otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ogłoszenia o konkursie

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkursy na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie oraz na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy pobrać jeden z poniższych plików.

konkurs_ZSO.pdf konkurs_ZSO.pdf (30.21 KB)
konkurs_ZSS.pdf konkurs_ZSS.pdf (30.21 KB)

08 maja 2006
Informacje ogólne

Powiat Jarociński na targach KONVENT'A 2006

Zittau2.jpgStarosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wraz z przedstawicielami firm: Zakład Konfekcyjny "Anitex" s.c., PPHU "Jamiks" i Wytwórnia Moziki "Osiewicz" sp. j. uczestniczyli w targach KONVENT'A 2006, które w ostatnich dniach kwietnia odbyły się w niemieckim mieście Löbau. Wyjazd ten był efektem współpracy nawiązanej w ubiegłym roku pomiędzy Powiatem Jarocińskim a Towarzystwem Działającym na Rzecz Rozwoju Powiatu Löbau-Zittau.
Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski i przedsiębiorcy z naszego powiatu zostali przyjęci przez władze samorządowe powiatu Löbau - Zittau.


Zittau3.jpg
Starosta Jarociński S. Wąsiewski i Burmistrz Zgorzelca.

08 maja 2006
Informacje ogólne

Zewnętrzne środki finansowe dla Powiatu

zsp1_zsp2.jpgKolejne środki zewnętrzne trafią do powiatu jarocińskiego. Tym razem Zarząd Powiatu w Jarocinie pozyskał z EkoFunduszu w kwocie 1 374 748,61 zł na modernizację systemu ogrzewania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 w Jarocinie.

Planowany koszt inwestycji wynosi 1 410 855,63 zł. Oznacza to, że inwestycja prawie w 100% zostanie zrealizowana przy pomocy środków zewnętrznych. "Ta wspaniała wiadomość pozwala nam rozwiać wszelkie wątpliwości związane z dwiema koncepcjami modernizacji systemu ogrzewania w tych obiektach. Przypomnę, że jedną z nich było ogrzewanie gazowe,  za którym optowali radni koalicji, drugą było podłączenie się do kotłowni Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, za czym opowiadali się radni powiatowej opozycji" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

W przypadku kotłowi gazowej zachodziła możliwość pozyskania dotacji także na konieczną do wymiany instalację centralnego ogrzewania obejmującą m.in. wymianę grzejników i wewnętrznej instalacji rozprowadzającej. Instalacja musi zostać zmodernizowana bez względu na to, jaka kotłownia została by wybrana. Niestety w przypadku podłączenia do PEC Powiat nie mógłby ubiegać się o dotację.

28 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Konferencje metodyczne dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

28 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Sukces Anity i Karoliny

laureatka_polski.jpg
Na zdjęciu powyżej (od lewej): D. Andrzejewska, 
H. Przybylska, dyrektor B. Włodarczyk oraz A. Pohl.
Anita Pohl, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, została finalistką XXXVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Jest to jednoznaczne ze zwolnieniem z matury z j. polskiego oraz uzyskaniem indeksu na studia polonistyczne. W liceum Anitę języka polskiego uczyła mgr Hanna Przybylska.
Zorganizowany przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Wojewodę Wielkopolskiego konkurs "Herzlich willkomen in Wielkopolska" został rozstrzygnięty. Był on odpowiedzią na zaproszenie przewodniczącego landtagu Hesji na Międzynarodowe Dni Młodzieży, w których oprócz Polaków udział wezmą Włosi, Francuzi, Rosjanie i Niemcy. Zwyciężczynią została Karolina Oleksy, uczennica klasy Id Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, która w nagrodę wyjechała do Heppenheim (Hesja), gdzie w dniach 23-30 kwietnia odbywa się międzynarodowe spotkanie młodzieży.

