otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Bezpieczniej na Żerkowskiej

W ostatnim czasie zakończono prace związane z remontem chodnika przy ulicy Żerkowskiej w Jarocinie. Pieniądze na remont pochodziły z budżetu powiatu.

02 listopada 2004
Informacje ogólne

10 milionów dla jarocińskiego szpitala

szpital_projekt.jpg

Ponad 10 milionów złotych udało się pozyskać władzom powiatu jarocińskiego na modernizację jarocińskiego szpitala. Zaplanowana od kilku lat inwestycja jest niezbędna by sprostać obowiązującym standardom i wymogom zawartym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.

21 października 2004
Informacje ogólne

Nagrody dla nauczycieli z powiatu jarocińskiego

W 2004 roku na wniosek starosty jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymali - Aneta Woźniak z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz Marek Krzyżostaniak - Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Natomiast Złote Krzyże Zasługi otrzymali Radosława Suszczyńska - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Romuald Gruchalski - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

20 października 2004
Informacje ogólne

Posprzątali świat

9200 uczestników z terenu powiatu jarocińskiego, głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w kolejnej edycji akcji "Sprzątanie świata - Polska 2004". Do tegorocznej kampanii włączyła się również Komenda Hufca ZHP w Jarocinie. Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie dołożył do przedsięwzięcia ponad 5 000 zł.

20 października 2004
Informacje ogólne

Informacja o stypendiach dla uczniów i studentów

Wnioski o przyznanie stypendium dla studentów w ramach Działania 2.2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie były przyjmowane od uczniów od dnia 06.08. do dnia 13.09.2004r., natomiast od studentów od dnia 06.08. do dnia 30.09.2004r.

11 października 2004
Informacje ogólne

Coraz lepsze chodniki przy drogach powiatowych

Wśród tegorocznych nakładów związanych z poprawą stanu chodników przy drogach powiatowych zaplanowano w budżecie powiatu jarocińskiego 200 tys. zł. "Za tę kwotę zakupiona została kostka brukowa przeznaczona na budowę chodników. Każda z gmin naszego powiatu otrzymała kostkę o równowartości 50 tys. zł." - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

24 września 2004
Informacje ogólne

Turniej Tenisa Stołowego

od_aten7.jpgW ramach programu "Od Aten do Jarocina", 18 września br. rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego.

Rozgrywki przeprowadzono w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Podczas turnieju obecny był również Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, który wręczył medale zwycięzcom turnieju.

Wyniki turnieju Wyniki turnieju (215.03 KB)

23 września 2004
Informacje ogólne

Generał Tusiński z wizytą w Jarocinie

tusinski.jpg21 września 2004 roku do Jarocina przybył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Henryk Tusiński. Generał gościł w Jarocinie na zaproszenie starosty jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego. Celem spotkania było wspólne rozpatrzenie problemów jarocińskiej jednostki.

23 września 2004
Informacje ogólne

Pracownicy starostwa dla Biesłanu

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie włączyli się w akcję pomocy rodzinom poszkodowanym podczas tragedii w Biesłanie. Kwotę 290 zł przekazano do jarocińskiego oddziału PCK.

23 września 2004
Informacje ogólne

Szkoła specjalna przysposabiająca do pracy

Z początkiem roku szkolnego 2004/2005 w Jarocinie zaczęła funkcjonować Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. Organem prowadzącym szkołę jest Powiat Jarociński. Z dniem utworzenia Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Jarocinie została włączona do Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

02 września 2004
Informacje ogólne

Powiatowy Program Przeciwdziałania Bezrobociu

Na ostatniej sesji Rada Powiatu w Jarocinie uchwaliła "Powiatowy program przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy". Program ten ma przyczynić się do zwiększenia aktywności gospodarczej powiatu, skonsolidowania związków społecznych i ekonomicznych w lokalnym środowisku, wzmacniania współpracy pomiędzy organizacjami samorządowymi oraz pozarządowymi. Zakłada realizację wspólnych celów, promowanie i powstanie spójnej polityki rynku pracy w powiecie, stworzenie kompleksowego podejścia do rozwiązywania problemów społecznych oraz podniesienia poziomu wykształcenia jego mieszkańców.

02 września 2004
Informacje ogólne

65 rocznica wybuchu II wojny światowej

W 65 rocznicę wybuchu II wojny światowej władze samorządowe powiatu jarocińskiego oraz gminy Jarocin z towarzyszeniem organizacji kombatanckich, pocztów sztandarowych oraz harcerzy złożyły wiązaki kwiatów pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945 w jarocińskim Parku Zwycięstwa.

01 września 2004
×