Jerzy Gontarz: Przez dwa lata beneficjenci odgrywali rolę królika doświadczalnego

Przez dwa lata beneficjenci odgrywali rolę królika doświadczalnego. Testowano na nich system, który od początku był przerośnięty i wadliwy. Trwają kolejne reformy, które mają również przygotować podwaliny pod korzystanie z funduszy w następnej perspektywie finansowej. Ale czy cokolwiek wytrzyma u nas 7 lat? Ustawa prawo zamówień publicznych od początku była potworkiem, system wdrażania także. Ani jedno ani drugie nie wytrzymało 2 lat.

V runda SPO WKP 2.3

W połowie kwietnia ma być ogłoszona V runda SPO WKP 2.3 Wzrost konkurencyjności MSP poprzez inwestycje.

Mniej pieniędzy na doradztwo

Budżet na działanie doradcze 2.1 SPO WKP zostanie poważnie uszczuplony. Ale zaplanowane rundy w 2006 r. odbędą się.

W SPO WKP wygrywają lepsi

Zatwierdzonych do wsparcia w chwili obecnej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw jest prawie 6 tys. wniosków, o różnej wartości i różnym ciężarze gatunkowym. Te wnioski w sumie dają kwotę ponad 3,9 mld zł wsparcia ze środków publicznych - poinformowała Danuta Jabłońska,  dyrektor Departamentu Zarządzania Programem Wzrostu Konkurencyjności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Gospodarki. Przy założeniu, że wnioskodawcy przy realizacji projektu muszą dołożyć ok. 50% wartości projektu, okazuje się, że dzięki dotacjom unijnym w sektor MSP zostanie na tym etapie zainwestowanych ok. 6 mld zł. Budżet SPO WKP na lata 2004-2006 wynosi 1 713 mln euro.

3,5 tys. wniosków w IV rundzie

Według informacji przekazanych przez Danutę Jabłońską, dyrektor Departamentu Zarządzania Programem Wzrostu Konkurencyjności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Gospodarki, w ramach IV rundy do działania 2.3 Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności przedsiębiorstw wpłynęło 3,5 tys. wniosków. Obecnie trwa ich ocena formalna w Regionalnych Instytucjach Finansujących.

V runda SPO WKP 2.3

Srebrne Medale Za Zasługi dla Obronności Kraju

wku2006_4.jpg

Ponad 30 osób z terenu powiatu jarocińskiego otrzymało Srebrne Medale Za Zasługi dla Obronności Kraju. Odznaczenia odebrali rodzice, których co najmniej trzech synów służyło w wojsku.

Równać Szanse 2006 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza rozpoczęcie programu dotacyjnego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Równać Szanse 2006 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy".

09 stycznia 2006

Unia chce, aby Polska zwiększyła podatek od paliw

Unia Europejska przypomina nam o konieczności podniesienia akcyzy na paliwa.

Premier ocenia korzyści dla Polski z budżetu UE

Premier Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił Sejmowi ustalenia szczytu budżetowego Unii Europejskiej.

05 stycznia 2006

Dwie wersje ustawy o dialogu z pracownikami

Nie ma zgodności co do brzmienia ustawy dostosowującej polskie przepisy do unijnej dyrektywy o dialogu z pracownikami.

Urodziłaś, więc zapłać

Wielkie poruszenie wśród kobiet, które kilka lat temu urodziły dziecko i korzystały z tego tytułu z urlopu macierzyńskiego i wychowawczego, wywołały działania ZUS. Instytucja ta po latach ściga je o zaległe składki i należne od nich odsetki. W wielu wypadkach już same odsetki stanowią sumę kilku tysięcy złotych.