otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przedsiębiorcy na targach w Löbau (Niemcy)

Zittau1.jpgStarosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz przedstawiciele firm Powiatu Jarocińskiego w dniach 29 – 30 kwietnia br. wzięli udział w targach KONVENT'A 2006, które odbywały się w Löbau (Niemcy). Swoje produkty zaprezentowało kilkadziesiąt firm z Niemiec, Polski, Czech, Węgier, Austrii i Włoch. Zwiedzający mogli oglądać stoiska firm spożywczych, papierniczych, odzieżowych producentów kosmetyków, materiałów drzewnych i budowlanych oraz zapoznać się z ofertą szkół wyższych działających na terenie Saksonii. Szacuje się, że w ciągu dwóch dni wystawę odwiedziło ponad 20.000 osób. Stoiska firm z naszego powiatu cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających i potencjalnych kontrahentów. Wystawcy z Powiatu Jarocińskiego: Zakład Konfekcyjny "Anitex" s.c., PPHU "Jamiks" i Wytwórnia Moziki "Osiewicz" sp. j. mogą zaliczyć pobyt na targach do udanych. Wszystko wskazuje na to, że nawiązane kontakty handlowe zaowocują dalszą współpracą.
Zittau_jamix.jpg

Zittau_anitex.jpg

Zittau_osiewicz.jpg

08 maja 2006
Informacje ogólne

Dzień Zwycięstwa

maj2.jpgW dniu 8 maja br. z okazji Dnia Zwycięstwa w Parku Zwycięstwa w Jarocinie odbyła się uroczystość złożenia wiązanek kwiatów. Honorową wartę przy obelisku zaciągnęli żółnierze 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych oraz jarocińscy harcerze. Wiąznki kwiatów złożyły delegacje środowisk kombatanckich, władz samorządowych Powiatu Jarocińskiego, gminy Jarocin i
żołnierze jednostki wojskowej w Jarocinie. Hołd poległym z w walce z okupantem oddały poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych powiatu.08 maja 2006
Informacje ogólne

Ogłoszenia o konkursie

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkursy na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie oraz na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy pobrać jeden z poniższych plików.

konkurs_ZSO.pdf konkurs_ZSO.pdf (30.21 KB)
konkurs_ZSS.pdf konkurs_ZSS.pdf (30.21 KB)

08 maja 2006
Informacje ogólne

Powiat Jarociński na targach KONVENT'A 2006

Zittau2.jpgStarosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wraz z przedstawicielami firm: Zakład Konfekcyjny "Anitex" s.c., PPHU "Jamiks" i Wytwórnia Moziki "Osiewicz" sp. j. uczestniczyli w targach KONVENT'A 2006, które w ostatnich dniach kwietnia odbyły się w niemieckim mieście Löbau. Wyjazd ten był efektem współpracy nawiązanej w ubiegłym roku pomiędzy Powiatem Jarocińskim a Towarzystwem Działającym na Rzecz Rozwoju Powiatu Löbau-Zittau.
Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski i przedsiębiorcy z naszego powiatu zostali przyjęci przez władze samorządowe powiatu Löbau - Zittau.


Zittau3.jpg
Starosta Jarociński S. Wąsiewski i Burmistrz Zgorzelca.

08 maja 2006
Informacje ogólne

Zewnętrzne środki finansowe dla Powiatu

zsp1_zsp2.jpgKolejne środki zewnętrzne trafią do powiatu jarocińskiego. Tym razem Zarząd Powiatu w Jarocinie pozyskał z EkoFunduszu w kwocie 1 374 748,61 zł na modernizację systemu ogrzewania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 w Jarocinie.

Planowany koszt inwestycji wynosi 1 410 855,63 zł. Oznacza to, że inwestycja prawie w 100% zostanie zrealizowana przy pomocy środków zewnętrznych. "Ta wspaniała wiadomość pozwala nam rozwiać wszelkie wątpliwości związane z dwiema koncepcjami modernizacji systemu ogrzewania w tych obiektach. Przypomnę, że jedną z nich było ogrzewanie gazowe,  za którym optowali radni koalicji, drugą było podłączenie się do kotłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, za czym opowiadali się radni powiatowej opozycji" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

W przypadku kotłowi gazowej zachodziła możliwość pozyskania dotacji także na konieczną do wymiany instalację centralnego ogrzewania obejmującą m.in. wymianę grzejników i wewnętrznej instalacji rozprowadzającej. Instalacja musi zostać zmodernizowana bez względu na to, jaka kotłownia została by wybrana. Niestety w przypadku podłączenia do PEC Powiat nie mógłby ubiegać się o dotację.

