otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

pracownik_socjalny.jpg

W dniu 21 listopada br. w trakcie posiedzenia Zarządu Powiatu w Jarocinie Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski złożył na ręce Przemysława Masłowskiego Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

22 listopada 2005
Informacje ogólne

Nowa droga w powiecie jarocińskim

bruczkow1.jpg

W dniu dzisiejszym (2005-11-21) o godz. 13:00 Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski dokonał oficjalnego otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej Bruczków-Cerekwica. W uroczystości wzięli również udział radni powiatu jarocińskiego, radni, wójt i sekretarz gminy Jaraczewo oraz sołtys Nowej Cerekwicy.

22 listopada 2005
Informacje ogólne

Wolę wolontariat

Konkurs "Wolę wolontariat" jest częścią programu "Wolontariat studencki". Ma na celu nagrodzenie i wyróżnienie najbardziej aktywnych uczestników programu.

21 listopada 2005
Informacje ogólne

Maturalne sukcesy

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała na swoich stronach wyniki nowej matury w wielkopolskich szkołach. Mamy przyjemność poinformować, iż w rankingu znalazły się również szkoły ponadgimnazjalne powiatu jarocińskiego.

21 listopada 2005
Informacje ogólne

Tenis stołowy w powiecie

10 października rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Głównym sędzią turnieju był pan Marek Tobolski.

18 listopada 2005
Informacje ogólne

Powiatowe szachy

9 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego w Szachach - Licealiada 2005/2006. W zawodach wzięło udział sześć dziewcząt i czternastu chłopców.

18 listopada 2005
Informacje ogólne

Będzie lepiej na rynku pracy?

Od maja bieżącego roku na terenie czterech powiatów byłego województwa kaliskiego realizowany jest projekt badawczy: "Dostosowanie potrzeb szkoleniowych i kwalifikacji mieszkańców powiatów ostrowskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego do wymogów regionalnego rynku pracy". Za stronę merytoryczną i organizacyjną odpowiadają Wielkopolska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna z Jarocina, Instytut Projektów Personalnych z Poznania i dr Krzysztof Bondyra.

17 listopada 2005
Informacje ogólne

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Do zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, zgłosiło się 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego. Pierwszy (pisemny) etap odbył się 10 października 2005.

17 listopada 2005
Informacje ogólne

Trwa przebudowa Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Istniejący od 1948 roku, położony w zabytkowym kompleksie parkowo-pałacowym DPS w Zakrzewie niesie pomoc osobom dorosłym niepełnosprawnym intelektualnie (obecnie przebywa w nim 115 kobiet). Aktualnie trwają tam prace związane z rozbudową i przebudową, której celem jest dostosowanie obiektów do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych.

16 listopada 2005
Informacje ogólne

Europejska debata publiczna w Jarocinie

debata_euro.jpgStarostwo Powiatowe w Jarocinie pozyskało środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie 8.600 zł na realizację projektu, który poświęcony jest przyszłości Wielkopolski w Unii Europejskiej. W ramach tego przedsięwzięcia we wtorek, 29 listopada odbędzie się w Jarocinie konferencja  pod hasłem "Europejska debata publiczna w Wielkopolsce" (początek o godz. 10.00 - restauracja "Kasyno").

16 listopada 2005
Informacje ogólne

Sprawdź, czy Twoja firma i jej projekt mogą ubiegać się o dotacje

parp.gifSprawdź też, czy projekt został dobrze przygotowany.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości udostępniła przedsiębiorcom zainteresowanym ubieganiem się o dotacje - Kwalifikator Wniosków.

10 listopada 2005
Informacje ogólne

Ochrona środowiska

Ogłoszono III rundę naboru wniosków o wsparcie przedsięwzięć w zakresie dostosowywania przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska.

10 listopada 2005
×