Jubileusz "Barwickiego"

W niedzielę 11 marca chór im. K.T. Barwickiego obchodził 116. rocznicę powstania. Jubileusz był okazją do złożenia życzeń wieloletniej prezes chóru Emilii Zdrojowej, która związana jest z „Barwickim” od 50 lat. Obecni na uroczystości Stanisław Martuzalski, starosta jarociński oraz Zygmunt Meisnerowski, przewodniczący Rady Powiatu podziękowali członkom chóru i tym, którzy przez wiele lat tworzyli jego wizerunek, za profesjonalizm, zaangażowanie, życzliwość i stałą obecność w życiu kulturalnym i społecznym Ziemi Jarocińskiej.

14 marca 2007

Doskonalenie nauczycieli

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu zaprasza  do udziału w konferencjach metodycznych organizowanych dla nauczycieli powiatu i miasta Jarocin.

Szerzej w menu Edukacja

13 marca 2007

Uwaga nauczyciele języka polskiego oraz maturzyści!

Nauczyciele języka polskiego oraz uczniowie zainteresowani przedmiotem (planujący zdawanie matury na poziomie rozszerzonym) mogą wziąć udział w warsztatach literacko - metodycznych Szkolne spotkania z fantastyką. Warsztaty prowadzone będą przez dr Dorotę Osięgłowską, pracownika naukowego UAM w Poznaniu. W zajęciach mogą uczestniczyć uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych (5 osób z każdej szkoły) powiatu jarocińskiego wraz z nauczycielem - opiekunem grupy. Nauczyciel - uczestnik zajęć otrzyma materiały metodyczne dla wszystkich członków zespołu przedmiotowego w swojej szkole. Warsztaty odbędą się 29 marca 2007 r. w godz. 11.00 – 12.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących ul. T. Kościuszki 31 w Jarocinie (biblioteka szkolna – osobne wejście  od ul. T. Kościuszki).

Roczek "Bobasa" w Górze

Oddział Małego Dziecka „Bobas” działający przy Domu Dziecka w Górze obchodzi w marcu pierwszą rocznicę działalności. Utworzony decyzją Zarządu Powiatu w Jarocinie oddział przeznaczony jest dla dzieci z powiatu jarocińskiego w wieku od 0-3 lat.
    W tej chwili przebywa tam czworo dzieci w wieku od 1 roku do 2 lat. Maluchy otoczone są opieką pedagogów, opiekunek dziecięcych oraz pielęgniarki.

Samochody - z drogi

Firmy zainteresowane usuwaniem z drogi pojazdów, które zostały pozostawione w miejscu, gdzie jest to zabronione, utrudniają ruch lub w inny sposób zagrażają bezpieczeństwu mogą do końca marca zgłaszać swoje oferty w jarocińskim starostwie.

Nasza Europa w Jarocinie

Zakończyły się rozgrywki powiatowego etapu Wielkopolskiego Konkursu „Nasza Europa”, którego celem jest zainteresowanie tematyką europejską oraz aktywne członkostwo młodzieży w Unii Europejskiej.

HITY DLA JAROCIŃSKICH FIRM

Jarocińskie firmy: Zakład Dziewiarski „Marika” oraz Gminna Spółdzielnia „Samopomoc chłopska” uzyskały tytuł HIT 2006 w Konkursie „Gospodarczo - Samorządowym HIT Wielkopolski”. W tym samym konkursie Wytwórnia Mozaiki „Osiewicz” z Goli otrzymała nominację do tytułu. Cieszę się bardzo, że udało nam się wypromować aż trzy firmy z terenu powiatu jarocińskiego.  Świadczy to o tym, że mamy na Ziemi Jarocińskiej prężnie działające zakłady – podkreśla Ireneusz Lamprecht sekretarz powiatu, członek kapituły konkursowej.

V TARGI EDUKACYJNE POWIATU JAROCIŃSKIEGO

Tłumy młodzieży, rodziców i nauczycieli odwiedziły V Targi Edukacyjne Powiatu Jarocińskiego. Tegoroczna impreza odbyła się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w miniony piątek.

28 lutego 2007

Starosta bez mandatu

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski zrezygnował z mandatu radnego Rady Powiatu Jarocińskiego. Rezygnację złożył na powiatowej sesji rady.

Bezpłatne badania cytologiczne

Dzięki realizowanemu w Jarocinie programowi profilaktyki raka szyjki macicy, mieszkanki powiatu jarocińskiego mogą poddać się bezpłatnym badaniom cytologicznym. Program finansuje Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Powstaną mieszkania dla młodzieży z Domu Dziecka w Górze

Holendrzy wybudują mieszkania

Grupa zapaleńców z Holandii postanowiła pomóc pełnoletniej młodzieży opuszczającej mury Domu Dziecka w Górze. Zamierzają wybudować w Mieszkowie cztery mieszkania, które dla wychowanków domu stanowić będą pierwszy krok do pełnego usamodzielnienia się.

01_1.JPG

26 lutego 2007

Powiaty bez nadzoru budowlanego?

Rządowy projekt nowelizacji prawa budowlanego przewiduje likwidację powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego. W miejsce 372 inspektoratów powiatowych ma powstać 100 - okręgowych, podległych administracji rządowej. Z jednej strony mówi się o oszczędnościach, a tymczasem zmiany mają pociągnąć za sobą zatrudnienie dodatkowych 300 osób. Na ostatniej sesji radni powiatowi przyjęli stanowisko, w którym sprzeciwiają się likwidacji inspektoratów powiatowych.