25 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Śmieciom - STOP!

pfosigw.jpgDo końca tygodnia (28.04.) można składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie prace konkursowe w ramach VII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom - STOP!”. W tym roku uczestnicy wykonują plakat promujący hasło konkursu. Podobnie jak w minionych latach uczestnikami konkursu są dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego. "Poprzez uczestnictwo w takich konkursach młode pokolenie poznaje wzajemne relacje pomiędzy działalnością człowieka a środowiskiem naszej planety. Zachęcam zatem do jak najliczniejszego udziału w tym przedsięwzięciu" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

25 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

PCK_zawody2.jpgW dniu 21.04.2006r. w jarocińskim parku odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Honorowym patronem mistrzostw był Starosta Jarociński Sławomir Wasiewski. W zawodach wzięło udział 7 czteroosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne.
Zwycięzcą mistrzostw została drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, która pod koniec maja reprezentować będzie powiat jarociński na zawodach okręgowych w Poznaniu.

24 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Wizyta u starosty

jafo.jpgProdukty Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek S. A., krajowego lidera w produkcji frezarek konwencjonalnych i numerycznych, cieszą się od lat niezmiennym zainteresowaniem poza granicami Polski. Przykładem tego może być wizyta w dniach 13 – 16.04. br. przedstawiciela dużego koncernu z Królestwa Arabii Saudyjskiej w jarocińskiej fabryce. Pan Nam Keun Chung – szef produkcji "Batook Chewing Gum Ind. Ltd." zainteresowany był zakupem frezarek do obróbki metalu. Firma "Batook" od 15 lat eksploatuje frezarki produkcji JAFO. Ze względu na ich wysoką jakość i bezawaryjną pracę oraz rozbudowę firmy saudyjski koncern zdecydował się na zakup kolejnych obrabiarek. W piątek 14 kwietnia pan Nam Keun Chung razem z przedstawicielami JAFO spotkał się także ze Sławomirem Wąsiewskim Starostą Jarocińskim. 

20 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Wielkanoc z PCK

PCK_wielkanoc.jpgPolski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie od 3 do 13 kwietnia br. zorganizował coroczną akcję
zbiórki darów i pieniędzy dla rodzin z powiatu jarocińskiego. Tym razem wolantariusze kwestowali na jarocińskich stacjach benzynowych oraz w sklepach. Ogólna  wartośc zebranych darów wyniosła 3.945,83 zł. Dla 90 rodzin z powiatu jarocińskiego przygotowano i wydano paczki ze słodyczami i żywnością.
Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w organizacji akcji, a darczyńcom za ofiarność.

19 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Wielkopolski Filar Biznesu

Wielkopolski Klub Kapitału wspólnie z Gazetą Poznańska organizuje juz po raz siódmy konkurs "Wielkopolski Filar Biznasu".

14 kwietnia 2006
Informacje ogólne

Najlepsi w Polsce hodowcy

buchwald1.jpgKazimierz Buchwald z synem Wojciechem z Antonina (gm. Żerków) w powiecie jarocińskim, zostali zwycięzcami II edycji Ogólnopolskiego Konkursu – Plebiscytu: „Producent Trzody Chlewnej – Hodowca Trzody Chlewnej 2005”. Prowadzona przez nich hodowla zyskała najwyższe noty organizatorów konkursu (czasopismo „Trzoda Chlewna”, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej, Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego) i okazała się najlepsza w całej Polsce. Właścicielom wzorowego gospodarstwa gratulacje złożył Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski: "Jesteście Państwo najlepszym dowodem, że mimo trudnej sytuacji, rolnictwo na terenie powiatu jarocińskiego rozwija się coraz intensywniej. Udowodniliście Panowie, że dzięki cierpliwości, ciężkiej pracy i zaangażowaniu można osiągnąć sukces. Dziś Wasza produkcja kojarzy się z wysoka jakością i najnowszymi technologiami. Serdecznie gratuluję."

12 kwietnia 2006
Informacje ogólne

VI Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

aerob.jpgJuż po raz szósty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbyło się spotkanie miłośników aerobiku z całej Wielkopolski. W tym roku organizatorzy turnieju, którymi byli Starostwo Powiatowe i Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego, zaprosili do udziału 16 ekip. Ostatecznie do Jarocina dotarło 11 drużyn. Zawody w tej młodej, ale jakże szybko rozwijającej się dyscyplinie, stały na wysokim poziomie, a poszczególne wystepy dostarczyły publiczności wielu wrażeń.

12 kwietnia 2006
×