otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Remontują drogi powiatowe

Inwestycje i remonty na drogach rozpoczęły się na dobre. Jak na razie pogoda sprzyja „drogowcom” w realizacji ambitnych planów postawionych przez samorządowców powiatowych. W ramach prac Komisji Budżetu i Rozwoju radni dokonali przeglądu dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin powiatu jarocińskiego. Objazd obejmował około 140 km, czyli blisko połowę dróg zarządzanych przez powiat. Udało się dzięki temu wypracować kierunki działań w drogownictwie, określić priorytety oraz uaktualnić i zmodyfikować Wieloletni Plan Inwestycyjny.

01 czerwca 2007
Informacje ogólne

Kolejny sukces Marka

Marek Rutowski z Jaraczewa, brązowy medalista Mistrzostw Europy Głuchych w Tenisie Stołowym odebrał z rąk włodarzy powiatu gratulacje za wybitne osiągnięcia sportowe.

01 czerwca 2007
Informacje ogólne

Szansa dla obszarów wiejskich

Przedstawiciele organizacji i instytucji działających na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa, grup producenckich oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym tworzenia partnerstw typu LEADER. Spotkanie, które odbyło się w witaszyckim pałacu prowadził Grzegorz Cetner z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

01 czerwca 2007
Informacje ogólne

W Roszkowie "Żyją zdrowo"

Promocja zdrowego stylu życia przyświecała festynowi rodzinnemu zorganizowanemu w połowie maja w Roszkowie. Jego organizatorzy: Stowarzyszenie „Rodzina – Szkoła – Gmina” oraz dyrekcja i nauczyciele roszkowskiej podstawówki dostarczyli dzieciom i dorosłym wielu atrakcji.

28 maja 2007
Informacje ogólne

Tylko nie pal!

31 maja każdego roku obchodzony jest światowy dzień bez papierosa. To doskonały moment na lansowanie życia wolnego od nałogu tytoniowego, z którego skwapliwie skorzystała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarocinie przy wsparciu finansowemu budżetu powiatu.

25 maja 2007
Informacje ogólne

Będzie laparoskop

Już niebawem w jarocińskim szpitalu będą wykonywane zabiegi metodą laparoskopową. Dzięki temu poprawi się komfort operacji, a tym samym bezpieczeństwo pacjentów poddawanych zabiegom. Nowoczesny sprzęt specjalistyczny zakupiony zostanie dzięki wsparciu finansowemu samorządów gminnych i powiatowego.

25 maja 2007
Informacje ogólne

Międzyszkolne Święto Sportu

Zapraszamy na

Międzyszkolne Święto Sportu,

które odbędzie się w najbliższy piątek 25 maja

na jarocińskim stadionie.

Początek imprezy o godz. 9.00

24 maja 2007
Informacje ogólne

Słowni czarodzieje

„Zaczarować wiosnę słowem…" to tytuł międzyszkolnego konkursu recytatorskiego, który  odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tegoroczna - VII edycja konkursu rozegrana została 8 maja.

21 maja 2007
Informacje ogólne

Weź udział w zajęciach sportowych

    Jeszcze przez miesiąc uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego mogą korzystać z nieodpłatnych sportowych zajęć pozalekcyjnych. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dofinansowaniu (20 tys. zł), jakie Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego pozyskał w ubiegłym roku z Ministerstwa Sportu. „Do tej pory z naszych zajęć skorzystało około 200 osób. Postanowiliśmy kontynuować projekt, dlatego złożyliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie do ministerstwa sportu. Udało nam się pozyskać 30 tys. zł. Dzięki temu zajęcia odbywać się będą także w przyszłym roku szkolnym” – mówi Witold Bierła prezes Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Jarocińskiego.

21 maja 2007
Informacje ogólne

Sztuczne lodowisko w Jarocinie?

    Boisko do piłki nożnej i ręcznej z czterotorową bieżnią lekkoatletyczną o długości 200 m, sztuczne lodowisko – funkcjonujące w części boiska w okresie zimowym, boisko do piłki siatkowej i koszykowej oraz rozbieg i piaskownica do skoku w dal i trójskoku mają powstać w ramach przebudowy otwartych obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. O dofinansowanie przedsięwzięcia jarocińskie starostwo stara się w ramach tzw. „środków norweskich”.

16 maja 2007
Informacje ogólne

Powiatowi samorządowcy się szkolą

    Radni powiatowi, chcąc być kompetentnymi w sprawowaniu władzy stanowiącej i kontrolnej powiatu, w miniony czwartek uczestniczyli w szkoleniu zatytułowanym: ,,Nowa perspektywa funduszy unijnych dla samorządów na lata 2007-2013”. Podczas szkolenia radni zapoznali się z możliwością pozyskania środków z Unii Europejskiej dostępnych w latach 2007-2013. Przedstawione zostały wszystkie Programy Operacyjne, a w szczególności te, do których powiat jarociński będzie mógł składać wnioski o dotację:
- Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny 2007-2013 ( WRPO)
- Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko
- Program Operacyjny Kapitał Ludzki

15 maja 2007
Informacje ogólne

Stop wściekliźnie!

    Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 15.05 – 31.05 zostaną zrzucone z samolotów na terenach pól, lasów, pastwisk i nieużytków województwa wielkopolskiego przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie u lisów oraz innych wolnożyjących zwierząt mięsożernych. Przynęty mają kształt kostek o wymiarze 3 cm x 3 cm x 1 cm i są w kolorze brązowo - zielonym. Powiatowy Lekarz przestrzega przed niedotykaniem przynęt!

15 maja 2007
×