Uczczono rocznicę powstania "Solidarności"

solidarnosc2005_1.jpg

Z okazji 25 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w dniu 30 sierpnia br. o godz. 12.00 pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie delegacje lokalnych władz samorządowych oraz organizacji złożyły wiązanki kwiatów. Starostwo Powiatowe w Jarocinie reprezentowali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski i Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Paweł Leonhard.

30 sierpnia 2005

Zaproszenie do współpracy

Polsko-Belgijsko-Luksemburska Izba Przemysłowo-Handlowa zwraca się z zapytaniem do firm zajmujących się dystrybucją artykułów dla dzieci i młodzieży (takich jak plecaki szkolne, czapki, rękawiczki i szaliki), które są zainteresowane współpracą w zakresie rozprowadzania w/w artykułów na terenie Polski (produkty produkowane są na licencji Walta Disneya i Warner Bros) o przekazanie swoich danych kontaktowych do Wielkopolskie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na adres justyna.urbanowicz@warp.org.pl.

29 sierpnia 2005

Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie

dozynki_wojewodzkie2005_1.jpgW minioną niedzielę (28 sierpnia 2005r.) w Wolsztynie odbyły się Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Powiat Jarociński na uroczystościach reprezentowali Sławomir Wąsiewski Starosta Jarociński i Czesław Robakowski Przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie.

29 sierpnia 2005

Bliski finał zakończenia prac w szkołach

remonty_zsp1.jpgTrwają prace termomodernizacyjne w budynkach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 przy ul. Wojska Polskiego w Jarocinie. W budynku głównym została wymieniona stolarka okienna oraz docieplono część ścian zewnętrznych. Jednocześnie trwają roboty budowlane związane z budową łącznika w celu zapewnienia ciągu komunikacyjnego pomiędzy budynkiem głównym a warsztatami. Zgodnie z harmonogramem całość prac ma być zakończona do dnia 30 października br.

IX Wielkopolskie Spotkania Budowniczych Dud i Kozłów

dudy2005_1.jpg

W dniu 26 sierpnia br. o godzinie 12 na jarocińskim rynku zainaugurowano IX Wielkopolskie Spotkania Budowniczych Dud i Kozłów. Organizatorem Spotkań jest Muzeum Instrumentów Muzycznych Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Jarociński Ośrodek Kultury.

Trwa rozbudowa jarocińskiego szpitala

szpital_murowe.jpg
Na placu budowy jarocińskiego szpitala ruszyły roboty murowe.

Na placu rozbudowy jarocińskiego szpitala trwa ożywiony ruch. Zakończyły się prace zaplanowane w I etapie realizacji inwestycji, której cały koszt opiewa na kwotę 11.807.056 zł. Zgodnie z harmonogramem trwają zaplanowane w II etapie realizacji inwestycji roboty budowlane, które swym zakresem obejmują stan surowy oraz dach budynku. Zostały zakończone już prace związane z fundamentowaniem. W chwili obecnej trwają roboty murowe.

Sławomir Wąsiewski Starosta Jarociński: Cieszy nas szybki postęp prac na placu rozbudowy jarocińskiego szpitala. Wykonawca przestrzega założonego harmonogramu, co gwarantuje, że inwestycja zostanie zakończona na czas. W dniu 16 września br. na placu budowy odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę obiektu To dla mieszkańców powiatu jarocińskiego bardzo ważne i doniosłe wydarzenie. Wszystkich, którzy chcą być świadkami tego faktu serdecznie zapraszam w dniu 16 września na plac budowy na godzinę 11:00.

Pożegnanie Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy

krzyzostaniak.jpg

W związku z przekazaniem z dniem 1 sierpnia br. przez powiat jarociński prowadzenia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego na XXX Sesji Rady Powiatu w Jarocinie uroczyście pożegnano Marka Krzyżostaniaka - dyrektora ośrodka.

24 sierpnia 2005

XXX Sesja Rady Powiatu w Jarocinie

W dniu 18 sierpnia br. odbyła się XXX Sesja Rady Powiatu w Jarocinie. Do najistotniejszych postanowień sesji należały:

1. Podjęcie uchwały w sprawie pozytywnego zaopiniowania projektu programu restrukturyzacyjnego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jarocinie.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zamian w budżecie powiatu na 2005 rok. Zwiększeniu o 1.318.200,00 zł. ulegną dochody z tytułu między innymi dotacji oraz większej niż planowano sprzedaży tablic rejestracyjnych i druków dotyczących rejestracji pojazdów. Z tytułu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ze środków Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kwotę 700.000,00 zł. przeznaczono na realizowaną w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie rozbudowę i przebudowę budynków ośrodka w zakresie dostosowania ich do potrzeb rehabilitacji i terapii osób niepełnosprawnych. Udział powiatu w tym przedsięwzięciu wyniesie ogółem 800.000,00 zł a w całości na ten cel przeznaczone zostanie 1.500.000,00 zł.

24 sierpnia 2005

Pół setki sprawdzonych pomysłów na biznes - Blaski i cienie bycia na swoim

rzeczpospolita.gifPotrzebne są nie tylko pieniądze, ale i dobry plan. Rzeczpospolita podpowiada, ile trzeba mieć w kieszeni, aby wystartować.

Specjaliści, których szuka zagranica

Polskę czeka drenaż mózgów, czyli wyjazd osób z wyższym wykształceniem za pracą do krajów UE. W najbliższych latach może rocznie uciekać nawet pięć procent absolwentów - ubolewa "Życie Warszawy".

23 sierpnia 2005

Zmiana zasad odliczania VAT przy zakupie samochodów

Wkrótce wchodzą nowe zasady odliczania VAT przy zakupie samochodów i ich eksploatacji (odliczenia vat od zakupionego paliwa). Co się zmienia?

Darmowe autostrady...

Od 1 września kierowcy ciężarówek nie będą płacić za przejazdy po autostradach - poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na swoich stronach internetowych.