Konkurs Grantowy "Orange dla Ziemi"

Konkurs na dofinansowanie szkolnych projektów odpadowych, zarządzany przez Fundację Nasza Ziemia, prowadzony jest pod patronatem Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu oraz Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rozszerzenie list wydatków kwalifikowanych w ramach działania 2.2.2. SPO WKP

Rozszerzyła się lista wydatków kwalifikowanych w ramach działania 2.2.2 SPO WKP - dotacje na targi i misje.

Posiedzenie Regionalnego Komitetu Sterujacego

W dniu 6 grudnia br. w budynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się posiedzenie Regionalnego Komitetu Sterującego, którego członkiem jest Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski.

W trakcie swoich prac RKS między innymi akceptował i rekomendował Zarządowi Województwa Wielkopolskiego listę rankingową projektów przewidzianych do finansowania w ramach SPO "Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006", priorytet II "Zrównoważony Rozwój Obszarów Wiejskich", działanie 2.3 "Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego".

Europejski Program Stypendialny danceWEB

Europejski Program Stypendialny danceWEB odbywa się każdego roku na przełomie lipca i sierpnia w Wiedniu w ramach międzynarodowego festiwalu ImPulsTanz. Założenia programu to swobodna wymiana myśli i wiedzy, intensywne szkolenie, spotkania ze światowej sławy artystami. Celem programu jest ukierunkowanie dalszej kariery jego uczestników.

Konkurs "Spotkania świąteczne"

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. spotkania świąteczne.

Szkolimy rodziny

W dniu 30 listopada br. w Domu Dziecka w Górze zakończył się trwający blisko dwa miesiące, projekt pod nazwą "Uaktywnienie rodziców w odnawianiu i umacnianiu prawidłowych relacji rodzinnych w celu powrotu dziecka do rodziny".

06 grudnia 2005

Dofinansowywanie zadań z zakresu rozwoju turystyki

31 grudnia br. upływa termin składania do Departamentu Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Pracy ofert dotyczących realizacji zadań z zakresu rozwoju turystyki.

Zareklamuj swój produkt

Firma PHU PC-ET uruchomiła nowe przedsięwzięcie internetowe mające na celu promowanie produktów i ofert polskich producentów i sprzedawców, zarówno hurtowych jak i detalicznych.

Oferta polega na umieszczeniu i aktualizacji oferty przedsiębiorstwa na stronach portalu www.opentrade.pl.

W okresie promocyjnym (do 30 kwietnia 2006r.) korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

Konkurs wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim rozstrzygnięty

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim został rozstrzygnięty. W sobotę wręczono nagrody i wyróżnienia.

Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski

W imieniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Rajczy oraz słowackich gmin Skalite i Oščadnica zapraszamy Państwa do udziału w XIV Międzynarodowym i XXXVIII Ogólnopolskim Narciarskim Rajdzie Chłopskim Rajcza–Zwardoń–Skaliste–Oščadnica 2006.

Szkoła z tradycją

Fundacja Szansa zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu "Szkoła z tradycją". Konkurs ma na celu pokazanie żywotności tradycji, jej znaczenia dla życia społeczności szkolnej i lokalnej.

02 grudnia 2005

Stypendia wypłacone

Powiat jarociński otrzymał w dniu dzisiejszym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ostatnią ratę środków pieniężnych na wypłaty stypendiów dla studentów w ramach programu "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".

Kwota w wysokości 7.695,00 zł stanowi ostatnie 10% całego stypendium, została niezwłocznie przelana przez starostwo na konta oczekujących. Wypłaty dotyczą roku akademickiego 2004/2005.

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu jarocińskiego zakończyły już wypłacanie stypendiów dla uczniów. Rozliczenie i sprawozdanie zostało przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

02 grudnia 2005