otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nieprawidłowości na drodze - interweniuj

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim uruchomiony został telefon interwencyjny, gdzie uczestnicy ruchu drogowego, mogą zgłaszać stwierdzone nieprawidłowości w zakresie organizacji ruchu na drogach. Telefon 0-61 8 549 910 czynny jest całą dobę.

Akcja ma na celu ujawnienie i usunięcie nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zgłoszone uwagi zostaną przekazane do instytucji zarządzających ruchem na drogach powiatowych i gminnych.

25 stycznia 2007
Informacje ogólne

Walczą o jedenastkę

Rada Powiatu Jarocińskiego poparła działania wojewody wielkopolskiego o włączenie drogi S11 do Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T.

Sesja.JPG

25 stycznia 2007
Informacje ogólne

Nie chcą do Kalisza

W ostatnim czasie ożywiła się dyskusja na temat zamiaru utworzenia województwa środkowopolskiego ze stolicą w Kaliszu. Pomysł zakłada, że w granicach nowego województwa miałby znaleźć się także powiat jarociński.

25 stycznia 2007
Informacje ogólne

Fan Cluby Lecha w Jarocinie

12 Fan Clubów Lecha Poznań z terenu województwa wielkopolskiego weźmie udział w halowym turnieju piłki nożnej zorganizowanym w Jarocinie. Patronat nad imprezą objął "Lech-Poznań" w ramach obchodów 85-lecia istnienia klubu.

Turniej odbędzie się w sobotę 20 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Początek
o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów - jarocińskiego Fan Clubu Lecha Poznań.

19 stycznia 2007
Informacje ogólne

Wnioski o dotacje pod lupą

12 stycznia upłynął termin składania ofert w powiatowym konkursie na realizację zadań z zakresu kultury, sportu i promocji zdrowia. W budżecie powiatu jarocińskiego zabezpieczono na ten cel ponad 110 tys. zł. Pieniądze te zostaną przydzielone wnioskodawcom, którzy złożyli najciekawsze oferty.

18 stycznia 2007
Informacje ogólne

Nowe samochody dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie wzbogaciło się o dwa nowe samochody do przewozu osób niepełnosprawnych. Dziewięcioosobowe Volkswageny zakupione zostały dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środkom pochodzącym z budżetu powiatu jarocińskiego.

Samochody kosztowały 218000 zł. Z PFRON-u udało nam się pozyskać 175000 zł, w ramach programu "Wyrównywania różnic między regionami". Pozostałą kwotę - 46000 zł dołożył samorząd powiatowy -mówi Przemysław Masłowski kierownik PCPR w Jarocinie.

Samochody wykorzystywane są do przewożenia dzieci do Powiatowego Ośrodka Wsparcia. Pojazdy są przystosowane do przewożenia osób na wózkach inwalidzkich.

02.JPG01.JPG

18 stycznia 2007
Informacje ogólne

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

18 i 19 stycznia na terenie województwa wielkopolskiego spodziewane są silne wiatry. Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW w Poznaniu mówi o wzroście prędkości wiatru, średnio do 35-50 km/h. Wieczorem i w nocy z 18 na 19 stycznia wiatr osiągnie średnią prędkość 40-55 km/h,
w porywach 90-130 km/h. W ciągu dnia 19 stycznia wiatr będzie osiągał prędkość 35-50 km/h, w porywach do 90 km/h, po południu wiatr zacznie słabnąć.

Silny wiatr może spowodować uszkodzenia budynków, dachów, szkody w drzewostanie (łamanie gałęzi, wyrywanie drzew o płytkim systemie korzeniowym), uszkodzenia linii napowietrznych, utrudnienia komunikacyjne.

18 stycznia 2007
Informacje ogólne

Nowy przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia

Sekretarz powiatu - Ireneusz Lamprecht został nowym przewodniczącym Powiatowej Rady Zatrudnienia. Wyboru przewodniczącego dokonano podczas pierwszego w tym roku posiedzenia rady, które odbyło się 8 stycznia 2007 roku. Tego samego dnia do grona członków rady dołączył
pan Zbigniew Wojciech Martuzalski.

11 stycznia 2007
Informacje ogólne

Medale za Zasługi dla Obronności Kraju

Kilkanaście osób z terenu powiatu jarocińskiego odebrało złote i srebrne medale Za Zasługi dla Obronności Kraju. W imieniu Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego medale wręczył Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzej Krupiński. Serdeczne gratulacje odznaczonym złożyli także burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oraz wicestarosta jarociński Przemysław Musielak.

„Wychowanie synów, na światłych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, ofiarnych i sprawnych obrońców Ojczyzny jest najwyższym patriotycznym posłannictwem rodziców -
czytamy w Decyzji Ministra Obrony Narodowej. Wymaga od nich wielkiego oddania i poświęcenia. Trud ten, całe społeczeństwo, w tym Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej oceniają bardzo wysoko. Nadanie medalu jest wyrazem wielkiego szacunku i uznania Kierownictwa Resortu Obrony Narodowej i całej armii dla rodziców, których synowie nie uchylają się od spełnienia tego obywatelskiego obowiązku i pełnili ją lub pełnią w sposób godny i uczciwy” - argumentował minister Sikorski.

medale_01.jpg

09 stycznia 2007
Informacje ogólne

Wybrano sekretarza i skarbnika powiatu

Na drugiej Sesji Rady Powiatu w Jarocinie, która odbyła się 27 grudnia 2006 roku, powołano nowego sekretarza i skarbnika powiatu. Ireneuszowi Lamprechtowi powierzono funkcję sekretarza powiatu, skarbnikiem powiatu został Jacek Jędrzejak. Zastąpił on odchodzącą na emeryturę dotychczasową skarbnik powiatu, Dorotę Chudą.
Podczas ostatniej sesji radni wybrali także drugiego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Został nim Czesław Robakowski, którego ustanowiono jednocześnie przedstawicielem powiatu w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski.

03 stycznia 2007
Informacje ogólne

W hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

27 grudnia 1918 roku w Wielkopolsce wybuchło powstanie. Patriotyzm, ofiarność oraz dobra organizacja działań powstańczych przyniosła niepodległość. Zwycięstwo odegrało duże znaczenie w procesie budowania II Rzeczypospolitej, w obronie jej granic i w odbudowie administracji polskiej.
88. rocznicę wybuchu powstania uczciły władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin. W asyście harcerzy, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, szkół i służb mundurowych Starosta Jarociński oraz Burmistrz Jarocina złożyli kwiaty pod pomnikiem ku czci mieszkańców Ziemi Jarocińskiej poległych w Powstaniu Wielkopolskim. Kilka tygodni wcześniej pomnik został przeniesiony z ul. Wyszyńskiego pod budynek starostwa na Al. Niepodległości. Podczas uroczystości historię Powstania przybliżył radny powiatowy, historyk i regionalista Jan Jajor. Pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Wilkowyi im. Powstańców Wielkopolskich dopełniły podniosłą ceremonię. Hołd powstańcom oddano także przy tablicy pamiątkowej umieszczonej przy kościele św. Marcina oraz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na jarocińskim cmentarzu.

002.JPG 001.JPG

03 stycznia 2007
×