Drugi Dom Dziecka w powiecie mieścić się będzie w Dobieszczyźnie. Siostry już czekają na przyjęcie pierwszych podopiecznych.

21 listopada 2007
Informacje ogólne

Z życzeniami do Elżbietanek

Uroczysta msza św. dziękczynna koncelebrowana przez biskupa Stanisława Napierałę w kościele p.w. św. Marcina wpisała się w obchody jubileuszu 800. urodzin św. Elżbiety. Na niedzielną sumę z życzeniami do jarocińskich Elżbietanek przybyło wielu znamienitych gości. Wspólnie dzielili się radością z zaliczenia w poczet błogosławionych współzałożycielki Zdromadzenia Sióstr Elzbietanek – Matki Marii Merket.

19 listopada 2007
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs o AIDS

    Powiatowa Stacja Sanitarno –Epidemiologiczna przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie zorganizowała powiatowy etap konkursu na temat wiedzy o HIV i AIDS. Jak poinformowała przewodnicząca jury konkursowego Małgorzata Bogusławska z jarocińskiego starostwa celem konkursu jest wzrost poziomu wiedzy o HIV/AIDS. Zależy nam na podniesieniu poziomu akceptacji i tolerancji dla osób żyjących z tą chorobą. Musimy mieć świadomość tego, że schorzenie to może spotkać każdego z nas – powiedziała przewodnicząca jury.

16 listopada 2007
Informacje ogólne

Uwaga nauczyciele!!!

DOSKONALENIE NAUCZYCIELI

    Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu zaprasza nauczycieli różnych przedmiotów z powiatu i miasta Jarocin  na wyjazdową konferencję metodyczną, organizowaną w formie wycieczki dydaktycznej do PLANETARIUM w Potarzycy, która odbędzie się we wtorek 20 listopada 2007r. o godz. 17.00.

15 listopada 2007
Informacje ogólne

Sanepid przeciw meningokokom

    Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jarocinie włączyła się do społecznej kampanii „Stop meningokokom”. Do placówek oświatowo-wychowawczych, placówek służby zdrowia, pubów, barów, dyskotek, internatów wysyłane są materiały edukacyjne promujące akcję.

15 listopada 2007
Informacje ogólne

Mozart i Charpentier w Jarocinie

CHÓR IM.KAZIMIERZA TOMASZA BARWICKIEGO

zaprasza
na uroczysty koncert

 
w ramach obchodów
750-lecia JAROCINA I 120-lecia POWIATU JAROCIŃSKIEGO
 
25 listopada 2007 roku godz. 17.00
kościół o.o. Franciszkanów

15 listopada 2007
×