otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Są one przyznawane za najlepsze wyniki w nauce bądź szczególne osiągnięcia w określonej dziedzinie. Naszym uczniom wręczyli je Wicewojewoda Wielkopolski Jerzy Błoszyk oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Apolinary Koszlajda.

20 września 2005
Informacje ogólne

Obchody 100-lecia szpitala w Jarocinie i 75-lecia pogotowia ratunkowego

Uroczystość obchodów 100-lecia szpitala w Jarocinie oraz 75-lecia pogotowia ratunkowego odbyła się po wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę budynku diagnostyczno - zabiegowego szpitala w Jarocinie.

19 września 2005
Informacje ogólne

Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę szpitala w Jarocinie

szpital_kamien1.jpgDokładnie o godzinie 11.00 w dniu 16 września 2005 r. na placu budowy budynku diagnostyczno-zabiegowego szpitala w Jarocinie miała miejsce doniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Mimo padającego deszczu, na miejsce tego tak ważnego dla mieszkańców naszego powiatu licznie przybyli zaproszeni goście, mieszkańcy oraz media.

19 września 2005
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka

krzyz2005_1.jpg

W dniu 17 września br. z okazji Dnia Sybiraka z inicjatywy Związku Sybiraków - Koło Jarocin, delagacje związków kombatanckich, jarocińskich szkół, oraz miejscowe władze powiatu i gminy oddały hołd ofiarom stalinizmu pod Krzyżem Martyrologii na ul. Żwirki i Wigury w Jarocinie.

19 września 2005
Informacje ogólne

66. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

nowa_tablica1.jpg

17 września 2005 r. jest datą upamiętniającą 66. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Od wielu lat członkowie organizacji kombatanckich powiatu jarocińskiego spotykają się, aby uczcić pamięć tych, którzy polegli w walce z najeźdźcą lub zginęli w obozach.

19 września 2005
Informacje ogólne

Wsparcie innowacyjności

Już wkrótce wchodzi w życie nowa ustawa o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

13 września 2005
Informacje ogólne

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2005/2006

inauguracja_roku2005_1.jpg

W dniu 9 września br. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2005/2006. Wcześniej młodzież oraz nauczyciele wzięli udział w mszy świętej w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

12 września 2005
Informacje ogólne

Równać Szanse 2005 - II Regionalny Konkurs Grantowy

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami dotyczącymi programu dotacyjnego "Równać Szanse 2005 - II Regionalny Konkurs Grantowy" organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Zobacz szczegółowe informacje Zobacz szczegółowe informacje (103.85 KB)

Pobierz formularz wniosku Pobierz formularz wniosku (117.19 KB)

09 września 2005
Informacje ogólne

Integracyjne zmagania sportowe

Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Opus" w Jarocinie w dniu 9 września br. zorganizowało "Integracyjne zmagania sportowe".

Impreza skierowana była dla osób niepełnosprawnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej. Starostwo Powiatowe w Jarocinie doceniając rangę i zasięg imprezy włączyło się w jej organizację fundując nagrody dla najlepszych ośrodków.

09 września 2005
Informacje ogólne

Fundusze Unii Europejskiej w okresie programowania 2007-2013

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawia publikację dotyczącą nowych zasad zarządzania funduszami strukturalnymi i Funduszem Spójności w latach 2007-2013.

Publikacja "Fundusze Unii Europejskiej w okresie programowania 2007-2013" została przygotowana w oparciu o projekty rozporządzeń oraz inne dokumenty Komisji Europejskiej dotyczące kolejnej perspektywy finansowej i stanowi kompendium informacji na temat zreformowanej polityki spójności Unii Europejskiej.

08 września 2005
Informacje ogólne

SPO "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje"

Uprzejmie informujemy, że termin listopadowy przyjmowania wniosków do Działania 2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego - "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje" nie zostanie przywrócony. Wznowienie Działania 2.3 będzie wiązać się z ogłoszeniem nowego terminu składania wniosków, który obecnie planowany jest na grudzień br.

02 września 2005
Informacje ogólne

Na numer "112" także z telefonów stacjonarnych

cpr.jpg
Centrum Powiadamiania Ratunkowego
(fot. pochodzi ze strony www.strazjarocin.pl)


Od 1 września w powiecie jarocińskim również z telefonów stacjonarnych wybierając numer "112" można dodzwonić się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Do tej pory było to możliwe tylko z telefonów komórkowych. Powiat jarociński jest jednym z niewielu w kraju, gdzie system ten funkcjonuje bez problemu. Dzięki temu można połączyć się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli z miejscem koordynującym działania Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz innych służb. Przyczynia się to do integracji prowadzonych działań przez służby ratownicze, a co za tym idzie, sprawnego kierowania akcjami na terenie powiatu. Funkcjonowanie CPR umożliwia również odbiór zgłoszeń z telefonów stacjonarnych po wybraniu dotychczasowych numerów alarmowych Straży Pożarnej (998), Pogotowia Ratunkowego (999) i Policji (997).

02 września 2005
×