otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Święto młodości i sportu"

swieto_mlodosci.jpgSzkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego i Starostwo Powiatowe w Jarocinie byli organizatorami pierwszego w historii powiatowego "Święta Młodości i Sportu" szkół ponadgimnazjalnych, które odbyło się 20 czerwca 2005 roku. W zorganizowanej, na stadionie i bocznym boisku spółki "Jarocin-Sport", imprezie wzięło udział blisko 2.500 uczniów szkół średnich i zawodowych.

20 czerwca 2005
Informacje ogólne

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim

umowa_bialorus1.jpg

W dniu 18 czerwca 2005 r. w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy okręgiem Stołbce (Republika Białorusi) a Powiatem Jarocińskim.

20 czerwca 2005
Informacje ogólne

EULEX - Baza aktów prawnych UE dla MSP

Ministerstwo Gospodarki i Pracy udostępnia polskim przedsiębiorcom bazę aktów prawnych obowiązujących w Unii Europejskiej dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Serwis umożliwia wyszukiwanie informacji wg nastepujących kryteriów:

  • klasyfikacji UE,
  • słów kluczowych,
  • fragmentu tekstu,
  • numeru Celex.

16 czerwca 2005
Informacje ogólne

"Medale Zwycięstwa Nike"

W dniu 8 czerwca br. na zebraniu sprawozdawczym Związku Inwalidów Wojennych RP, które odbyło się w sali jarocińskiego ratusza, zostały wręczone "Medale Zwycięstwa Nike", złote i srebrne Odznaki Za Zasługi Dla Związku Inwalidów Wojennych.

15 czerwca 2005
Informacje ogólne

V Ogólnopolski Wyścig Kolarski im. Stanisława Mikołajczyka

bieg_mikolajczykowski2005.jpgPod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Stefana Mikołajczaka w dniu 4 czerwca br. w Dobrzycy odbył się "V Bieg Mikołajczykowski". Starostwo Powiatowe w Jarocinie było współorganizatorem tej cyklicznej imprezy. Bardzo dobrze w kolarskim kryterium ulicznym spisała się reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trójka" z Jarocina - Karolina Giezek, która w kategorii open kobiet, zdeklasowała swoje rywalki zdobywając pierwsze miejsce. Zwyciężczyni odebrała nagrodę z rąk Starosty Jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego.

13 czerwca 2005
Informacje ogólne

IV Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej "Żerków 2005"

chory2005_1.jpg

W dniu 22 maja br. w Żerkowie odbył się IV Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej "Żerków 2005". Organizatorem spotkania, które wspierało Starostwo Powiatowe w Jarocinie, było Koło Śpiewackie "Lutnia" z Żerkowa.

13 czerwca 2005
Informacje ogólne

Wręczono nagrody w konkursie "Śmieciom - STOP!"

smieciom2005_1.jpg

W dniu 10 czerwca br. o godz. 12:00 w sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wręczył nagrody laureatom VI edycji konkursu "Śmieciom - STOP!". Organizatorem przedsięwzięcia był Referat Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

13 czerwca 2005
Informacje ogólne

Wizyta dziennikarzy gruzińskich w siedzibie starostwa

dziennikarze_gruzja.jpgW ramach projektu pomocowego RITA dla Gruzji, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w dniu 8 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Jarocinie gościła grupa 8 dziennikarek z Gruzji. Koordynatorem projektu była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie.

Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski przedstawił gościom zadania powiatu oraz sposób organizacji pracy w starostwie. Po multimedialnej prezentacji filmu o powiecie jarocińskim, dziennikarki zadawały liczne pytania dotyczące funkcjonowania samorządu powiatowego. W trakcie dyskusji starosta wyjaśniał gościom z Gruzji m. in. zasady ordynacji wyborczej do samorządów lokalnych. Całość spotkania zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

10 czerwca 2005
Informacje ogólne

Kataster w przyszłym roku?

gazeta_prawna.gifMinisterstwo Finansów poinformowało, że w 2006 r. możemy spodziewać się ustawy, która jednym podatkiem katastralnym zastąpi kilka podatków, tj. podatki: od nieruchomości, leśny, rolny i od spadków...

06 czerwca 2005
Informacje ogólne

Sposób na pracę w Europie - przegląd krajów

W części podsumowującej cykl przygotowany przez Mininsterstwo Gospodarki prezentujemy "mały przewodnik" po wybranych krajach Unii Europejskiej.

03 czerwca 2005
Informacje ogólne

Cenne wyróżnienia dla Czesława Robakowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Jarocinie

robakowski1.jpg

Czesław Robakowski, przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie drugi raz z rzędu został wybrany Samorządowcem Roku. W organizowanym przez redakcję "Gazety Poznańskiej" plebiscycie na mieszkającego w Jarocinie samorządowca czytelnicy oddali najwięcej swych głosów. W dniu 31 maja br. na uroczystości w Szreniawie laureatom plebiscytu wręczone zostały tytuły i wyróżnienia.

03 czerwca 2005
Informacje ogólne

Ruszyła rozbudowa jarocińskiego szpitala

szpital_tablica.jpg
Tablica pamiątkowa przy jarocińskim szpitalu

Poznańskie przedsiębiorstwo "Hydrobudowa 9" rozpoczęło prace budowlane na placu przy jarocińskiem szpitalu. Do końca tego roku obiekt ma być oddany w stanie surowym zamkniętym.

30 maja 2005
×