28 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Konferencje metodyczne dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

28 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Sukces Anity i Karoliny

laureatka_polski.jpg
Na zdjęciu powyżej (od lewej): D. Andrzejewska, 
H. Przybylska, dyrektor B. Włodarczyk oraz A. Pohl.
Anita Pohl, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, została finalistką XXXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jest to jednoznaczne ze zwolnieniem z matury z j. polskiego oraz uzyskaniem indeksu na studia polonistyczne. W liceum Anitę języka polskiego uczyła mgr Hanna Przybylska.
Zorganizowany przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Wojewodę Wielkopolskiego konkurs "Herzlich willkomen in Wielkopolska" został rozstrzygnięty. Był on odpowiedzią na zaproszenie przewodniczącego landtagu Hesji na Międzynarodowe Dni Młodzieży, w których oprócz Polaków udział wezmą Włosi, Francuzi, Rosjanie i Niemcy. Zwyciężczynią została Karolina Oleksy, uczennica klasy Id Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, która w nagrodę wyjechała do Heppenheim (Hesja), gdzie w dniach 23-30 kwietnia odbywa się międzynarodowe spotkanie młodzieży.

25 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Śmieciom - STOP!

pfosigw.jpgDo końca tygodnia (28.04.) można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie prace konkursowe w ramach VII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom - STOP!”. W tym roku uczestnicy wykonują plakat promujący hasło konkursu. Podobnie jak w minionych latach uczestnikami konkursu są dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego. "Poprzez uczestnictwo w takich konkursach młode pokolenie poznaje wzajemne relacje pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem naszej planety. Zachęcam zatem do jak najliczniejszego udziału w tym przedsięwzięciu" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

25 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

PCK_zawody2.jpgW dniu 21.04.2006r. w jarocińskim parku odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Honorowym patronem mistrzostw był Starosta Jarociński Sławomir Wasiewski. W zawodach wzięło udział 7 czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne.
Zwycięzcą mistrzostw została drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, która pod koniec maja reprezentować będzie powiat jarociński na zawodach okręgowych w Poznaniu.

24 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Wizyta u starosty

jafo.jpgProdukty Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek S. A., krajowego lidera w produkcji frezarek konwencjonalnych i numerycznych, cieszą się od lat niezmiennym zainteresowaniem poza granicami Polski. Przykładem tego może być wizyta w dniach 13 – 16.04. br. przedstawiciela dużego koncernu z Królestwa Arabii Saudyjskiej w jarocińskiej fabryce. Pan Nam Keun Chung – szef produkcji "Batook Chewing Gum Ind. Ltd." zainteresowany był zakupem frezarek do obróbki metalu. Firma "Batook" od 15 lat eksploatuje frezarki produkcji JAFO. Ze względu na ich wysoką jakość i bezawaryjną pracę oraz rozbudowę firmy saudyjski koncern zdecydował się na zakup kolejnych obrabiarek. W piątek 14 kwietnia pan Nam Keun Chung razem z przedstawicielami JAFO spotkał się także ze Sławomirem Wąsiewskim Starostą Jarocińskim. 

20 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Wielkanoc z PCK

PCK_wielkanoc.jpgPolski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie od 3 do 13 kwietnia br. zorganizował coroczną akcję
zbiórki darów i pieniędzy dla rodzin z powiatu jarocińskiego. Tym razem wolantariusze kwestowali na jarocińskich stacjach benzynowych oraz w sklepach. Ogólna  wartośc zebranych darów wyniosła 3.945,83 zł. Dla 90 rodzin z powiatu jarocińskiego przygotowano i wydano paczki ze słodyczami i żywnością.
Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w organizacji akcji, a darczyńcom za ofiarność.

19 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Wielkopolski Filar Biznesu

Wielkopolski Klub Kapitału wspólnie z Gazetą Poznańska organizuje juz po raz siódmy konkurs "Wielkopolski Filar Biznasu".

14 kwietnia 2006
×